ONR prawdziwym uzdrowieniem Sarmacji

NDc8NAYd.png
Towarzysze, Przyjaciele!

Obóz Nowoczesno-Radykalny, czyli koalicyjny komitet wyborczy Komunistycznej Partii Sarmacji (wandów) oraz Sarmackiej Partii Przyjaciów Demokracji, startuje jako jedyna alternatywa dla status quo - czyli pozornego porządku i spokoju utrzymywanego po kryzysie abdykacyjnym. Panowanie Mikołaja Jana było - nie da się tego już teraz ukryć - przerywnikiem uspokajającym stargane burzliwym zakończeniem panowania Piotra II Grzegorza nerwy. Przerywnikiem, który zamiast zaleczyć rany, położył na nich bandaże.

Jeżeli chcemy naprawdę uleczyć Księstwo - musimy dokonać radykalnych zmian. Jeżeli teraz radykalnie nie zerwiemy plastrów, nie wytniemy tego co już objęte gangreną i nie oczyścimy rany - nie ma możliwości, aby zrosła się ona czysto. Potrzebne są zmiany - bo całość będzie się "mazać", psuć, uwierać i przysparzać bólu - o ile, w najgorszym wypadku, nie doprowadzi do obumarcia całości. Nałożenie świeżego bandaża - nowego Księcia - bez oczyszczenia i zszycia rany, tylko odsunie problemy w czasie.

Obóz Nowoczesno-Radykalny chce właśnie takie zmiany wprowadzić. Aby uleczyć sytuację w państwie, trzeba zmienić pozycję Księcia, zmienić rolę i charakter tego stanowiska. Trzeba to zrobić właśnie teraz - aby władca obejmujący tron wiedział na co się decyduje. Żeby nowy początek był naprawdę uczciwy i jasny dla wszystkich. Dlatego też nie wskazujemy naszego kandydata na Księcia jako Komitet - bo, tak jak deklarujemy od początku - Książę powinien zostać wybrany w wyborach powszechnych przez wszystkich aktywnych obywateli.

Nasza lista wyborcza składa się w całości z jednych z najaktywniejszych obywateli Sarmacji. Choć właściwie nie ma potrzeby, aby ich przedstawiać - uczynimy zadość tradycji, aby nikt nie miał żadnej wątpliwości co do ich zacnych osób.

Kandydaci Obozu Nowoczesno-Radykalnego to
Tow. mandragor Alojzy Pupka to znany działacz polityczno-kulturalny, niewątpliwy autorytet moralny o wielu zainteresowaniach i zdolnościach (od gospodarki, przez infrastrakturę informatyczną, aż po kartografię).

Tow. Misza Korab - Kaku to jeden z najstarszych wciąż aktywnych Sarmatów - wyliczenie jego przeszłych funkcji i zasług graniczy z niemożliwością. W chwili obecnej jeden z najaktywniejszych ministrów i obywateli w ogóle.

Tow. Katiuszyn Rewoluty Lepki zasłużył się chociażby jako były prezydent Wandystanu, obecnie wiceprezydent. Teoretyk tak nauk ekonomicznych (twórca słynnej lepkonomiki) jak i politycznych. Autor wielu tekstów podkreślających rolę demokracji w tworzeniu fajnego państwa wirtualnego.

Tow. Prezerwatyw Tradycja Radziecki to niewątpliwie bulterier wandokomunistów, ostry i kontrowersyjny, acz nie pozbawiony otwartości na kompromisy. Zaprawiony w politycznych bojach na wielu stanowiskach - w tym wielokrotnie w Sejmie.

Tow. Leszek Karakachanow Sr - klasyka i epika znajdująca ucieleśnienie w jednym, niewysokim ciele. Od wielu lat obrońca sprawiedliwości społecznej i wandności, tak jako polityk, jak i dalajwanda Świeckiego Kościoła Wandejskiego.

