Goniec Czarnoleski, Krzysztof Czuguł-Chan, 17.11.2012 r. o 01:16
Herold Czarnoleski 2/2012
Seria wydawnicza: Czarnolas

img_48_20.png
Na uwadze mając dobro grodu naszego, Podkasztelan Czarnoleski, Krzysztof Czuguł-Chan, z dobroci książęcej markiz Wilczej Kniei, postanowił miasto odebrane Kasztelanowi wyrokiem sądu za własny majątek odkupić, by nie dać mu upaść pod zarządem państwowym, a i spuściznę naszą we właściwych rękach zachować dla potomności.

Lichwę zapłaciwszy buchalterom ministerialnym miasto we władanie obejmuje, a markizowi Bakonyi, który panem na Czarnolas, niezbywalny tytuł Honorowego Kasztelana Czarnoleskiego przyznaje, a także przyobiecuje własność jego zwrócić, jeśli taka będzie jego wola i powrócić do nas po odbyciu kary postanowi.

W związku z opustoszałym skarbcem miasta, nowy włodarz postanawia konto Czarnolasu własnymi środkami w wysokości 150 000 libertów zasilić, by móc je rozdysponować pomiędzy pracujących na rzecz wspólnego dobra i z przyszłych zobowiązań się wywiązywać.

O Dniach Targowych w środy i niedziele przypominamy! Do czasu ponownego uruchomienia Syriusza postanawiamy je kontynuować i w środy oraz niedziele podatek od sprzedaży zboża zwracać, a później zawiesić funkcjonowanie Targu do czasu wprowadzenia wnioskowanej poprawki, która znacząco prace przy wypłatach ułatwi i niejasności podczas rozliczania uniknąć pozwoli.

Jako, że miasto nasze wymaga restauracji po miesięcznej bytności w stanie zawieszenia i niepewności własnego losu, każdego chętnego do pomocy w odbudowie o kontakt prosimy dowolnym kanałem komunikacyjnym, a wynagrodzenie sowite przyobiecujemy! Zakres zadań wszelaki, od pomocy organizacyjnej, po pisarstwo i sporządzanie grafik.
Spisano i ogłoszono dnia siedemnastego listopada,
w drugim roku panowania JKM Piotra II Grzegorza.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Karolina Aleksandra, Irmina de Ruth y Thorn, Jack von Horn, Mikołaj Torped, Helwetyk Romański, Ryszard Paczenko, Vladimir von Hochenhaüser, Gauleiter Kakulski, Ivo Karakachanow.
Komentarze
Ryszard Paczenko
Świetne i przepraszam za ciekawość techniczną - jak wstawić obrazki z float na początek, żeby tak fajnie tekst je oblewał?
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
To nie są obrazki. To jest zaimportowana czcionka i first-letter.
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Aaach. Znaczy się, znajdę sobie w html/css, dziękuję Wasza Książęca Wysokość :-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.