Goniec Czarnoleski, Ivusia Buddusówna, 24.05.2013 r. o 11:07
Czarnolas świętuje
Seria wydawnicza: Czarnolas

herb.png
pennants-red-white-blue.gif
Tak, tak! Nadszedł długo oczekiwany dzień! 11 urodziny Księstwa Sarmacji! Mieszkańcy Czarnolasu hucznie go obchodzą wywieszając w swoich domostwach flagi księstwa oraz swojej miejscowości śpiewając radośnie dziękczynne pieśni, ciesząc się razem naszym wspólnym świętem! Wszystkie balkony, okna i podwórka są już przystrojone w białe i czerwone kwiaty w niebieskich doniczkach! Mieszkańcy ubrani w barwy narodowe a dzieci recytują wiersze na cześć ojczyzny! To dzień pełen wspomnień dlatego w każdym domostwie są dzisiaj opowiadane różne, historyczne anegdoty z których potomni mogą dowiedzieć się czegoś więcej o naszej, pięknej, dostojnej KS!
Flowers-Red-White-Blue.jpg
W całym kraju zapowiedziano różne koncerty, przemówienia i masę atrakcji. Nie inaczej sprawa ma się w Czarnolesie gdzie wieczorem odbędzie się parada pod nazwą "Razem możemy więcej", w której to przejdą wszyscy mieszkańcy Czarnolasu, którzy nie mogli pojechać do Grodziska. Organizatorzy zapowiedzieli masę atrakcji między innymi konkurs na najgłośniejszy okrzyk radości i na testy sprawnościowe roboczo ochrzczone "Ile jesteś w stanie zrobić dla swojej kraju?", gdzie kawalerowie zmierzą się z różnymi, zabawnymi zadaniami. Balony, serpentyny i żywe melodie już teraz roznoszą się nad miastem!
143427-403x298-patriotic-balloon-display.jpg
Na rynku od rana zbierają się tłumy, które na specjalnej ścianie piszą za co dziękują księstwu. Radość nie ma końca, ale to przecież początek świętowania. Świętujmy dzisiaj wszyscy razem. W każdym zakątku KS. To dzień, gdy łączymy się w jedno aby uczcić historię. 24 maja jest świętem nas wszystkich. Krzyczmy zatem głośno!

VIVAT WIELKA KS!

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Czuguł-Chan, Mirosław Kryński, Tomasz Ivo Hugo, Ryszard Paczenko, Andrzej Swarzewski, Karolina Aleksandra, Sorcha Raven, Fryderyk von Hohenzollern, Mikołaj Torped.
Komentarze
Tomasz Ivo Hugo
Wielka KS? Rilli? :]
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Vivat Sarmacja!
Odpowiedz Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Hugo, nie widzisz? Napisane kapitalikami, więc wielka KS.
Permalink
Ivusia Buddusówna
Jest wielka dosłownie i w przenośni. :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Mam wrażenie, jakby Autorka nie zdała sobie sprawy, że KS nie jest rodzaju żeńskiego ;)
Odpowiedz Permalink
Ivusia Buddusówna
Zdała, zdała mówimy Księstwo Sarmacji, ale mówimy też Sarmacja. Można uznać za błąd "wielka" przy KS, ale co się stało to już się nie odstanie. Dla mnie jest wielka, wielki, wielkie. :)) Takie piękne święto dzisiaj, proszę się nie czepiać. Ja już jestem po kilku trunkach a do wielkiego (!) świętowania na irc jeszcze pozostało kilka godzin. :))))
Odpowiedz Permalink
Mirosław Kryński
Choć spędzam tą wyjątkową rocznicę w Grodzisku, łączę się ze wszystkimi mieszkańcami Czarnolasu - moimi znajomymi, sąsiadami i rodzinę - duchem, życząc jak najmilszego spędzenia uroczystości!
Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Super brawa
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.