Ptaki Sarmacji #01

Ptaki Sarmacji
9APwupCx.jpg
 
Obecny, pierwszy etap konkursu potrwa do północy 18 stycznia 2014 r. Możliwe są trzy kategorie uczestnictwa: zagadka, grafika oraz legenda.
 
Zagadka:
 
Napisz do mnie (A5852) wiadomość, w której podaj polską oraz łacińską nazwę ptaka, krótki opis cech charakterystycznych oraz link do strony internetowej bądź skanu albo fotografii zawierającej informacje o rozpoznanym ptaku. Link służy weryfikacji danych. Może to być strona opisowa, skan książki lub czasopisma. Dodatkowo można określić płeć ptaka, jeżeli daje się to wywnioskować z zamieszczonego zdjęcia. Premiowane dodatkowo są pierwsze trzy odpowiedzi. Pozostałe miejsca brane są pod uwagę w kategoria Aktywność.
 
Grafika:
 
Można ściągnąć grafikę ptaka i przetworzyć ją artystycznie. Docelowy format pocztówkowy: 588x305 px. Pracę publikujemy na Forum jako odpowiedź na dany post.
 
Legenda:
 
Legenda związana z ptakiem musi zostać przyporządkowana do jakiejś miejscowości Sarmackiej. Może to być miejscowość historyczna. Legenda może zawierać warstwę poetycką: ballada, pieśń itd. Minimalna długość pracy: 500 słów. Legendę zamieszczamy na Forum jako odpowiedź na post, zaś kopię w formacie TXT, DOC, DOCX lub RTF wysyłamy na maila: adam.grzelazka@gmail.com. Tytuł dokumentu wg wzoru: „Ptaki Sarmacji nr X”. Na końcu dokumentu podpis autora oraz numer jego sarmackiego paszportu. Autor może zaproponować własną sarmacka nazwę ptaka.

Aktywność:
 
Na koniec konkursu nagrodzona będzie aktywność. Każdy Sarmata i każda Sarmatka może nadesłać do każdego ptaka jedną odpowiedź na zagadkę, jedną pracę graficzną i jedną legendę. Konkurs ma 15 etapów, każdy wiec ma możliwość rozwiązania 15 zagadek, stworzenia 15 obrazów graficznych i napisania 15 tekstów.
Każdy etap zagadki kończy się o północy w najbliższą sobotę po publikacji. Grafikę i legendę można nadsyłać do końca konkursu.
 
Sponsorzy:
 
Cytuję:
Nadal poszukujemy sponsorów na nagrody konkursowe. Wpłaty prosimy dokonywać na konto S00013 tytułem „Ptaki Sarmacji”.

Obecnie wśród donatorów znaleźli się (kolejność alfabetyczna):

Cytuję:
·         Czarnolas
·         Eldorat
·         LOGO Production
·         Krzysztof Czuguł-Chan
 
 
 
Pełny opis zasad konkursu
 
Księstwo Sarmacji, Czarnolas, 2014.0112
Adam Gabriel baronet Grzelązka herbu Opoka
 
 
YAQtLo5u.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 687,00 lt
Ten artykuł lubią: Ignacy Urban de Ruth, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Krzysztof Czuguł-Chan, Karolina Aleksandra, Jack von Horn.
Komentarze
Adam Gabriel Grzelązka
[font=Lora, sans-serif]Dziękuję kolejnej donatorce za wsparcie konkursu:[/font]
Cytuję:
[font=Lora, sans-serif]Rihanna Patty Arped-Aureliusz[/font]
Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Używaj ctrl+shift+v lub trybu "view source" przy wklejaniu czegokolwiek.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Fajny pomysł. Spróbuję napisać legendę, ale co do pierwszego zadania - w sensie, zgadywania co to za ptak - przydałaby się jakaś podpowiedź, np. miejsce jego występowania, jakieś cechy czy coś. Po prostu jest to trochę trudne teraz. Pewnie można dłużej pogrzebać - ale nie każdy ma na to chęci czy czas :)
Odpowiedz Permalink
Adam Gabriel Grzelązka
Hm, pomyślę nad podpowiedziami. Trudno jednak jednocześnie przy tym nie spalić zagadki. Ogólnie wszystkie ptaki fotografowane są jesienią i zimą w Poznaniu i najbliższej okolicy. Las, park, staw, jezioro śródmiejskie. Zobaczymy. Jeżeli będzie za trudno, dodam podpowiedzi. 
W najtrudniejszych przypadkach ja sam nie jestem do końca pewien, jakiego ptaka mam na zdjęciu. Ale to może pójdzie w drugiej edycji albo jako bonus na ewentualną dogrywkę. Najprostszy sposób to książka z biblioteki. Albo dobry serwis internetowy.
Z drugiej strony to jednak aż 15 etapów, więc warto się postarać. Jest kilka sposobów na przejecie nieco pieniążków. A legenda daje pełne pole popisu, bo niekoniecznie trzeba się w niej trzymać realiów. Wystarczy dać upust fantazji.
Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Droga Karolino :) proponuje szukać stron w stylu "ptaki Polski". O ile poznałam zdjęcia Adama, to w większości przedstawiają gatunki dość pospolite, na pewno na takich stronach znajdziesz :) a jak już będzie nazwa to z resztą dość łatwo sobie poradzisz.
Odpowiedz Permalink
Adam Gabriel Grzelązka
Wciąż czekam na rozwiązanie zagadki. przysyłajcie PM z informacjami. najbliższe pieniążki za rozwiązanie już w niedzielę.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.