Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 23.08.2020 r. o 21:31
Kronika 23/08/2020 nr 29
Seria wydawnicza: Kronika

9a6KYlmL.jpg
Wydanie nr. 29 z 23 sierpnia 2020 roku.
Czołówka:Bliżej,niż inni

4b172619a7623624629e2f7e44a39317.png
Mamy nowego Księcia!

W 6666 dniu a więc nieco szatańskim ze względu na numeracje dniu istnienia Księstwa Sarmacji poznaliśmy nowego Księcia naszego państwa - został nim Andrzej Fryderyk który uzyskał poparcie ma poziomie 59,6% procent czyli 31 głosujących. Kolejne miejsca uzyskali kolejno  Albert Felimii Liderski (25% czyli 13 głosujących) i Krzysztof Hans van der Ice (11,5% czyki 6 głosujących) zaś frekwencja to  76  procent złożona z 52 na .68 osób uprawnionych do głosowania. Stosunek głosów pustych to 3,8% czylo 2 głosy.
Głosowanie przeprowadzono 22 i 23 sierpnia 2020 roku - równo tydzień po wyborach parlamentarnych.
Na najważniejsze stanowisko w państwie aspirowały cztery osoby choć w ostatniej chwili z rywalizacji wycofał się Diuk Prokustes który swoje poparcie skierował na pochodzącego z Teutonii byłego Króla tej krainy Andrzeja Fryderyka. Jego rywalami byli Wicehrabia Krzysztof Hans van der Ice (który dostał poparcie... ze strony rotatora strony głównej Księstwa Sarmacji gdyż jego program był wyświetlany na nim najczęściej) reprezentujący w tej bitwie Konfeferacje Sclavinii oraz Diuk Albert Felimi-Lidersk ipochodzący również z terenów Monarchii Teutońskiej a konkretniej z jego stolicy czyli Srebnego Rogu.
Prowadzona kampania a zwłaszcza ta ze strony Wicehrabiego Krzysztofa Hansa van der Ice'a wzbudza spore zainteresowanie ze strony obywateli - stąd "Przegląd Polityczny" przeprowadził analizę ofert ze strony kandydatów na Księcia:
7XQ9FVMO.jpg
Natomiast "Gazeta Teutońska" przeprowadziła debatę przedwyborczą której to efekty możecie przeczytać pod tym linkiem: https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/12323/8
Życzymy powodzenia nowemu Księciu Sarmacji w rządzeniu państwem dedykując niniejszą piosenkę zarówno jemu jak i pozostałym startującemu w obu wyborach obywatelom naszego państwa:

Dla leniwych wyjaśnię że ta piosenka śpiewana przez mistrza Jerzego Sthura opowiada o rządzeniu i dojściu do władzy jak i satysfakcji z tym związanej dla każdego kto tego dokonuje.

