Przegląd Mikronacyjny, Franz Langer, 21.11.2020 r. o 22:54
Przegląd Mikronacyjny #2
Seria wydawnicza: Przegląd Mikronacyjny

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
9090b4rO.png


Księstwo Sarmacji

Sarmacja wybiera!
21 listopada o północy rozpoczęła się wolna elekcja w Sarmacji. Obywatele w głosowaniu tajnym wybiorą przyszłego Księcia. O książęcą mitrę ubiega sięczterech kandydatów: Antoni Kacper Burbon-Conti, Piotr II Grzegorz, Karol von Sarm oraz Krzysztof Hans van der Ice. Głosowanie poprzedzone było debatą przedelekcyjną, która odbyła się na kanale ogólnym Sarmacji na Discordzie. Wybory mają zakończyć się 22 listopada o 21. Chwilę po 21 mamy poznać pierwsze nieoficjalne wyniki głosowania.

Rajd Hasselandzki
21 listopada rozpoczął się Rajd Hasselandzki. Uczestnicy rajdu będą mogli wykazać się wiedzą z zakresu kolarstwa jak i dziejów Królestwa Hasselandu. W rajdzie udział bierze 7 uczestników. Impreza potrwa do 25 listopada.

Królestwo Dreamlandu

Zgoda na wejście do Unii Niepodległych Państw
17 listopada Parlament Królestwa uchwalił uchwałę o przedstawienie Jego Królewskiej Mości Aleksandrowi wniosku o ratyfikację Traktatu o Unii Niepodległych Państw. Wyniki głosowania były następujące:
6 głosów oddanych ZA
3 głosy oddane PRZECIW
2 głosy WSTRZYMUJĄCE SIĘ.

Nowy Pierwszy Minister
19 listopada zakończył się w Parlamencie wybór nowego Pierwszego Ministra Dreamlandu. Zgodnie z wolą Lordów został nim Alfred de Ebruz. Expose Pierwszego Ministra zostanie wygłoszone w Parlamencie 24 listopada o godzinie 20.

Zapowiedź rezygnacji Marszałka Parlamentu
Marszałek Robert Fryderyk rozpoczął procedurę wyboru wicemarszałka Parlamentu Królestwa Dreamlandu. W swoim wystąpieniu podkreślił, iż uczynił to, ponieważ chce się poddać demokratycznej weryfikacji i ustąpi ze stanowiska po wyborze swojego zastępcy. Robert Fryderyk będzie kandydował ponownie na ten urząd.

Republika Baridas

Nowy prezydent Republiki
Rankiem 16 listopada w Radzie Republiki Baridas rozpoczęło się głosowanie nad kandydaturą Kristiana Arpeda na urząd Prezydenta Republiki. Wszyscy członkowie Rady zagłosowali za, od głosu wstrzymał się jedynie sam kandydat. Wobec tego, Sekretarz Rady oświadczyła, że nowym Prezydentem Republiki Baridas został Krisitan Arped.

Projekt nowej ustawy zasadniczej
17 listopada złożono do Rady Republiki projekt nowej ustawy zasadniczej. Projekt ten zakłada m.in. zmianę nazwy państwa na Stany Zjednoczone Baridasu. Władza ustawodawcza należeć ma do Kongresu, wykonawcza do Prezydenta, a sądownicza do Trybunału Sprawiedliwości. W związku jednak z rezygnacją dotychczasowej Sekretarz Rady projekt ten nie jest oficjalnie procedowany. Rozpoczęła się procedura wyboru nowego Sekretarza, która potrwa maksymalnie do 23 listopada. Wówczas będzie można przejść do oficjalnej debaty nad projektem ustawy zasadniczej.

Królestwo Teutonii

Głosowanie nad nową konstytucją
W Teutonii trwa głosowanie nad nową konstytucją. W procedowanym projekcie zachowano jednak elekcyjny Tron Cesarski. Choć głosowanie miało trwać do 20 listopada to do chwili obecnej nie zostało zakończone oraz nie ogłoszono oficjalnych wyników. Na chwilę obecną głosy w Senacie rozkładają się następująco:
ZA: 6 głosów
PRZECIW: 4 głosy
Nikt się nie wstrzymał od głosu.

Republika Bialeńska

Wycofanie Tymczasowych Sił Wojskowych na Wyspie Suderland
Dowództwo Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej postanowiło wycofać Tymczasowe Siły Wojskowe na Wyspie Suderland z powodu reaktywacji Państwa Suderlandzkiego. Ewakuację TSWNWS przeprowadzi Grupa Okrętów Logistycznych oraz 2. Flota Desantowa Marynarki Wojennej. W celu wsparcia tych działań z Bialeńskich Linii Oceanicznych zostaje wynajęty statek pasażerski MS "Gwiazda Oceanu", a z Bialeńskiego Transportu Morskiego dwa kontenerowce typu K110.

