Gazeta Hasselandzka, Piotr de Zaym, 05.09.2020 r. o 11:31
Co jeżeli i Hasseland?...

P
an Poseł Krzysztof Hans van der Ice zadał w Sejmie pytanie: "a co będzie jeżeli i Hasseland zapragnie być państwem stowarzyszonym?". Spróbuję na nie odpowiedzieć.

Po pierwsze, w chwili obecnej Hasseland nie zamierza być państwem stowarzyszonym z Sarmacją. Obecna formuła nam odpowiada. Co nie oznacza, że jest idealna - ale na dziś jest najlepsza z możliwych.
Po drugie - jeśli jednak Hasseland zapragnie być państwem stowarzyszonym z Sarmacją, to władze Hasselandu przygotują stosowny projekt zmiany traktatu i zarazem też zmiany hasselandzkiej konstytucji. I rozpoczną się rozmowy, negocjacje, które mogą do stowarzyszenia doprowadzić - lub też nie. Decyzja będzie wspólna, a nie jednostronna.
Czyli - proszę nikogo nie straszyć wizją jakiegoś uciekającego Hasselandu. My nie zamierzamy uciekać. A jeśli Pan Poseł chce innych stosunków Księstwo Sarmacji - państwa stowarzyszone, to zamiast dążyć do zmiany Konstytucji KS, co nic nie da poza zamieszaniem i chaosem prawnym, radzę działać na rzecz zmiany traktatów. Bo tak jak w stosunkach Sarmacja - Hasseland, na wszelkie reformy muszą się zgodzić obie strony, przy czym każde z państw stowarzyszonych oddzielnie.
Zapraszam na studia na kierunku dyplomacja w Hasselandzkiej Akademii Nauk - będzie może łatwiej Panu negocjować...
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 564,00 lt
Ten artykuł lubią: Eugeniusz Maat, BetelRigSun (Karol von Sarm), Guedes de Lima, Joanna Izabela, Joahim von Ribertrop von Sarm, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Guedes de Lima
Wyborcy wybrali. Z tego miejsca im gratuluję. ;-) Poczucia humoru oczywiście.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@GuedesDeLima Poseł Hans ma duże chęci i myślę, że w przyszłości może odegrać sporą rolę w Sarmacji - ale niestety nie każdy rodzi się prawnikiem. Ja też niestety nie, a szkoda, byłbym bogaty ;)
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Przy całym szacunku dla JO @PiotrdeZaym ale nie mogę się zgodzić. Potencjał Posła Hansa według mnie można porównać jedynie do przysłowiowej burzy w szklance wody. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Nie każdy musi być posłem i autorem projektów konstytucji. Jest o wiele więcej do zrobienia... powiedziałbym, że ważniejszych rzeczy.

Historia, kultura, konkursy.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Zgoda. Ale zawsze można mieć nadzieję?... ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.