Dwór Książęcy, Arkadiusz Maksymilian, 25.04.2021 r. o 17:26
Komunikat Regenta ws. wolnej elekcji

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
regent_ks.png

Czcigodne Sarmatki i Czcigodni Sarmaci!


Tydzień temu, w ubiegłą niedzielę w swojej zbiorowej mądrości poprzez udział w demokratycznych wyborach i referendum podjęliśmy dwie ważne decyzje dla przyszłości naszej Ojczyzny. Wybraliśmy przedstawicieli do Sejmu LXVIII kadencji, a w ogólnokrajowym referendum zadecydowaliśmy o opróżnieniu tronu książęcego, co zostało oficjalnie stwierdzone dzień później przez mojego poprzednika Jaśnie Oświeconego diuka Prokrustesa. W tym miejscu chciałbym złożyć moje słowa wdzięczności na ręce Księcia Seniora Piotra II Grzegorza, któremu dziękuję za jego krótką, ale oddaną służbę na rzecz naszego państwa jednocześnie życząc szybkiego powrotu do zdrowia oraz na łono Księstwa Sarmacji – w co również wierzę, że tak się stanie.

Szanowni Państwo, nowy Sejm wybrał mnie na nowego marszałka sejmu, a co za tym idzie objąłem też urząd regenta Księstwa Sarmacji. Konstytucja naszego kraju nakłada na mnie obowiązek, aby w ciągu dwóch tygodni od dnia opróżnienia sarmackiego tronu zarządzić wolną elekcję, czyli powszechny wybór kolejnego księcia. Tej powinności czynię zadość i oficjalnie informuję, iż dzisiaj zarządzę na dni 8-9 maja b.r., termin głosowania wolnej elekcji. Kandydatury na najwyższy urząd w państwie będzie można składać do przyszłej niedzieli w wyodrębnionym wątku w dziale Książęcej Komisji Wyborczej, którą również dzisiaj stosownym aktem powołam. Termin ten konsultowałem z kilkoma zaufanymi ludźmi – uznałem, że po długim czasie bezkrólewia potrzeba nam w miarę szybkim terminie wybrać następnego władcę.

Kochani, kończąc ten krótki komunikat z jakże ważną informacją, chciałbym Was zachęcić do tego, abyście w zgodzie z własnym sumieniem, a przede wszystkim w najwyższej trosce o Księstwo Sarmacji dokonali słusznego wyboru, który przed nami za dwa tygodnie. Wybaczcie mi tę nieco osobistą radę – nie jest jednakże mojego autorstwa, zacytuję bowiem słowa powszechnie cenionego Diuka Prokrustesa, który niedawno na Discordzie powiedział, abyśmy w nadchodzącej elekcji wybrali OSOBĘ, a nie obietnice. Tego sobie i Wam z serca życzę.Niech żyją Sarmatki i Sarmaci! Niech żyje Sarmacja!


Z wyrazami najgłębszego szacunku,
(—) Heweliusz Popow-Chojnacki
Regent
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 164,00 lt
Ten artykuł lubią: Hans Bouboulina-á-la-Triste, Fatima von Chamier-Gliszczyńska, Albert Jan Maat von Hippogriff, Antoni Kacper Burbon-Conti, Henryk Leszczyński, Bartosz von Thorn-Janiczek, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste, Kuba Hogh-Sedrovski, Piotr vel Bocian, Joahim von Ribertrop von Sarm, Henryk von Wattzau-Adertis, Natasha von Sarm a la Triste.
Komentarze
Hans Bouboulina-á-la-Triste
Ładny komunikat.
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Teraz się zacznie
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@SantiVilarte Ja zacznę :) Po pierwsze, Regent pięknie napisał ten komunikat. Po drugie, pragnę oznajmić niniejszym, iż nie zamierzam zgłaszać swojej kandydatury w wolnej elekcji.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Bardzo sobie cenie komunikaty, zawsze ich zawartość cechuje minimum słów maksimum informacji.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.