Rada Ministrów, Arkadiusz Maksymilian, 16.04.2021 r. o 01:32
Kilka słów podziękowań na zakończenie LXVII kadencji

yty74sPJ.png
Fer, 16 kwietnia 2021 roku


Wasza Książęca Wysokość Regencie,
Zacni Ministrowie Sarmackiego Rządu,
Szanowni!


Już za mniej niż dwadzieścia cztery godziny lokale wyborcze w sarmackich miejscowościach po raz drugi w tym roku zostaną otwarte. Nasze spotkania przy urnach w nadchodzący weekend będą miały wyjątkowy charakter. Zgodnie z decyzją podjętą przez Jego Książęcą Wysokość Regenta Prokrustesa będziemy decydować w ogólnokrajowym referendum czy książęcy tron ma zostać opróżniony, a także wyłonimy swych przedstawicieli do kolejnej kadencji sarmackiego Sejmu. Co naturalne tym samym dobiega końca aktualna kadencja i mija czas działania rządu, który mam okazję reprezentować. I znowu ku mojemu zdziwieniu, ale w duchu pewnego rodzaju refleksji po raz drugi przychodzi mi wygłosić tę mowę do Was kochani, w zastępstwie szefa sarmackiego rządu oraz pełniąc jego obowiązki. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że szpony realiozy dotknęły – podobnie jak poprzedniego kanclerza Burbon-Contiego – Jego Książęcą Wysokość Filipa I Gryfa, obecnego szefa rządu. W imieniu całej Rady Ministrów życzymy mu powrotu do pełni sił oraz zdrowia. Kanclerz zapewne wygłosiłby dłuższą mowę – ja natomiast ograniczę się do kilku zwięzłych, ale szczerych słów podziękowań.

Oczywiście, na początku dziękuję Kanclerzowi JKW Filipowi I Gryfowi za to, że podjął się trudu przewodzenia tej Radzie Ministrów i przez zdecydowaną większość czasu wspierał ją swymi pomysłami oraz działaniami. Serdeczne dzięki. Następnie chcę podziękować ministrom, i tutaj, aby wszyscy poczuli się docenieni i równo potraktowani wymienię ich w takiej kolejności, w jakiej są ułożeni na oficjalnej liście władz. Zatem dziękuję Janowi Magov-Zaorskiemu, nieocenionemu Ministrowi Finansów i Gospodarki za mozolny trud pracy przy wypłatach i obrocie państwowymi finansami – trud tej pierwszej pracy odczułem w niedawnym czasie, więc tym bardziej mocniejsze są słowa mojego uznania. Dziękuję diukowi Prokrustesowi, że po raz kolejny okazał rządowi swą mądrość, pomocną radę oraz wsparcie, bez których nie udałoby się załatwić wielu potrzebnych spraw. Dziękuję Brunonowi Krasnodębskiemu, który przyjął ode mnie propozycję zostania Ministrem Sprawiedliwości, a nowej funkcji podjął się z dużym zapałem i energią. Wielokrotnie wspominałem o tym drogą prywatną, proszę mi pozwolić, że wspomnę teraz o tym publicznie, że dla poważanego kawalera posada w rządzie, a zatem swoiste przejście z sarmackiego sądu do sarmackiej polityki było jak zanurzenie ryby w głębokiej wodzie, co było bardzo dostrzegalne. Oby trwało to dalej i tego życzę. Dziękuję Santiagowi Vilarte von Hippogriffowi, Ministrowi Kultury i Informacji – mimo, że działania Pana Ministra nie były widoczne to wniósł sporą część swojego wkładu w dobre funkcjonowanie rządu. Wymienię jeszcze przy tej okazji dwóch ministrów, którzy zrezygnowali z pełnienia dalej swych funkcji – dziękuję Ingvarowi Augustsson v. H. de la Sparasan, byłemu ministrowi sprawiedliwości, a także dziękuję Severinowi Verwaltung-Esteladio, odwołanemu niedawno wiceministrowi tegoż samego resortu. Wszystkim ministrom oraz osobom, które miały wpływ na jak najlepsze funkcjonowanie tej Rady Ministrów jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję i wyrażam słowa uznania dla Waszej pracy. Dzięki!

Jak wspomniałem oprócz głosowania nad opróżnieniem tronu w weekend wybierzemy także nowych posłów. O ile przy okazji ostatnich wyborów skład rządu pozostał prawie, że niezmieniony o tyle teraz mamy szansę na nowe twarze i nowych ministrów, czego życzyłbym Księstwu Sarmacji bardzo mocno. Zmiany są na pewno ciekawe, dlatego głęboko wierzę, że znajdą się osoby, które podejmą się wyzwania kierowania i pracy w następnym rządzie. Sam również zgłosiłem – po raz pierwszy – swą kandydaturę do tych wyborów. Już teraz proszę Was Kochani o głos – obiecuję nie zawieść Waszego zaufania, a jeszcze mocniej wierzę, że wraz z innymi wybranymi przez Was przedstawicielami wprowadzimy wiele zmian, które przysłużą się nam wszystkim. Prosząc o Wasz głos proszę również Was wszystkich o pójście do wyborów i referendum oraz oddania głosów zgodnych z Waszym sumieniem i wyborem.

Na zakończenie jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w powoli mijającą kadencję Sejmu i Rady Ministrów. Dziękuję za Waszą uwagę i do zobaczenia!

Z wyrazami estymy,
/–/ Heweliusz Popow-Chojnacki,
Podkanclerzy,
p.o. Kanclerza

82tT1zfv.png

Rejestr zmian

Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
5 515,00 lt
Ten artykuł lubią: Antoni Kacper Burbon-Conti, Damiano á-la-Triste, Albert Jan Maat von Hippogriff, Joahim von Ribertrop von Sarm, Bartosz von Thorn-Janiczek, Henryk Leszczyński, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Brunon Krasnodębski, Jan Magov-Zaorski, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Kuba Hogh-Sedrovski
"zawieść" nie "zawieźć"
A tak, to nawet super, że dotrwaliście do końca kadencji. Powodzenia w następnej kadencji.
Odpowiedz Permalink
Arkadiusz Maksymilian
@Nthiefs Oczywiście, po prostu autokorekta, bo skopiowane z Worda, a ze względu na późną porę już tego błędu niewychwyciłem. Naturalnie poprawione i dzięki za wskazanie!
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
@HeweliuszPopow proszę uprzejmie :)
Odpowiedz Permalink
Arkadiusz Maksymilian
I nie wychwyciłem* - pisane oddzielenie. Jakimś analfabetą się stałem, a taki dobry z polskiego byłem :D
Odpowiedz Permalink
Brunon Krasnodębski
Dziękuję za zaufanie i powierzenie mi funkcji MS! To była świetna sprawa móc sprawować urząd i na pewno zrobiłbym znacznie więcej, gdyby nie złapała mnie realioza. Niestety, czasu na mikro jest coraz mniej i nic nie zwiastuje, aby było go więcej - dlatego postanowiłem wycofać się z kandydowania do Sejmu i zgłosić swoją kandydaturę na ATK, co oznacza, że nie będę już Ministrem Sprawiedliwości po dymisji tego rządu. Może w przyszłości, gdy czasu będzie więcej, wrócę.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Ja pragnę podziewać wam za wkład pracy i ogrom zaangażowania w tym trudnym dla KS czasie. Wasza odwaga,wola walki i poświecenie zasługuje na pełen podziw i szacunek.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.