Tow. Aki Abe von Akihito-Liberi wprowadza w listy ONRu powiew świeżości. Najmłodszy spośród kandydatów, dał się poznać jako ambitny i aktywny mieszkaniec Księstwa - i to pomimo pewnych przeszkód. Ostatnio wybił się na pierwsze strony gazet swoją stanowczością w traktowaniu szmacianych łbów.

tow. Krzysztof St. M. Kwazi, stojący dumnie na ostatnim miejscu na liście ONR, to przeszły minister, kanclerz i regent. Jeden z Wielkich Architektów, wielce zasłużony w tworzeniu sarmackich systemów informatycznych.

Warto podkreślić, że Obóz Nowoczesno-Radykalny swoje umiłowanie demokracji ma nie tylko na sztandardach i w manifestach. Komitet zdecydował się na przeprowadzenie wewnętrznych prawyborów, w trakcie których większością głosów wskazano kandydata na Kanclerza. Został nim tow. Katiuszyn Rewoluty Lepki - wszechstronny, aktywny i zdecydowany lider, wdrożony we wszystkie aktualne działania władz i będący niewątpliwie do zaakceptowania przez wszystkie strony politycznego sporu. Przy okazji jasnym stało się, że Komitet jednogłośnie popiera postulat umożliwienia wyboru na funkcję Kanclerza osób spoza zasiadających w Sejmie posłów.

Dysponując jasnymi postulatami politycznymi, znanymi kandydatami do Sejmu oraz wybitnym kandydatem na Kanclerza - zwracamy się do Was o udzielenie nam poparcia w postaci głosów. Razem z Wami możemy uczynić Sarmację państwem, o którym decydują sami obywatele, a nie nietykalna jednostka, wybierana pośrednio. Uczyńmy Księcia prawdziwym Princepsem, pierwszym spośród równych!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 448,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Kura, Krzysztof St. M. Kwazi, Katiuszyn Rewoluty Lepki, Misza "JK" Korab-Kaku, ppłk Alojzy Pupka-Bumbum, Łukasz August .
Komentarze
Ivo Karakachanow
Nadal twierdzę, że na tak przechujową nazwę nie zagłosuję z powodów estetycznych.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
Nie musisz popierać ONR. Ważne, abyś poparł projekt nowej konstytucji, gdyby doszło do referendum.
Odpowiedz Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Cóż, jeżeli masz realowy ból dupy o pastisz, to serio - co Ty w ogóle robiłeś w Wandystanie? :D
Permalink
Ivo Karakachanow
Nie mam bólu dupy. Po prostu uważam, że stać Was było na mniej chujową nazwę. Zwłaszcza, że ONR dotyczy aktualnych wydarzeń w realu, a w MW raczej odnosiliśmy się do historii. Taka mała, subtelna różnica... A zresztą róbcie se co chcecie tylko się ode mnie odpierdolcie bo mam prawo ogłosić że nie zagłosuję na coś z powodu kaprysu. Tłumaczyć się nie muszę. Próbowałem być do Ciebie pokojowy, ale się przypierdalasz od razu personalnie z "bólami dupy"...
Odpowiedz Permalink
Katiuszyn Rewoluty Lepki
Bez przesady to jajca z nazwy są tylko. Za to 0 zaczerpnięć z ideologii. Po za tym jak mówiłem na IRCu w MW też odwołujemy/odwoływaliśmy się do aktualnych wydarzeń (Jarugi, kalisze) i wciąż trwających reżimów (Korea Północna). Nie wspominając już o przesławnym wierszu o autorze zbiorowym na śmierć Geremka ;)
Permalink
Katiuszyn Rewoluty Lepki
http://www.wandystan.eu/w/Pisma::[BrGrmk]_ o i powiedzcie mi że to nie odnosi się do spraw aktualnych :D
Permalink
Ivo Karakachanow
Kwestia gustu. Nikomu nie bronię przecież. Mi się nie podoba i nie zagłosuję. Proste.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
A wierszykiem o Geremku też się nie chwalę jakoś ludziom szerzej - trochę też wstyd.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
nazwa to oczywiscie zarcik, ale serio nazwy nie sa najwazniejsze.
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
Przy okazji jasnym stało się, że Komitet jednogłośnie popiera postulat umożliwienia wyboru na funkcję Kanclerza osób spoza zasiadających w Sejmie posłów. ----> super postulat!
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Super postulat, kurwo!
Mogę kandydować ;-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.