Dwór Książęcy, Juliette Altrimenti, 22.09.2020 r. o 19:32
[Koronacja] Zapowiedź konkursów i atrakcji

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Już za parę chwil czeka nas nie lada wydarzenie, uroczystość intronizacji Księcia Sarmacji Andrzeja Fryderyka. Z tej okazji Dwór Książęcy przygotował dla Was szereg atrakcji, byście dobrze się bawili i wzbogacili swoje portfele. Wszak nie samą sztampą Sarmata żyje!


Pierwszą z atrakcji jest zaproponowanie wycieczki dla Jego Książęcej Mości. Zwiedził on już kawał Sarmacji, ale wciąż są miejsca, których nie odkrył, bądź nie w pełni poznał. Na pewno nie wysłuchał wszystkich fascynujących historii i legend, nie poznał okolicznej ludności, nie spróbował wszystkich lokalnych kuchni. Sarmacja wciąż kryje przed nim swoje najcenniejsze perełki, miejsca, które warto znać. Jednym z celów nowego Księcia podczas sprawowania urzędu jest wniknięcie w głąb Sarmacji i poznanie jej tajemnic. Otwarty na nowe wyzwania chciałby regularnie odbywać podróże po zakątkach Księstwa Sarmacji. Zaproponuj miejsce i uzasadnij swój wybór, biorąc tym samym udział w konkursie! Wizyta Księcia może być niebagatelną promocją i punktem zapalnym aktywności danego miejsca.

Dwór pomyślał również o sprytnych władaczach pędzla. Jedna ze ścian Pałacu w Grodzisku czeka na nowy mural. Niegdyś ścianę zdobiły freski, jednakże znak czasu odbił na niej swoje piętno. Dowolną techniką stwórz obraz, który ozdobi ścianę Domu JKM Andrzeja Fryderyka.
d9Oi922Q.jpg

Wszystkie prace (zgłoszenia miejsc i projekty murali) należy przesłać na pocztę konną Juliette Alatriste (AF686) do dnia 1 października. Zwycięzcę wyłoni niezależna Komisja.

Do współpracy przy organizacji uroczystości dołączył szereg osób. Teutoński Teatr Narodowy na czele z Aleksandrem Damianem von Thorn-Chojnackim podjął się organizacji wyjątkowego koncertu. Na scenie Teatru wystąpią najznakomitsi sarmaccy muzycy z unikatowym repertuarem. To must have tego sezonu. Ponadto Prokrustes wychodzi z Kołem Fortuny z forum na discord! Specjalnie na tę okazję przygotował pewne urozmaicenia. Podczas gry nie zabraknie niespodzianek. Limitowana ilość osób będzie mogła przystąpić do rozgrywki, więc bądź czujny podczas uroczystości. Kto pierwszy, ten lepszy.

Pojawią się również specjalne przerywniki podczas uroczystości. Zabłysną ci, którzy szybko kojarzą postaci i fakty z Sarmackiego życia. Artystyczne dusze nie będą również zawiedzione! Dla miłośników muzyki zaplanowaliśmy teleturniej Jaka to melodia. Nie zabraknie również popularnych ostatnio kalamburów, w których poruszymy wyobraźnię. Nowością jest to, że hasła podczas gry będą związane z Sarmacją!

Czym byłyby jednak konkursy bez stosownych nagród? No właśnie! Dwór Książęcy zaplanował pulę nagród w wysokości pół miliona libertów, które zostanie rozdzielone pomiędzy uczestników konkursów! Jednak czy to wszystko? Oczywiście że nie! Pierwsza podróż Księcia odbędzie się do regionu zwycięzcy konkursu! Ponadto nie wykluczone że pojawią się drobne nagrody rzeczowe.

Sobotnie uroczystości tuż-tuż. My nie możemy się doczekać! Mamy nadzieję, że Wy również :) I że już za kilka dni wspólnie będziemy się dobrze bawić!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cillian Saerucaeg.
Serduszka
13 315,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Brunon Krasnodębski, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, ramael, Cillian Saerucaeg, Piotr Jankowski, Prokrustes, Bartosz von Thorn-Janiczek, Wojciech Hergemon, Joanna Izabela, Eugeniusz Maat, Joahim von Ribertrop von Sarm, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Aleksander Damian Chojnacki, Severin Verwaltung-Esteladio, Adam Jerzy Piastowski, Filip I Gryf, BetelRigSun (Karol von Sarm), Adi Alatristé, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Piotr vel Bocian, Orjon Surma, Heinz-Werner Grüner.
Komentarze
Prokrustes
Szykuje się niezła impreza.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
no, obym tylko zdążył przybyć :)
Odpowiedz Permalink
ramael
Już rozciągam palce na myśl o tej zawziętej sesji kalamburów.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
Chórzyści już ćwiczą
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@Ramael czy mógłbym prosić o jakiś namiar na poprzednią partię kalamburów?
Odpowiedz Permalink
ramael
Z tego co wiem to nie są one archiwizowane, @Bocian. Wiem, że niektóre z naszych "arcydzieł" były publikowane na forum podczas Kongresu Rzeczy Niepotrzebnych. Tyle mogę pomóc - ale zachęcam do archiwizowania tego najbliższego :)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@Ramael Chciałem się tylko zorientować na czym, w naszych warunkach, te kalambury polegają :) Postaram się być czujny i ich nie przegapić.
Odpowiedz Permalink
ramael
Zwykliśmy byli grać na kurniku. Wybrani uczestnicy rysują (myszą, touchpadem, cokolwiek mają pod ręką) podane im hasło a reszta zgaduje jego treść. Przyjemna zabawa, godziny dematerializują się w mgnieniu oka. :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.