Hans Media, Krzysztof Hans Arped-Winnicki, 04.12.2020 r. o 12:54
Kronika 04/12/2020 nr. 33
Seria wydawnicza: Kronika

C038HB5c.png
Wydanie nr. 33 z 4 grudnia 2020 roku.
Czołówka:

Bliżej,niż inni

4b172619a7623624629e2f7e44a39317.png
Konfederacja Sclavinii nielegalnie zajmująca Mirii, Nowicji i Sangi urządza antysarmackie prowokacje na tych terenach.

Ostatnimi czasy palącą sprawą w Księstwie Sarmacji jest kwestia ziem w obrębie Mirii, Nowicji i Sangii. Ziemie te użytkowane są obecnie przez Konfederacje Sclavinii ale okazało się że rozwiązując traktat stowarzyszeniowy z Księstwem Sarmacji wspomniana Sclavinia zapomniała w drodze negocjacji uregulować kwestii swoich ziem. W efekcie z momentem ogłoszenia niepodległości straciła prawa do swoich ziem co niedawno zostało prawnie uregulowane wypowiedzeniem dzierżawy Konfederacji Sclavińskiej należących do Sarmacji terytoriów w efekcie czego to rząd w Eldoracie stał się okupantem. Niestety nie wszyscy potrafią to zrozumieć. Niedawno Andronik a więc dowódca sclavińskiej jednostki zbrojnej pod nazwą Waffen-OK wydał komunikat którego treść cytuje poniżej:
Cytuję:
Plac Konfederacki

AndronikAndronik dzień temu
Niechaj Trwa Ostateczna Krucjata!

Szanowni Rycerze Krucjaty - w ostatnich dniach kontrwywiad wojskowy Waffen-OK zaangażował się w eliminację wrogiego elementu życia codziennego: sarmackich szpiegów próbujących przeniknąć do komórek administracyjnych Konfederacji Sclavińskiej i ważnych sfer życia naszej niepodległej ostoi Ostatecznej Krucjaty. Z przyjemnością informuję, że skutecznie rozlokowane komórki kontrwywiadu wojskowego współdziałające z cywilami wszystkich narodowości odniosły znaczne sukcesy w eliminacji sarmackiego elementu w życiu publicznym Konfederacji Sclavińskiej.

Nie ma już musu obawiania się sarmackich machlojek - poprzez wymuszenia, groźby, przekupstwa i inne legalne metody wpływania na opinię publiczną kontrwywiad Waffen-OK doprowadził do znacznego pogorszenia opinii o sarmackim pracowniku na terenach Sclavinii południowej, od Południowego Brzegu po Grań. Nie należy się dziwić, że ta informacja zostaje upubliczniona - kampania antysarmacka jest przejawem racjonalizmu każdego sclavińskiego obywatela i wojskowego, jest popierana przez Wysokiego Polemarchę Sił Lądowych i stanowi zwieńczenie procesu rozwodowego.

W czasie trwania akcji skonfiskowane przez siły zbrojne zostały nieliczne majątki sarmackich przedsiębiorców, część dysydenckich obywateli stawiła opór - doszło więc do Pogromu pod Eldoratem, w czasie którego oddziały 1DPB odparły atak blisko dwustu zbrojnych sarmackich mężczyzn. Ich pochówek można znaleźć w Lasku Stoyalskim kilkanaście kilometrów od miasta.

Z innych wieści, 3DPA zgodnie z rozkazami naczelnego dowództwa ukończyło pierwsze struktury Frontierskiego Obozu Pracy przeznaczonego w całości dla obywateli sarmackich. W związku z trudami okupacyjnymi, niekooperatywna populacja sarmacka będzie musiała odciążyć wojsko z części trudów i obowiązków je spotykających w trakcie sprawowania kontroli administracyjnej. Stałe przejęcie kontroli przez armię zdaje się być już w miarę pewne, więc niedługo będzie można przestać nazywać to "okupacją" i zawnioskować o oficjalne przyłączenie wyspy. Jak na razie do FOP zostało sprowadzonych pięciuset zdolnych do pracy sarmackich mężczyzn, ale liczba ta wkrótce znacznie wzrośnie.

