Goniec Czarnoleski, Ivusia Buddusówna, 14.02.2013 r. o 05:09
Poznaj Czarnolas część V
Seria wydawnicza: Czarnolas

Witaj w piątej już odsłonie cyklu pod tytułem "Poznaj Czarnolas". W poprzedniej części rozpoczęłam omawianie najczęściej wykonywanych w Czarnolesie rzemiosł. Poznaj Czarnolas IV. Dzisiaj zgodnie z obietnicą kontynuacja.


Uhrmacher-1568.png

Zegarmistrz

W Czarnolesie jednymi z najczęściej spotykanych rzemieślników są zegarmistrzowie. Ci zacni ludzie dosłownie i w przenośni władają naszym czasem, naprawiając jak i projektując zegary, zegarki czy czasomierze. Posiadają oni niesamowicie rozległą wiedzę z dziedzin bardzo odległych przeciętnym mieszkańcom takim jak metalurgia, ślusarstwo czy stolarstwo. Zegarmistrz prócz niezwykle sprawnych dłoni musi umieć równocześnie obsłużyć wiele maszyn i urządzeń, często służących do wykonania jednej, ściśle określonej czynności, np. przebarwienia powierzchni metalu na wybrany kolor.


Gilded_frame_being_burnished_with_agate_tool.jpg

Pozłotnik

Iście ekskluzywny fach. Pozłotnictwo to rzemiosło artystyczne zajmujące się pokrywaniem podłoża metalami zazwyczaj szlachetnymi. Do pozłotnictwa nie zalicza się technik stosowanych w jubilerstwie i metaloplastyce, takich jak platerowanie czy złocenie ogniskowe. Używanie złotych farb w sprayu również jest wykluczone. Jak wszyscy wiemy złoto ma szczególną wartość. Jego barwa, blask, odporność sprawiły, że jest nieodłącznym elementem towarzyszącym w różnych dziejach ludzkości. Wasze piękne portrety są ozdabiane pozłacanymi ramami naszych rzemieślników.


408px-Relieur_JPG01.jpg

Introligator

Introligatorzy zajmują się oprawą ksiąg, druków. Dzięki nim księgi mogą służyć jeszcze dłużej.
Czarnolas jest pełen różnej maści fachowców. To tutaj powstają piękne kreacje, tkaniny czy zegarki, ale również i inne ciekawe rzeczy. Wymieniłam tylko kilka rodzajów usług spośród bardzo wielu. Mam nadzieję, że oglądając teraz swoje portrety przyjrzycie się pięknie pozłoconym ramom.


Zapraszam serdecznie na następną część.
Paulina zwana Ivette
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Irmina de Ruth y Thorn, Sorcha Raven, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.