Gazeta Teutońska, Kedar via Margończyk, 18.12.2013 r. o 21:15
Niewiarygodne

ZJ11mz6Y.png

Stało się to o czym tylko w skrytości marzyli mieszkańcy Złotego Grodu, przesiedleńcy z Margon.
Ich ukochana drużyna Margońskie Konie wygrała PUCHAR SLP!
Nie wygrali w dwumeczu z Młotami Sigmara z Anheim ani jednego meczu ale zremisowali dwukrotnie w tym ostatni mecz na wyjeździe 1:1.
To był szok dla Sigmarytów bo wydawało się, że mecz grany jest pod ich dyktando.
Pierwsza połowa była w miarę wyrównana przy czym padły jeden lub dwa strzały na bramkę oby dwu drużyn. W drugiej połowie zarysowała się wyraźna przewaga Młotów, na dodatek w 57 minucie gry ich najlepszy napastnik Floyd Bull zdobywa bramkę głową i jest 1:0 dla Gospodarzy.
W tym momencie Sigmaryci zostali zdobywcami Pucharu ale mecz trwa 90 minut i zdarza się coś co nie mogło się zdarzyć. Nadchodzi 89 minuta a Gospodarze słabną wtedy do podania Frankiewicza w pole karne wyskakuje najmłodszy na boisku piłkarz, niespełna 19 letni pomocnik Koni Mielcarek frunie w powietrzu, strąca głową futbolówkę i ta wpada obok przerażonego bramkarza Hooibera do bramki.
Sędzia przedłuża mecz o dwie minuty i jeszcze Puli napastnik Młotów atomowym strzałem próbuje zmienić wynik ale pudłuje i staje się to co było niemożliwe jeszcze 90 minut wcześniej:

Margońskie Konie zdobywają Puchar SLP!

Warto dodać, że obydwaj trenerzy zaskoczyli siebie równo ustawieniem i taktyką ale tym razem szczęście sprzyjało menago Koni Kedarowi :)
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 716,00 lt
Ten artykuł lubią: Markus Arped, Leszek Karakachanow Sr, Michał Michaelus, Leszek de Ruth, Michał Kowalewski, Młynek Kawowy, Zbyszko Gustolúpulo, Krzysztof St. M. Kwazi, Ignacy Urban de Ruth.
Komentarze
Michał Michaelus
Wykrakałem ten bramkowy remis w rewanżu ;-)
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Gratulacje dla obu trenerów za równą walkę i pasjonujący finał! Serio - aż mi się miękko w dołku dziś rano zrobiło, jak sobie przypomniałem o finale :D No i jest pewien delikatny optymistyczny akcent dla mnie - wszak urodziłem się w Margon :D
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
To się Leszku nie ma co chwalić :D
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Wielkie brawa dla drużyny z Margon! :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Faktycznie trzeba było sporo czekać na takie wydarzenie.
Ale jest i jest z czego być Dumnym :)
Puchar jest Koni
hura hura hura
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.