Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 06.09.2020 r. o 11:22
Kronika 06/09/2020 nr. 30
Seria wydawnicza: Kronika

9a6KYlmL.jpg
Wydanie nr. 30 z 6 weześnia 2020 roku.
Czołówka:

Bliżej,niż inni

4b172619a7623624629e2f7e44a39317.png
Konfederacja Sclavinii buduje jednostki administracyjne - Nowy Kotwicz zignorowany!

Od czasu uzyskania statusu państwa stowarzyszonego (na  szkodę Księstwa Sarmacji ale to pomińmy) Konfederacja Sclavinii buduje swoje jednostki administracyjne. Ostatnia decyzja jej mieszkańców wywołała pewnego rodzaju kontrowersje gdyż ustalono że stolicą jednego z okręgów (jednostek samorządowych Konfederacji) a dokładniej tego Miryjskiego ma być Krasnystok a nie Nowy Kotwicz. Nie spodobało się to nie obecnemu na tych ustaleniach Krzysztofowi Hansowi van der Ice'owi który po przeglądnięciu debaty wspomniany temat nazwał tą decyzje nad którą pracował między innymi Gubernator Konfederacji Sclavinii Ludwik Tomovič niedorzeczną i bezzasadną przypominając że od zawsze (pomijając czasy gdy z wymuszonych sytuacją względów prym wiódł Jastrzębiec drugim co do wielkości miastem po Eldoracie w Sclavinii był Nowy Kotwicz. Pomysł zastąpienia go Krasnymstokiem jest dziwny i stąd Hans zaproponował by oba miasta miały swoje okręgi na co Gubernator Tomovič nie chce się zgodzić. Również niezadowoleni mieszkańcy miasta wyszli na ulice - wczoraj było ich aż 14 tysięcy. Jak mówią w rozmowie z naszą reporterką to skandal że Gubernator Tomovič najpierw nie liczy się ze Sclavińczykami którzy chcą pozostać również Sarmatami forsując ideę państwa stowarzyszonego a teraz działa na szkodę własnych rodaków dyskrymininując Nowy Kotwicz.
Lokalne władze miasta myślą nad postawieniem Gubernatorowi statusu "Persona Non Grata" dopóki ten nie zweryfikuje swojego stanowiska. Również mieszkańcy miasta nie są przyjaźnie nastawieni do Gubernatora Tomoviča i oczekują by sprawa okręgów była rozpatrywana nie w kuluarach a na posiedzeniu Rady Konferderacji Sclavinii z czym zgadza się jej członek Krzysztof Hans van der Ice który powiedział że nie pozwoli na przejawy budowania dyktatury w Konfederacji Sclavinii.
Jeżeli ktoś w kwestii czy to państw stowarzyszonych czy podziału administracyjnego Konfederacji ma wątpliwości czy uwagi to powinny zostać wysłuchane a konsensus powinien zostać wypracowany nawet jeżeli uwaga wpłynie po czasie - mówi Krzysztof Hans van der Ice
Obecnie w Konfederacji Sclavinii trwa debata w sprawie Nowego Kotwicza ale Krzysztof Hans van der Ice wyraźnie ją przegrywa gdyż urzędujący Gubernator Konfederacji Sclavinii ma poparcie ze strony innych mieszkańców krainy którzy pomagają mu mieszać z błotem jego oponenta.
Sam Krzysztof Hans van der Ice zobrazował sytuacje tą grafiką:
Q5m9yGzX.png
Czy ta dosyć nierówna debata w Konfederacji Sclavinii znajdzie swoje szczęśliwe zakończenie? O tym zapewnie przekonamy się już wkrótce - póki co na zwycięskiej pozycji znajduje się Gubernator Konfederacji Sclavinii który to kąśliwymi uwagami odpiera uwagi składane przez Hansa. Jak wiadomo bowiem konflikt między oboma panami opiera się na innej sprawie i o niej w kolejnym temacie naszego pisma.


Krzysztof Hans van der Ice kontra Ludwik Tomovič czyli bitwa o państwa stowarzyszone z Księstwem Sarmacji.

Ostatnio Krzysztof Hans van der Ice złożył dwie zmiany Konstytucji Księstwa Sarmacji z których jedna zakłada zmiany w ustroju parlamentarnym poprzez wprowadzenie Senatu (złożonego z przegranych wyborów do Sejmu) i działania na wypadek przestępstw wyborczych a druga oficjalne umiejscowienie państw stowarzyszonych pomiędzy prowincjami a niepodległymi państwami oraz jako drugą po prowincjach formę samorządu terytorialnego Księstwa Sarmacji. Oba projekty torpedowane są przez będącego również Posłem Ludwika Tomoviča który okazuje jawne bronienie tego co jako Gubernator Księstwa Sarmacji niemal po cichu ustalił z byłym Księciem Sarmacji JKW Filipem I Gryfem. Hans w swoim projekcie próbuje z kolei przeprowadzić audyt temu pomysłowi (jak i podobnym w Baridasie czy Teutonii) wskazując że brak formuły państwa stowarzyszonego wpisanej w Konstytucje i wprowadzenie tzw. "Wolnej Trizondalki" osłabiło Księstwo Sarmacji od strony terytorialnej jak i prawnej gdyż Baridas, Sclavinia i Teutonia uznają się za niepodległe państwa przez co Konstytucja Księstwa Sarmacji u nich nie działa wraz z innymi prawami a to tworzy konsekwencje uniknięcia odpowiedzialności osobom które mają obywatelstwo tylko tych trzech obszarów a już nie sarmackie gdyż te obala tezę tego że prawo sarmackie nie działa w państwach stowarzyszonych. Inna sprawa jest taka że w Artykule 11 pkt. 1 Konstytucji Księstwa Sarmacji dalej jest wzmianka o Sclavinii i Teutonii (w kontekście funkcji regenckiej na wypadek nie powołania Regenta) a już nie o Hasselandzie który to obecnie wraz z Starosarmacją tworzy nasze państwo. Czy w końcu ktoś podzieli opinie Krzysztofa Hansa van der Ice'a i pomoże mu przyglądnąć się uważniej koncepcji państw stowarzyszonych? Czas pokaże zaś "Kronika" będzie się bacznie tej sprawie przyglądać i w ewentualności informować was o dalszym jej rozwoju i sytuacji w niej panującej.
 
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Michał Jerzy Potocki.
Serduszka
3 287,00 lt
Ten artykuł lubią: BetelRigSun (Karol von Sarm), Akafon von Sarm, Tomasz Ivo Hugo, Michał Jerzy Potocki, Eugenia von Sarm.
Komentarze
Ludwik Tomović
xD
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Brak słów...
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
Profesjonalne spojrzenie na tematykę.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Szkoda gadać, szkoda strzępić ryja.
Odpowiedz Permalink
ramael
mesjanizm hansowski, wielbię całym sercem.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Czytałem naprawdę z uwagą jak dobrą telenowelę i z niecierpliwością czekam na rozwój wypadków.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
okkkkkkeeeeeeeeejj. Musze przeczytać kilka razy
Odpowiedz Permalink
Michał Jerzy Potocki
Chce więcej... ciekawa sprawa.
Kocham wiadomości i takie gazety. To jedna z lepszych rzeczy w mikronacjach i także w Sarmacji. :) ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.