Niezwykłe odkrycie hrabiego Mackiewicza. Językoznawcza perełka

Xc6qhdQb.jpg
W rektoracie Uniwersytetu Starosarmackiego pojawił się wczoraj hrabia Bartosz Mackiewicz. I choć przybył służyć pomocą w najnowszych badaniach socjologicznych [o nich dalej], miał ze sobą coś ciekawszego. Na biurku redaktora Leszczyńskiego położył niepozorną książeczkę. - Nie wiem, czy ktokolwiek w Sarmacji się tym wcześniej zainteresował – stwierdził, głaszcząc zarost.

Publikacja pochodziła z mitycznego reala. Zatytułowana była "Zeszyty językoznawcze" i wydano ją przed trzema laty w niejakim Olsztynie. I była tam prawdziwa perełka: artykuł dr. Izabeli Domaciuk-Czarny "Chrematonimy na polskich stronach internetowych wirtualnych państw i społeczeństw".

W dziele znajdziemy wzmianki o znanych nam Gońcu Czarnoleskim, Tygodniku Grodziskim, Związku Miłośników Tabaki, Sarmackim Ruchu Unitarnym, SOBOS-ie i wielu innych instytucjach sarmackich, a raczej ich nazwach. Sporo miejsca [właściwie kilkanaście linijek] poświęconych jest Grupie Artystycznej Śnięty Leszcz, działającym przy czarnoleskim Klubie Awangardowym Dupek Żołędny. Z nazwiska wymieniono nawet jego skromnego, piszącego te słowa, twórcę!

I choć tematyka pracy jest dość hermetyczna, ciekawym jest odkrycie, że mikronacje stały się obiektem analiz językoznawczych na uniwersytetach realowych. Hrabiemu Mackiewiczowi wielkie dzięki za to ciekawe odkrycie!

***
Tymczasem wciąż poszukujemy osób, które zechciałyby wziąć udział w wywiadach przeprowadzanych na potrzeby projektu badawczego "Motywacje przynależności do państw wirtualnych na przykładzie Księstwa Sarmacji". Zgłosiło się już kilka osób, którym serdecznie dziękuję. Czekam na więcej!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 373,00 lt
Ten artykuł lubią: Bartosz von Thorn-Mackiewicz, Krzysztof Czuguł-Chan, Siergiusz Asketil, Leszek de Ruth, Ivusia Buddusówna, Karolina Aleksandra, Adam Gabriel Grzelązka, Katiuszyn Rewoluty Lepki, Andrzej Fryderyk, Kedar via Margończyk, Timan Demollari, Paulus Buddus.
Komentarze
Piotr II Grzegorz
Ja tak z Panią Doktor nawet rozmawiałem z dobrą godzinę łącznie przez telefon ;)
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
skąd ona wpadła na to, żeby o tym napisać?
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Mackiewicz
Pewnie z tego samego miejsca, z którego bierze się większość tematów prac naukowych ;)
Takie prace to folklor i ciekawostka — jeśli ktoś, podobnie jak ja, znajdzie przypadkiem / udzielał wywiadu / jest promotorem ;) pracy dotyczącej wirtuala o której wirtual raczej nie wie, to w miarę możliwości dajcie znać :)
Permalink
Piotr II Grzegorz
Nie wiem na ile mogę zdradzać to co usłyszałem w rozmowie prywatnej i nie wiem na ile pamiętam ale wydaje mi się że ani nie skłamię ani nie ujawnię żadnych tajemic pisząc, że pani specjalizuje się w. nazwach własnych i doktoryzowała się z nazw własnych w literaturze fantasy, skąd do mikroświata rzut beretem.
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Otwieram sobie Sarmację, pierwszy artykuł z listy klikam odruchowo. Czytam wpierw pobieżnie, jakimś cudem omijając słowo "Olsztyn". Otwieram dołączony link, sprawdzam spis treści. Ewa Kujawska-Lis. Zbladłem. Nawet w Sarmacji mnie prześladuje. Kolejny znak, że powinienem pisać kolejny rozdział licencjatu.
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Mackiewicz
Nie ma zmiłuj!
Permalink
Leszek de Ruth
A w poniedziałek muszę jej tłumaczenie oddać. Boże, czemu mnie podkusiło pisać z tłumaczeń?
Odpowiedz Permalink
Adam Gabriel Grzelązka
Fajny artykuł. Ciekawie cię czyta o czymś, w czym się "siedzi". 
Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Też miałem kontakt, mailowy.
Permalink
Timan Demollari
Bardzo ciekawy art, dzięki za cynk ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.