Goniec Czarnoleski, Krzysztof Czuguł-Chan, 30.03.2012 r. o 12:39
Herold Czarnoleski
Seria wydawnicza: Czarnolas

h.pngerold Czarnoleski, na mocy danej mu przez Kasztelana Czarnoleskiego, obwieszcza!

j.pngakub hrabia Bakonyi herbu Czarny Las, Kasztelan Czarnoleski, z Krzysztofem hrabią Czugałą, panem na Wilczą Knieję, Podkasztelanem Czarnoleskim, wspólnymi siłami postanowili miasto ku jego dawnej świetności przywrócić, w duchu Proklamacji Czarnoleskiej 10 listopada Roku Pańskiego 2011, w trosce o dobro Czarnolasu podpisanej, a zarzekają się, że środków i czasu swego na tenże cel szczędzić nie będą. Z błogosławieństwem Ojca Założyciela, Adama Gabriela Grzelązki, do tegoż zbożnego dzieła z ochotą serca się zabierają!

m.pngiasto, dzięki wspaniałomyślności Rady Ministrów, a uczynności Księcia Seniora Piotra Mikołaja, dostęp do Dziennika Praw otrzymało. Korzystając z tegoż dobrodziejstwa włodarz miasta nowy Statut Czarnolasu opublikował, by splendoru mu przydać i prawnie gród umocować.

w.png dniu 29 marca Roku Pańskiego 2012, aktem prawnym wydanym przez Jego Miłość, Kasztelana Czarnoleskiego, Hrabiego Bakonyi, w poczet władz miasta zaliczon został Paviel hrabia von Thorn-Broniek herbu Browarek oraz Krzysztof hrabia Czugała herbu Lupus i od tegoż dnia każdy z osobna Podkasztelanem Czarnoleskim będzie tutułowan.

m.pngiasto, mając na uwadze szczęście i dobrobyt ludności, w środy i niedziele Dni Targowe ustanawia, a każdemu mieszkańcowi przyobiecuje, że w owe dni żadne opłaty skarbowe mocy nie mają, a zatem za zboże do miejskich spichlerzy sprzedane zwrot podatku się należy!

k.pngasztelan, w dobroci serca swego, chcąc wspomóc rozwój duchowy i kulturalny w prowincji, bierze na barki funkcję Kustosza Czarnoleskiego i w związku z tym prawnie mocuje Mecenat Czarnoleski, który od tego momentu pomocą finansową i wsparciem służyć będzie kulturze Gellońsko-Starosarmackiej!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Jan Magov-Zaorski, Jakub Bakonyi, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Paviel Gustolúpulo
Niech żyje! ♥♥♥
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
S t a t u t , nie status!
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
:)
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
Coś mnie minieło chyba...
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Lubię to.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
A te miniaturki liter powinny być stylem
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
(znaczy domyślnym znacznikiem)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.