Pierwszy konkurs na fraszkę o statuetkę Czarnoleskiego Dzięcioła

CIAPEK ma przyjemność zaprosić wszystkie Sarmatki oraz Sarmatów na Pierwszy konkurs na fraszkę o statuetkę czarnoleskiego Dzięcioła.

Okazją do ogłoszenia konkursu jest moja jutrzejsza już 8 sarmatnica:).

q5hllR8l.jpg


Zbliżają się święta. Choinka już czeka. Karp próbuje się wykręcić, ale i tak został zaproszony. Niestety w charakterze dania, nie gościa. Czas świat. Czas radości. Czas życzeń. Jednym Dziadek Mróz, innym Gwiazdorek, a do jeszcze innych chyłkiem zawita Święty Mikołaj. Coś podłoży, coś podrzuci, komuś rózgą to i owo wyłomoci.

Na ten czas świąteczny zapraszam wszystkich do konkursu. Ogłaszam Pierwszy Konkurs na Fraszkę. Zwycięzcę nagrodzimy czarnoleskim Dzięciołem.Co należy zrobić? Napisać fraszkę. Skomponować fraszkę świąteczną. Związaną z nadchodzącymi świętami. Związaną z zimą, która już za pasem, choć nie wszędzie śnieg.

Będą nagrody. Jest już pierwszy sponsor: Simon Peter Liberi. W puli jest do podziału 50 tys lt.

I miejsce: 20 tys. lb
II miejsce: 15 tys. lb
III miejsce: 10 tys. lb


Pozostałe 5 tys lb. przewidziane jest jako nagroda specjalna. Nagrodę specjalną otrzymać może albo mieszkaniec Czarnolasu albo twórca fraszki wysławiającej świąteczne tradycje czarnoleskie.

Napisz fraszkę. Zgłoś ją na Forum w TYM MIEJSCU.

Termin zgłoszenia: od 17 XII do 23 XII
Głosowanie powszechne: 24-27 XII
Ogłoszenie wyników 28 XII


Nagrodę specjalną przyzna CIAPEK w mojej skromnej subiektywnej osobie. Ciapek, czyli Czarnoleski Inkubator Aktywności i Pomysłów Ewidentnie Kreatywnych powołany został do istnienia między innymi, aby organizować konkursy i przyczyniać się do aktywności mieszkańców księstwa oraz szerzenia kultury.

Mile widziani sponsorzy. Przelew sponsorski należy dokonywać na konto CIAPKA z dopiskiem "fraszka".
CIAPEK zastrzega sobie prawo nie przyznania wszystkich nagród, nie przyznania nagrody specjalnej lub odrzucenia zgłoszonego utworu. Nie będą dopuszczone do głosowania fraszki obrazoburcze, zwulgaryzowane i sprośne. CIAPEK zastrzega sobie prawo nie tłumaczenia się z powodów odrzucenia utworu uznanego za nieetyczny, nieestetyczny czy wręcz niekulturalny. Będzie to ocena subiektywna dokonana przez moją osobę jako twórcy CIAPKA i organizatora konkursu. Ufam, że nie będzie takich utworów, które ewidentnie naruszałyby piękno języka oraz dotkliwie raniły czyjekolwiek uczucia.

W imieniu CIAPKA - Adam Gabriel baronet Grzelązka herbu Opoka


YAQtLo5u.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 403,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Gustaw Witkowski, Calisto Norvegicus-Chojnacka.
Komentarze
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Czy członkowie CIAPKA nie mogą brać udziału?
Odpowiedz Permalink
Adam Gabriel Grzelązka
Mogą, ale wówczas nie będą mogli przyznawać nagrody specjalnej. Dlatego ja siebie z konkursu wykluczyłem.

Tak wiec zapraszam.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.