Ptaki Sarmacji #02

Ptaki Sarmacji - Etap II
piz22fG4.jpg
 

Kolejny, już drugi etap konkursu potrwa do północy 25 stycznia 2014 r. Możliwe są trzy kategorie uczestnictwa: zagadka, grafika oraz legenda. Nadal można przysyłać prace do Etapu I w kategorii Legenda oraz Grafika.

 
Zagadka
 
Napisz do mnie (A5852) wiadomość, w której podaj polską oraz łacińską nazwę ptaka, krótki opis cech charakterystycznych oraz link do strony internetowej bądź skanu albo fotografii zawierającej informacje o rozpoznanym ptaku. Link służy weryfikacji danych. Może to być strona opisowa, skan książki lub czasopisma. Dodatkowo można określić płeć ptaka, jeżeli daje się to wywnioskować z zamieszczonego zdjęcia. Premiowane dodatkowo są pierwsze trzy odpowiedzi. Pozostałe miejsca brane są pod uwagę w kategoria Aktywność.
 


Grafika


 
Można ściągnąć grafikę ptaka i przetworzyć ją artystycznie. Docelowy format pocztówkowy: 588x305 px. Pracę publikujemy na Forum (linki: patrz dalej) jako odpowiedź na dany post.
 


Legenda

 
Legenda związana z ptakiem musi zostać przyporządkowana do jakiejś miejscowości Sarmackiej. Może to być miejscowość historyczna. Legenda może zawierać warstwę poetycką: ballada, pieśń itd. Minimalna długość pracy: 500 słów. Legendę zamieszczamy na Forum (linki: patrz dalej) jako odpowiedź na post, zaś kopię w formacie TXT, DOC, DOCX lub RTF wysyłamy na maila: adam.grzelazka@gmail.com. Tytuł dokumentu wg wzoru: „Ptaki Sarmacji nr X”. Na końcu dokumentu podpis autora oraz numer jego sarmackiego paszportu. Autor może zaproponować własną sarmacka nazwę ptaka.
 


Aktywność
 
Na koniec konkursu nagrodzona będzie aktywność. Każdy Sarmata i każda Sarmatka może nadesłać do każdego ptaka jedną odpowiedź na zagadkę, jedną pracę graficzną i jedną legendę. Konkurs ma 15 etapów, każdy wiec ma możliwość rozwiązania 15 zagadek, stworzenia 15 obrazów graficznych i napisania 15 tekstów. Każdy etap zagadki kończy się o północy w najbliższą sobotę po publikacji. Grafikę i legendę można nadsyłać do końca konkursu.
 


Sponsorzy
 
Nadal poszukujemy sponsorów na nagrody konkursowe. Wpłaty prosimy dokonywać na konto S00013 tytułem „Ptaki Sarmacji”. Do tej pory w puli nagród od różnych donatorów znalazło się aż 320 000 lb. W związku z powyższym zmieniają się zasady przyznawania nagród oraz wysokość wygranych. Zmiany dotyczą etapu drugiego i następnych, nie działają wstecz.

Obecnie wśród donatorów znaleźli się (kolejność alfabetyczna):


1.       Beznadziej Angloviasty
2.       Calisto Kami-Chojnacka
3.       Czarnolas
4.       Eldorat
5.       LOGO Production
6.       Krzysztof Czuguł-Chan
7.       Nadzieja
8.       Puls Sarmatów
9.       Rada Ministrów
11.   Tomasz Ivo Hugo
 


Forum
 

Linki do postów na Forum:
·         Etap I
·         Etap II
 
 
 
 
 
Pełny opis zasad konkursu

UWAGA
zwiększono wysokość nagród
i powiększono ilość miejsc nagradzanych
 

Księstwo Sarmacji, Czarnolas, 2014.0112
Adam Gabriel baronet Grzelązka herbu Opoka

 
 
YAQtLo5u.png
 
dotacja-flaga-600.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 728,00 lt
Ten artykuł lubią: Calisto Norvegicus-Chojnacka, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Rattus Norvegicus-Chojnacki.
Komentarze
Adam Gabriel Grzelązka
Konkurs trwa. Nagrody znacząco powiększono. Jak zwykle niezawodna Calisto zamieściła już pierwszą grafikę do etapu II.
Przypominam, że grafiki oraz legendy można w dowolnym momencie dodawać do każdego z 15 przewidzianych etapów konkursu. Ale oczywiście kto pierwszy, ten ma szansę na jakąś nagrodę dodatkową. Ważna jednak jest jakość grafik i tekstów. To oczywiście odczucie obiektywne, ale wiem, że mieszkańcy Księstwa ZAWSZE potrafili być twórczymi.
Zatem do dzieła. 320 000 w puli nagród. Kto zgarnie najwięcej?  Kto wygra najczęściej? Kto zaskoczy mnie i dostanie kolejną nagrodę specjalną?
A może ktoś jeszcze dołączy do donatorów? Doda skromny pakiet libertów na przyszłe nagrody? To najdłuższy konkurs Sarmacji z największą pulą nagród (prawdopodobnie) w dziejach Sarmacji.
Każdy ma swoją szansę. Nie tylko starzy wyjadacze konkursowi, nie tylko starożytni mieszkańcy, ale i nowo przybywający do Księstwa. Jesteś nowy? Dopiero wprowadziłeś się do Sarmacji? Weź koniecznie udział! Powiedzcie to wszystkim nowym!!!
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.