Szczyt rozstrzygnie o przyszłości Wandowic

nowosybirsk.jpg

Wandowice! Ach, Wandowice! Kolebka Wandyzmu, miejsce spoczynku Ducha Wszechczasu (gdyby kiedykolwiek spoczywał, bo jak dotąd tylko zapierdala), miejsce, gdzie nad horyzont wznosi się Jutrzenka Postępu i gdzie złotem lśni pomnik Socjogramu. Utrata tego miejsca zaiste byłaby dla wszystkich świadomych Sarmatów ciosem w samo serce.

A nie mówimy tu o czystej teorii - przyszłość Wandowic jeszcze niedawno była niepewna, i to pomimo bardzo długiej historii i olbrzymiego dorobku. Przebąkiwano o spychaczach i ładunkach wybuchowych - i o zniknięciu Wandowic z mapy. Było to niepokojące w szczególności dla Wandeistów, którzy jak nikt pamiętają o szczególnej roli tego miasta.

Dziś nie mamy już żadnych powodów aby się niepokoić. Wand-TASS z przyjemnością informuje, że nawiązano trwałą nić komunikacji i porozumienia między trzema najbardziej zainteresowanymi tym miastem podmiotami - Mandragoratem Wandystanu (który reprezentuje Drogi Lider tow. Prezerwatyw Tradycja Radziecki), Królestwem Sclavinii (w tym narożniku Konsul Havelock Jaskoviakus) a Świeckim Kościołem Wandejskim (Którego interesów broni Archiksięć Wandowic Ignacy Chojnacki-Ferski).

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, na dzień 12 listopada zaplanowano rozpoczęcie szczytu w sprawie przyszłości Wandowic. Wezmą w nim udział przedstawiciele wyżej wymienionych podmiotów, upoważnieni do negocjacji o dalszych losach Wandowic. Jedno, czego można być pewnym, to to, że to legendarne miasto nie zniknie z naszego świata.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 353,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Kura, Młynek Kawowy, Yupeng Beijin-Zhao, Markus Arped, Karolina Aleksandra, Katiuszyn Rewoluty Lepki, Michał Michaelus, ppłk Alojzy Pupka-Bumbum, Ignacy Urban de Ruth, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Ja juz miałem szczyt, he he he
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.