Zawsze Wierni Ostatecznej Krucjacie!
Jak słusznie stwierdził sarmacki obywatel Krzysztof Hans van der Ice wspomniany Andronik jest niezrównoważony psychicznie gdyż pod względem prawnym to Konfederacja Sclavinii przebywa obecnie na ziemiach Mirii, Nowicji i Sangii nielegalnie powodując konflikty i dążąc do wojny.
Co w tej sytuacji powinno zrobić Księstwo Sarmacji i jego Książęce Siły Zbrojne. Zdecydowanie poprosić o wsparcie inne narodowości i ruszyć do ofensywy zanim Konfederacja Sclavinii wsparta przez inne kraje Unii Niepodległych Państw wybuduje na swoich terenach obóz koncentracyjno-pracowniczy i będzie zbierać siły celem ataku na Księstwo Sarmacji a konkretniej mówiąc na Starosarmacje. KSZ musi w tej sytuacji ustalić strategie która z jednej strony będzie ofensywą a z drugiej strony nie będzie wywołaniem wojny choć tą już Konfederacja Sclavinii wywołała. Stwierdzić tu można że wszelkie pole do dyplomacji wymarły a Księstwo Sarmacji musi jak najszybciej sprawdzić zgodność traktatów stowarzyszeniowych krajów Unii Niepodległych Państw oraz cofnąć ewentualne uznanie tychże nacji.
Ważne jest też zbudowanie solidnej argumentacji przemawiającej za tym że Miria, Nowicja i Sangia należą do Księstwa Sarmacji która to byłaby nie do podważenia dla Sclavinii prowadzącej obecnie eksterminacje naszych rodaków na swoich ziemiach. Trzeba zapobiec dalszemu rozlewowi krwi i działaniom które na arenie międzynarodowe są niedopuszczalne i wręcz nielegalne.
Jak dalej ta sprawa się potoczy? O tym będziemy na pewno informować choć z drugiej strony jedno wiemy w tej sprawie - ewentualną sclavińska propagandę należy wrzucić do kosza po czym wywieźć w ustronne miejsce i spalić albo przynajmniej zutylizować.
Wszystko bowiem to co pisze na swoim forum Konfedracja Sclavinii to wierutne kłamstwa z którymi trzeba polemizować konkretnymi argumentami albo je olewać (wszak z intruzami raczej się nie rozmawia chyba że jak teraz przeginają one pałę) mając jednocześnie w tyle głowy szerzące się zagrożenie dla Księstwa Sarmacji ze strony byłych regionów naszego państwa tworzących obecnie Unię Niepodległych Państw które podjudzane przez Konfederacje Sclavinii może stanowić spore niebezpieczenstwo dla Starosarmacji położonej wzdłuż granicy ze spornymi terenami i samej stolicy naszego państwa czyli Grodziska znajdującej się niedaleko od tych ziem.
Zatem warto działać zarówno na drodze prawnej jak i wojskowej by nasze państwo było bezpieczne a co za tym idzie nie miało problemów z Konfederacją Sclavinii która to od czasów uzyskania niepodległości pożera swój ogon i staje się coraz bardziej nacjonalistyczne a co za tym idzie niebezpieczne dla swojego sąsiada którym to niestety jest nasze Księstwo Sarmacji pod postacią Starosarnacji a więc serca naszego państwa. Zostaje zatem czekać i wierzyć że powstaną jakieś plany zabezpieczające nasz kraj przed jego wrogami zza zachodniej granicy.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 271,00 lt
Ten artykuł lubią: Mark von Arnim.
Komentarze
Adam van der Choheln Gilbert I
Jeżeli dojdzie do wojny lub do stanu podwyższonej gotowości to zgłaszam się do KSZ na wojskowego gdyż nie mogę pozwolić na zbeszczeszczenie w taki sposób Sarmacji
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Konfederacja Sclavinii nie zajmuje Mirii, Nowicji i Sangii. Nie powtarzajcie obcej propagandy, proszę :)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Dokładnie jak JO Przedmówca. Panie Pośle, proszę uprzejmie o zaprzestanie goszczenia się w pałacu Gubernatora i wszczynaniu "prywatnej wojenki". Wszyscy doskonale wiedzą, że ziemie M-N-S są sarmackie - koniec i kropka. Nie ma obecnie żadnej umowy, która jasno wskazuje na inny stan rzeczy.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@Prokrustes Zajmują tyle że nielegalnie i o tym właśnie piszę.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Z zaciekawieniem czytam zawsze kolejne wydania Kronika, bo pozwala mi to poznać odczucia części społeczeństwa. Za co jestem zawsze wdzięczny i traktuję ten głos jako ważny element odczytywania nastrojów obywateli.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.