Goniec Czarnoleski, Ivusia Buddusówna, 08.04.2013 r. o 07:06
Jarmark Czarnoleski - Relacja!
Seria wydawnicza: Czarnolas

Oficjalne otwarcie sezonu wiosennego już za nami! Na corocznym, inauguracyjnym jarmarku zebrały się tłumy aby wspólnie uczcić ten wielki dzień! Organizatorami obchodów byli jak zwykle rządni pieniędzy kramiarze, lokalni aktywiści oraz jak zwykle dopisujący gapiowie bez lt w kieszeni! W tym roku imprezę oficjalnie wspierała Minister Polityki Prorodzinnej GiS, Paulina Ivette Buddus która zadbała, aby waty cukrowej i innych słodkości dzieciakom oraz rodzicom absolutnie nie brakowało!


Jarmark_w_Balcie.jpg
Źródło

Już od samego świtu na czarnoleskim ryneczku wrzało. To tam odbywała się ostateczna już walka o jakiekolwiek miejsca. Spóźnieni kupcy musieli niezwykle się natrudzić, aby znaleźć jakąkolwiek lokację dla siebie. Nie odbyło się więc bez lichwy, drobnych sprzeczek a nawet i mordobicia. Odnotowano, że kilku młodych, jeszcze niedoświadczonych w lokalnych niuansach rzemieślników, musiało zamknąć swoje stragany zanim zdążyło je jeszcze otworzyć!
Gdy nastała dziewiąta kolejeczka, odbyło się króciutkie przemówienie koła gospodyń domowych, które porwało tłumy, po czym kat oficjalnie przeciął wstęgę otwierając tym samym uroczystość. Rozbrzmiały lutnie i liry a także oddano honorową salwę ku czci najjaśniejszego kasztelana Czarnolasu.z4725130Q,Przemowa-miss-Valene-Maharaj-z-Trynidadu-i-Tobago.jpg

Powyżej na obrazku: damy w szampańskim nastroju dziękujące za rozwijający się Czarnolas!

Po części oficjalnej rozpoczęła się właściwa biesiada.
Dzieci ochoczo zajęły się starcem chodzącym w starym, Gellońskim stroju ludowym, który opowiadał im tajemnicze historie z przeszłości a i chętnie pozował do zdjęć za kilka libertów.
Kobiety opanowały stanowisko lokalnej zielarki posiadającej gigantyczne zbiory herbaty. Niewiasty chętnie wymieniały się tam mieszankami oraz dawały sobie tajemnicze wskazówki.
Męska wiara rzuciła się do straganów ze starką i miodem pitnym. Zauważono, że największym zainteresowaniem turystów cieszyło się obozowisko skrybów, gdzie uczyli kaligrafii. Wielu czytelników "Poznaj Czarnolas" pojawiło się na jarmarku tylko po to, aby usłyszeć z ich ust jeszcze więcej o pracy, którą przyszło im wykonywać. Odbyły się również ćwiczenia fechtunku dla adeptów rycerskiego rzemiosła. Można było spróbować swoich sił w łucznictwie a nawet wybić okolicznościowego liberta o co zadbała czarnoleska mennica.


Archery_competition.jpg

Mężczyźni próbują swoich sił w łucznictwie

Oczywiście pojawił się popularny projektant Tadeusz znany ze swojego zamiłowania do pończoch, robiąc maleńki pokaz mody zagranicznej we wzorach czarnoleskich.
Garncarz ze swoją najnowszą kolekcją oraz kowal, który przepił połowę swojego majątku.


5957djbbaiada.jpg

Na powyższym zdjęciu widać, że jarmark cieszył się olbrzymim zainteresowaniem...

Inaugurację zakończył występ gwiazdy, która przyjechała prosto z Grodziska - Maryli Rechowicz! Radośnie odśpiewała swój hit - KOLOROWE JARMARKI!!!!
Zabawa jak zwykle okazała się sukcesem! Pamiętajmy jednak, że Dni Targowe w Czarnolesie są w każdą środę oraz niedzielę. Wystarczy zamieszkać w Czarnolesie i sprzedać w jeden z tych dni zboże. Więcej informacji w Dni Targowe

Do zobaczenia wkrótce!
Paulina Ivette Buddus
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Fryderyk von Hohenzollern, Roland Heach-Romański, Mirosław Kryński, Ryszard Paczenko, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Paulus Buddus, Krzysztof Czuguł-Chan, Sorcha Raven, Karolina Aleksandra, Jurand Swarzewski.
Komentarze
Siergiusz Asketil
I tak się przekonuje potencjalnego mieszkańca! Gratulacje! :)
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Cni się w ocku jak się dowiaduje cłek, ze waty i słodkości dla dzieciocków Ci jest u wos dostatek, hej!

A tak na poważnie, bardzo ciekawy opis. Jak widać Czarnolas bawić się umie i chce! Brawo :)
Odpowiedz Permalink
Ivusia Buddusówna
Czarnolas jest pełny animatorów kultury. Właściwie to cały GiS jest taki! :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Kolorowe jarmarki szala szala :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.