Oświadczenie Hetman Wielki o stanie gotowości KSZ
Seria wydawnicza: Komunikat prasowy

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
CJaQ59fo.png

Prześwietny Regencie,
Prześwietny Kanclerzu,
Sarmaci i Sarmatki,
w ostaniach tygodniach nasza ojczyzna została tragicznie doświadczona. Wydarzenia Błękitnego Października boleśnie dotknęły wszystkich mieszkańców i wiele instytucji Księstwa.
Wśród nich znalazły się Książęce Siły Zbrojne, jeden z filarów Księstwa Sarmacji od chwili jego powstania. Nasze szeregi zawsze były otwarte, tak jak otwartą była Sarmacja. W KSZ nie ma znaczenia, skąd jesteś. Liczy się to, co robisz w mundurze dla swojego kraju. Te idee nie zdezaktualizowały się nawet dziś.

W ostatnim czasie do służby wracają doświadczeni oficerowie i podoficerowie, a stan osobowy Książęcych Sił Zbrojnych to czternaście etatów. To zaprawiona w bojach grupa sarmackich patriotów, na Księstwo może liczyć. Jeśli nadejdzie czas, nie będziemy szczędzić sił, potu, krwi i prochu. Wszystkich, którzy próbują machać szabelką i grozić naszej ojczyźnie, przestrzegam przed próbami eskalowania konfliktu.

Szanuję, nawet jeśli jej nie rozumiem, decyzję tych, którzy nas opuścili i postanowili budować swój kraj w nowych realiach. Ubolewam jednak, że w wielu przypadkach rozstanie to nie przebiega na dżentelmeńskich zasadach i towarzyszy mu pełna nienawiści, kłamstw i zwyczajnych podłości kampania propagandowa.

Nie pozwolę, by atakowano sarmackich obywateli i terytorium Księstwa Sarmacji. Nie pozwolę, by z sarmackiej Troi uczyniono drugą Awarę. Na wyspie obecne są znaczne siły KSZ, wyraźnie przewyższające jakościowo i ilościowo potencjał przeciwnika. Jesteśmy w pełni gotowi do kompletnego wyeliminowania wszelkiej obecności obcych elementów na Troi.

W związku z wydarzeniami Błękitnego Października zmuszony zostałem do zakończenia narracyjnej obecności KSZ w południowym obszarze operacyjnym, czyli Loardii Teutońskiej i Republice Baridasu. Nie była to ani łatwa, ani prosta decyzja. Udało się, mimo gróźb władz Republiki Baridasu, bezproblemowo ewakuować Flotę z portu w Cracoffi. Zgoła inna była reakcja władz Teutonii i ewakuacja bazy w Zommerland nie napotykała problemów.

Ostatecznie ewakuowaliśmy 100% ciężkiej techniki wojskowej, 70% paliw i amunicji, 50% wyposażenia indywidualnego oraz zapasów materiałowych. Udało nam się zniszczyć 65% tego co KSZ w latach 2010-2020 wybudowało w tych bazach, a było naszą własnością- na więcej nie było już czasu.
W dniach 7-11 listopada przeprowadzono wycofanie kontyngentu KSZ ze Zjednoczonego Królestwa Samundy, gdzie od 2016 roku prowadziliśmy swoją działalność na mocy stosownej umowy międzypaństwowej. Było to odpowiedzią na wypowiedzenie tej umowy przez stronę samundzką.

Te wiadomości mogą sprawiać wrażenie, że Książęce Siły Zbrojne znalazły się w defensywie. Nic bardziej mylnego. Siły wojskowe obecnie przechodzą reorganizację i już w niedługim czasie przedstawię ich ogólną nową koncepcje. Nowa struktura i nowe jednostki zostaną zgrupowane na obszarze Starosarmacji i Hasselandu, a ich potencjał bojowy nie zostanie uszczuplony. Zyskamy nowe możliwości przez skrócenie obszaru do obrony oraz skrócenie linii zaopatrzenia. Dzięki temu KSZ w dalszym ciągu będą realizować swoje podstawowe zadanie: obronę ojczyzny i jej obywateli.
T2Y8nHZI.png
Serduszka
11 254,00 lt
Ten artykuł lubią: Santiago Vilarte von Hippogriff, Heweliusz Popow-Chojnacki, Prokrustes, Brunon Krasnodębski, Bartosz von Thorn-Janiczek, Antoni Kacper Burbon-Conti, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Franz Langer, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Julian Fer at Atera, Piotr III Łukasz, Michał Jerzy Potocki, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Michaś Elżbieta II, Sorcha Raven, Piotr vel Bocian, Magnum von Graudenz, Eugenia von Sarm.
Komentarze
Prokrustes
Nie ma planów zmobilizowania lub przynajmniej przeszkolenia ludności cywilnej ?
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Ku chwale Księstwa!
Odpowiedz Permalink
Ola Marcjan-Chojnacka
*Republiki Baridas.
Odpowiedz Permalink
Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
Czas Bohaterów
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Trzeba być na wszystko naszykowany.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Republika Baridasu się przekształca powoli, a ja czuję rękę @Magnum w tej pięknej naszywce do munduru ;)
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
@JulianF to prawda, że naszywka wygląda profesjonalnie.
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Cytuję:
samundzką
Powinno być samundyjską, ale wybaczam :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Zmiany jakie przejdą KSZ jest obrany, teraz tylko zostanie zapoznać z tym Sarmatów.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.