Goniec Czarnoleski, Ivusia Buddusówna, 16.02.2013 r. o 10:49
Poznaj Czarnolas część VII
Seria wydawnicza: Czarnolas

Witaj w siódmej już odsłonie cyklu pod tytułem "Poznaj Czarnolas". W poprzedniej części Poznaj Czarnolas VI , opowiadałam Państwu o muzyce będącej nieodłącznym elementem życia w Czarnolesie. Dzisiejszy artykuł (a właściwie to wyjątkowo fotorelacja), jest poświęcony unikalnej roślinności, którą można u nas spotkać... Poniżej cztery rośliny, których absolutnie nie powinniście zrywać.


800px-Gentiana_verna_a4.jpg
V-świat jest pełen różnorodnych kwiatów. Istnieje wiele roślin spotykanych tylko i wyłącznie na maleńkich obszarach geograficznych. Nie inaczej jest w Czarnolesie, który również jest pełen rzadkich okazów. Tylko tutaj można zobaczyć wielkie łąki pełne goryczek plamistych (ilustracja powyżej) czy tajemnic ośmiolistnych (ilustracja poniżej).


799px-Dryas_octopetala_a4.jpg

To intensywny zapach tylko u nas spotykanej żółtej nadziei (poniższa fotografia) działa jak afrodyzjak zapraszając pary na schadzki w dzikie knieje...


800px-Doronicum_clusii_a2.jpg


Czerwona tygrysica rośnie nawet w centrum Czarnolasu, ponieważ uwielbia uliczny gwar..(fotografia poniżej)

800px-Geraniumsangred2.jpg

Turysto! Te piękne rośliny są pod ochroną! Zapach szczególnie żółtej nadziei prowokuje, ale za zerwanie jej grożą wysokie kary! Wspieraj lokalnych handlowców i kupuj kwiaty u naszych kwiaciarek lub w naszych szklarniach! Nie wydasz u nas dużo za mały bukiecik a i zaoszczędzisz sobie nieprzyjemności.


Pozdrawiam i zapraszam na następną część.
Paulina zwana Ivette
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Markus Arped, Irmina de Ruth y Thorn, Roland Heach-Romański, Andrzej Swarzewski, Krzysztof Czuguł-Chan.
Komentarze
Roland Heach-Romański
Kolejnym jak zawsze, bardzo ciekawy i interesujący artykuł. Bardzo mnie cieszy, że Czarnolas ma takich mieszkańców jak Ty :)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Ładne makrofotografie :-)
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Piękne rośliny. :)
Odpowiedz Permalink
Ivusia Buddusówna
Dziękuję za komentarze i serca. Mieszkanki Czarnolasu uwielbiają dostawać kwiaty o ile nie są to gatunki chronione. Nie jeden już przez swą niewiedzę dostał czarną polewkę... :)
Odpowiedz Permalink
Ivusia Buddusówna
... i wysoki mandat.
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Niektórzy przybysze z Gnomii dostawali mandaty wyższe od nich samych :)
Odpowiedz Permalink
Jurand Swarzewski
Trzeba będzie pamiętać ^^
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.