Krajoobraz po wyborczej bitwie - Sarmacja wybrała Sejm LXV Kadencji
Równolegle (choć z wsteczną tygodniową różnicą) z książęcą elekcją wybrano Sejm Księstwa Sarmacji. Konfederacje Sclavinii będą w nim reprezentować dwie osoby o skrajnie różnych poglądach a mianowicie Ludwik Tomovič i Krzysztof Hans van der Ice który to na dzień dobry złożył dwa projekty zmian w Konstytucji Księstwa Sarmacji - jeden dotyczący kości niezgody pomiędzy oboma panami czyli statusem państw stowarzyszonych a drugi dotyczący poprawek dotyczących zapobieganiu sytuacji takich jak te które poprzedziły książęcą abykację a chodzi o zbyt szybkie ujawnienie wyniku wyborów parlamentarnych (tych pierwotnych) i to nie uprawnionej do tego osobie.
Skład Sejmu uzupełniać będą Henryk Leszczyński, słynacy podobno z charyzmatyczności  jeden z Księci-Seniorów JKW Michaś Elżbieta II oraz Brunon Krasnodębski który to odnośnie państw stowarzyszonych ma te same poglądy co Krzysztof Hans van der Ice z tym że nie co do ich sensu funkcjonowania (jak to jest u Wicehrabiego Hansa) ale obecnego brzmienia traktatów które to jest wątpliwe, a one same dziurawe i pisane na kolanie.
W wyborach parlamentarnych wzięło udział 47 ma 66 uprawnionych do głosowania osób co dało frekwencje na poziomie 71 procent (dla porówniania w anulowanych wyborach było to 83 procent złożone z 54 wyborców na 65 uprawnionych do głosowania) a więc całkiem niezłej jak na Księstwo Sarmacji. Według "Przeglądu Politycznego" frekwencja mogła by być wyższa gdyby nie wspomniana afera wyborcza i sprzyjające "realiozie" wakacje. W Sejmie zaś zabrakło miejsca dla Janusza Zabieraja, Aleksandra Hogh-Svedrowskiego i Aleksandra Damiana. Patrząc na poprzednie odwołane już wyniki wyborów możemy zauważyć sukces Krzysztofa Hansa van der Ice'a gdyż e poprzednich wyborach był on za burtą a teraz jako jedyny z poprzedniej listy kandydatów startował w tych powtórzonych. Jak będą wyglądały efekty pracy Księcia jak i nowego Sejmu o tym przekonamy się już wkrótce choć już wiemy że z racji remisu powtórzone zostaną wybory na Marszałka Sejmu choć Krzysztof Hans van der Ice chciał zrezygnować z rywalizacji i przekazać wstępnie oddany na siebie głos swojemu kontrkandydatowi czyli Jaśnie Oświeconemu diukowi Henrykowi Leszczyńskiemu.
Równolegle toczy się wybór osoby która to miałaby objąć funkcje Kanclerza - tutaj mamy bitwę Diuk Prokustesem a Wicehrabią Krzysztofem Hansem van der Ice'm który jak widać aktywnie włącza się do każdej możliwej bitwy. Równolegle Brunon Krasnodębski zaproponował by SOBOS zarządzany obecnie przez konsultantkę jego projektu Juliette Alatriste był wybierany przez nie Racę Ministrów a Sejm większością 2/3 głosów na kadencje równą jego długości co miałoby spowodować odpolitycznienie ośrodka odpowiedzialnego za badania i sondaże. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. Wiadomo jednak że czekają nas interesujące trzy miesiące pracy Sejmu Księstwa Sarmacji w którym to obecna będzie też "Kronika" za pośrednictwem swojego redaktora naczelnego Krzysztofa Hansa van der Ice'a. Możliwe zatem że na naszych łamach pojawią się kolejne informacje że sarmackiego świata polityki który to kształtuje zarówno historię jak i przyszłość naszego państwa budzi u obywateli KS-u coraz większe emocje a że niniejsze wydanie wychodzi tuż po książęcej elekcji wysyłamy na koniec tego wydania specjalne muzyczne światło prosto z Eldoratu całemu Księstwu Sarmacji:

Piosenka ta została zagrana w telewizyjnych sarmackich mediach tuż przed ogłoszeniem wyników niedawnej elekcji w Księstwie Sarmacji i nią dziękujemy państwu za uwagę.
 

Rejestr zmian

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 054,00 lt
Ten artykuł lubią: BetelRigSun (Karol von Sarm), Guedes de Lima, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Brunon Krasnodębski
Cytuję:
Brunon Krasnodębski który to odnośnie państw stowarzyszonych ma te same poglądy co Krzysztof Hans van der Ice

To nieprawda. Nie popieram Pana poglądów dot. inkorporacji państw stowarzyszonych. Jestem zwolennikiem federalizacji. Uważam po prostu, że obecne brzmienie traktatów jest wątpliwe, a one same są dziurawe i pisane na kolanie. Czym innym jest pogląd na samą koncepcję konfederacji, a czym innym na treść obecnie obowiązujących traktatów.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
@BrunonKrasnodebski Uwzględnione :)
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Czytelnie, coraz lepiej się czyta, gratuluję i liczę, że z każdym kolejnym numerem będzie lepiej.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Ciekawe przemyślenia, a odcinek jak zawsze dobrze napisany.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.