Komunikat z dn. 10 października 2013 r.

GRtDI75G.png
Polityka wewnętrzna: W Wandystanie trwają właśnie wybory do Churału Ludowego. Demokratyczna lista jedności narodu, z której startują członkowie Komunistycznej Partii Sarmacji (wandów) zgłosiła czterech kandydatów do trzyosobowego parlamentu regionalnego. O mandat ubiegają się tow. Leszek Karakachanow Sr, tow. Alojzy Pupka, tow. Kim Ciąg Sut oraz tow. Katiuszyn Rewoluty Lepki.

Zgodnie z raportami Służby Bezpieczeństwa, wybory przebiegają spokojnie, z rozlicznymi manifestacjami poparcia dla Partii i jej Słusznej Linii. Wedle niezależnych obserwatorów, frekwencja już sięgnęła zwyczajowe 124%, a w kolejnych dniach można spodziewać się dalszego wzrostu i przekraczania założonych norm.

Z prasy zongyańskiej:Z lokalnego Komisariatu Zdrowia i Medycyny Naturalnej podano sensacyjną wiadomość. Doskonałe wyniki w terapii osiągane są dzięki głośnemu czytaniu myśli Szopo pacjentom jednego z zakładów psychiatrycznych. Początkowo - pisze dziennik Sangjang Rodong Sinmun - pacjenci zachowywali się niewłaściwie podczas lektury, śmiejąc się głośno i wydając nieodpowiednie dźwięki. Ale dziś sami zabrali się do studiowania myśli Szopo i deklamują głośno ustępy z jego pism. Jeden z chorych, szczególnie niespokojny, który stale hałasuje i śpiewa - gdy nadchodzi godzina studiowania dzieł tow. Szopo, nagle się uspokaja.

Tow. Szopo zawsze przejawiał żywą troskę o osoby upośledzone psychicznie. Często znajdował chwilę, aby odwiedzać goszczące ich przybytki - i udzielać ich opiekunom jak i pacjentom zawsze trafnych rad. Nic więc dziwnego, że jego pisma przejawiają skuteczność terapeutyczną.

Sport: W czwartym sezonie Wandisze Erste KlaBe niepodzielnie przewodzi niepokonany jeszcze Rotor Precelkhanda. Tyko nieprawdopodobny zbieg okoliczności mógłby pozbawić go przyjemności utrzymania pozycji - i to tylko na rzecz Żółtej Gwiazdy Sosnowiec, która jako jedyna z drużyn zdołała utrzymać średni dystans do lidera. Do końca tego sezonu zostało już jednak tylko 5 kolejek.

W XI edycji v-mundialu (Dreamland) drużyna wandejska, pod duchowym przewodnictwem Ojca Świeckiego, zajęła zaszczytne trzecie miejsce w grupie, o włos straciwszy szansę na awans do finału. Burżuazyjna Sarmacja była dopiero piąta od końca.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 998,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Kura, Avril von Levengothon, Timan Demollari, Siergiusz Asketil, ppłk Alojzy Pupka-Bumbum, Katiuszyn Rewoluty Lepki, Piotr II Grzegorz, Michał Michaelus, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Timan Demollari
Jak zwykle czytam z wypiekami*

* tym razem byly to paszteciki faszerowane udkami pieskow scholandzkich.
Odpowiedz Permalink
ppłk Alojzy Pupka-Bumbum
Sam byłem podczas takiego seansu z pismami Szopo na uroczystości otwarcia nowego pawilonu oddziału psychiatrycznego Szpitala Czerwonych Krwinek w GWS; btw, piękny ten nowoczesny budynek przy ulicy Kazimierza Mijala. Coś wspaniałego − to zamyślenie na twarzach ludzi cierpiących na co dzień, błogość i ukojenie. Psychiatrzy z którymi tam rozmawiałem twierdzą, że im częściej powtarza się takie odczyty, tym łatwiej prowadzi się terapię. Są nawet przypadki uznawane dotąd za nieuleczalne, a po seansach szopoterapeutycznych postęp w leczeniu zaczął być widoczny.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Szkoda, że rozgrywki WEK od 13. kolejki są takie nudne...
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Bo sie trenerzy nie starajo.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Chociaz nie, to troche niesprawiedliwe z mojej strony - Chodz Sie Ruchac gra ostatnio swietnie, w koncu wyzej w tabeli od Dymana.
Odpowiedz Permalink
Katiuszyn Rewoluty Lepki
No, moi chłopcy się bardzo starajo. Zwłaszcza odkąd pojawił się doping ultrasów (chociaż ostatnio przycichli...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.