Goniec Czarnoleski, Jakub Bakonyi, 30.07.2012 r. o 11:39
Konkurs - Legendy Czarnoleskie
Seria wydawnicza: Czarnolas

szu_3006.pngu.pngrząd Miasta Czarnolasu ogłasza wszem i wobec, wszystkim i każdemu z osobna, iź z dniem dzisiejszym rozpisuje znamienity konkurs na NAJLEPSZĄ LEGENDĘ CZARNOLESKĄ.

z.pngASADY KONKURSU:
 1. W konkursie może wziąć każdy Sarmata i każda Sarmatka.
 2. Termin nadsyłania prac: 13 sierpnia 2012 r.
 3. Przedmiotem konkursu jest stworzenie prozatorskiego tekstu literackiego.
 4. Tekst może przyjąć formę legendy, mitu, podania, baśni.
 5. Mile widziane są elementy liryki i archaizacji.
 6. Tekst powinien być, co oczywiste, ściśle powiązany z miastem Czarnolas i historią, średniowiecznym klimatem tegoż.
 7. Autorzy, co do zasady, mają pełną dowolność w określeniu ram narracji, ale powinni kierować się wytycznymi określonymi przez Podkasztelana Czugałę w krótkim i zwięzłym artykule "Zapach Czarnolasu".
 8. Nadesłane historie nie powinny być zbyt krótkie. Ani też przesadnie długie, gdyby miało to oznaczać umniejszenie innym walorom pracy. Szczególnie cenione będzie użycie nienagannej polszczyzny i bogactwo języka.
 9. Nie będą tolerowane żadne przypadki mniejszych lub większych plagiatów i nieuzasadnionych zaczerpnięć. Teksty powinny być oryginalne, jak na miarę zdrowego rozsądku należy przyjąć.

u.pngrząd Miasta rozpisuje niniejszy konkurs w nadziei poznania naturalnych odczuć i spostrzeżeń Sarmatów i Sarmatek nt. tandemu treści i formy, jaki tkwi w sercu miasta Czarnolasu. Konkurs posłuży dookreśleniu tego czegoś, co zwać można, w tym wypadku całkiem roztropnie i słusznie, "fabułą".

s.pngpośród nadesłanych prac wyłonimy 3 najlepsze, a ich autorzy otrzymają z funduszu programu "Mecenat Czarnoleski" nagrody pieniężne w wysokości:
 1. miejsce - 75 tys. lt
 2. miejsce - 50 tys. lt
 3. miejsce - 25 tys. lt.

p.pngonadto, każda, dosłownie każda praca (za wyjątkiem tych nagrodzonych w ramach 3 pierwszych miejsc) spełniająca ww. wymagania, co do której nie będzie wątpliwości, że powstała w kuźni talentu, pracy i szczerych, dobrych chęci... zostanie nagrodzona kwotą 10 tys. lt. Prace należy przesyłać na pocztę Kasztelana Czarnoleskiego w systemie Złota Wolność.

k.pngonkurs niniejszy jest objęty patronatem honorowym Kasztelana Czarnoleskiego, Jakuba mar. Bakonyiego i Rady Kasztelańskiej w ramach poddziałania 6.0.7 działania 9.0.1 nieistniejącego, całkowicie fikcyjnego i — O ZGROZO! — nieunijnego Programu Operacyjnego "Kapitał Czarnoleski", z uwzględnieniem normy CZR-SAR: 92213/6.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Ignacy Urban de Ruth, Krzysztof Czuguł-Chan, Tomasz Ivo Hugo, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Zbyszko Gustolúpulo.
Komentarze
Calisto Norvegicus-Chojnacka
A gdzie można wysyłać prace?
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Właśnie gdzie można wysłać prace?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Proponuję wiadomością prywatną do Kasztelana :)
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
A ile można zgłosić prac...
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Jeśli Jaśnie Oświeconej Diuczessie dopisuje wena to proszę się nie krępować :)
Odpowiedz Permalink
Jakub Bakonyi
Potwierdzam. ;)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.