Uhonorowanie zagranicznych gości
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Ametyst Faradobus, wręczył wszystkim gościom zagranicznym wielkiego wiecu z okazji Święta Republiki Srebrny Medal Siedmiolecia Republiki. Wyjątkowo z powodu znaczących zasług w przeszłości dla Republiki Bialeńskiej, Złotym Medialem Siedmiolecia Republiki został odznaczony Hewret z Gerwenu.

Nawiązanie oficjalnych stosunków z Monarchią Austro-Węgierską
Republika Bialeńska nawiązała oficjalne stosunki dyplomatyczne z Monarchią Austro-Węgierską.

Monarchia Austro-Węgierska

Wybory do Rady Państwa
W Monarchii Austro-Węgrzech ogłoszono termin wyborów do Rady Państwa który przypada na niedzielę 29 listopada. Rada Państwa składa się z trzech osób, jak na razie zgłosiło się trzech kandydatów, jednak ci na zgłaszanie swoich kandydatur mają czas do 27 listopada.

Uroczystości z okazji rocznicy śmierci Franciszka Józefa I
20 listopada rozpoczęły się uroczystości związane z rocznicą śmierci Franciszka Józefa I. Z tej okazji odbyła się parada okrętów Kriegsmarine w Polo. Po paradzie można było wsiąść i zwiedzić wybrane okręty. Wieczorem zorganizowano pokaz sztucznych ogni.

Rzeczpospolita Obojga Narodów

Wznowienie obrad Sejmu Walnego
17 listopada wznowiono obrady Sejmu Walnego, które wcześniej zawieszono ze względu na trwającą w Rzeczpospolitej elekcję nowego monarchy. Przedmiotem obrad jest przede wszystkim projekt konstytucji mówiącej o Trybunale Głównym.

Państwo Kościelne Rotria

Rozpoczęcie misji dyplomatycznej ambasadora Księstwa Sarmacji
Na ręce Patriarchy Rotrii, Jana III, listy uwierzytelniające złożył Hewret z Gerwenu, który został przez regenta Orjona Surmę powołany na ambasadora Księstwa Sarmacji przy Jego Świątobliwości Patrarsze w Stolicy Apostolskiej. Jest to pierwsza poważna dłuższa misja dyplomatyczna Hewreta z Gerwenu od 2 lat.


Wybór Stałego Obserwatora Stolicy Apostolskiej w Związku Republik Brodryjskich
Patriarcha Rotrii Jan III mianował Jego Eminencję Aureliusza Wawrzyńca Karola Medyceusza Zepa Stałym Obserwatorem Stolicy Apostolskiej w Związku Republik Brodryjskich.

Królestwo Skarlandu

Przystąpienie do programu STEMPEL
Królestwo Skarlandu oficjalnie wstąpiło do programu STEMPEL, stworzonego przez Palatynat Leocji.

Serduszka
12 037,00 lt
Ten artykuł lubią: Brunon Krasnodębski, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Antoni Kacper Burbon-Conti, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Orjon Surma, Joahim von Ribertrop von Sarm, Heweliusz Popow-Chojnacki, Piotr II Grzegorz, BetelRigSun (Karol von Sarm), Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Piotr vel Bocian, Hewret z Gerwenu, Filip I Gryf, Severin Verwaltung-Esteladio, Henryk Leszczyński, Michał Jerzy Potocki, Eugenia von Sarm, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Aleksander Damian Chojnacki, Juliette Altrimenti, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon.
Komentarze
Prokrustes
To się nazywa sprawcza moc prasy. Napisaliście, że głosowanie w KT nie zostało zakończone... i momentalnie sobie przypomnieli ;)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Stany Zjednoczone Baridasu... projekt spoko, jako pomysł czy tam koncepcja, ale ta nazwa tak jakoś mnie boli że ahhh...
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
Szczerze przyznaję - świetna robota. Jaka jest planowana częstotliwość wydań? Co tydzień?
Odpowiedz Permalink
Franz Langer
@Prokrustes Może kiedyś Przegląd osiągnie taki prestiż we v-świecie, że za granicą będą czekali na jego wydanie ;D

@Antoni - W imieniu zespołu, dziękuję za słowa uznania ;) Jeśli chodzi o częstotliwość to przy obecnym składzie personalnym tak, ponieważ nie bylibyśmy w stanie wydawać 2 razy w tygodniu.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Profesjonalny przegląd. Gratuluję.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
W jednym miejscu najważniejsze wydarzenia mikroświata. Dziękuję. ;-)
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@Langer Co tydzień to i tak często! Jeszcze jak czasami Wam wskoczy jakiś wywiad albo opis konkretnych wydarzeń, to już w ogóle cudownie. :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Super podsumowania, szybko, konkretnie i treściwie o wszystkim co najważniejsze.
Permalink
Henryk Leszczyński
o, czyli w dreamlandzie wstąpienie do unii bynajmniej nie następuje poprzez aklamację.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.