Ptaki Sarmacji zwycięzcy II etapu

Sponsorzy

Lista sponsorska jest już całkiem długa. łącznie uzbieranych od różnych donatorów zostało 370 tys. lt. Oto kompletna, alfabetyczna lista darczyńców wraz z podarowanymi sumami:

1.       Beznadziej Angloviasty (10 000)
2.       Calisto Kami-Chojnacka (10 000)
3.       Czarnolas (30 000)
4.       Eldorat (10 000)
5.       Gellonia i Starosarmacja (50 000)
6.       LOGO Production (30 000)
7.       Krzysztof Czuguł-Chan (30 000)
8.       Nadzieja (10 000)
9.       Puls Sarmatów (20 000)
10.   Rada Ministrów (50 000)
12.   Tomasz Ivo Hugo (40 000)
13.   Tytus Aureliusz-Chojnacki (50 000)
 
Nowy podział nagród
 
Od trzeciego etapu konkursu „Ptaki Sarmacji” przyznawane będą nagrody specjalne z funduszu przekazanego przez GiS w osobie obecnego jej premiera Calisto Kami-Chojnackiej. Z ofiarowanej kwoty 50 tys. lt 20 tys. zostanie przeznaczone nagrody niespodzianki w ramach zachęty do uczestnictwa w konkursie. Pozostałe 30 tys. przeznaczone jest na tzw. zobowiązanie sponsorskie. W GiS-ie jest obecnie pięć aktywnych miejscowości. Są to (alfabetycznie): Czarnolas, Fer, Grodzisk, Nadzieja oraz Wielkie Oczy. Każdy pierwszy tekst oraz pierwsza grafika zamieszczona począwszy od daty publikacji etapu trzeciego konkursu na Forum powiązana z którąś z miejscowości wyżej wymienionych zostanie uhonorowana nagrodą 3 tys. lb. Liczy się data publikacji tekstu legendy oraz grafiki na Forum. Przypomnę tutaj jednocześnie, że jeden autor może do danego etapu konkursowego zamieścić tylko jedną grafikę oraz tylko jedną legendę. Do dowolnego z ptaków konkursowych. Jedna prowincja. Pięć miejscowości. Pięć możliwych grafik oraz pięć możliwych legend z nimi związanych. Po pięć tysięcy za każde pierwsze zgłoszenie. Kto pierwszy, ten lepszy. Jedna osoba może zgarnąć tylko jedną nagrodę za tekst lub za grafikę. 30 tysięcy czeka na 10 śmiałków. Może to właśnie ty? Spróbuj!!!

Czym są nagrody specjalne? Tutaj zasady są bardzo nieprecyzyjne. Dotychczas przyznałem nagrodę za pierwszą grafikę. Dziś przyznaję nagrodę za pierwszy tekst legendy.

Chcesz nagrodę specjalną? Zaskocz mnie! Każdy ma szansę. Jeśli nie grafiką, to legendą. Nagrody specjalne będą przyznawane do chwili wyczerpania funduszu nadwyżkowego. Licząc od teraz pozostało 13 etapów konkursu. Oznacza to, że każdy ma 26 szans na nagrodę specjalną. Loteria ruszyła. Spróbuj. Każda nagroda specjalna będzie niepowtarzalna. Zatem pierwsza grafika i pierwsza legenda zostały wyczerpane. Ale… No właśnie, wymyśl, za co miałbym właśnie Tobie przyznać dodatkową nagrodę specjalną. Pieniądze czekają. Czas uruchomić pomysłowość.
 
Korekta zasad – uzupełnienie
 
Szczegółowe zasady konkursu opisałem w osobnym artykule w Gońcu Czarnoleskim. Link widnieje pod koniec bieżącego artykułu. W przypadku legendy obniżam limit z 500 do 300 słów. Jeżeli ktoś zechce napisać wiersz, poemat, balladę – nie musi tylko poezją zapełniać limitu Legendy. Aby dopełnić brakujące słowa, a nie przeciągać niepotrzebnie wiersza, wystarczy dodać opis podający gdzie i w jakich okolicznościach historycznych dany utwór powstał. Gdzie i jak został znaleziony. Napisz wiersz i uzupełnij go jego historią. A całość oczywiście ma dotyczyć danego ptaka konkursowego.
 
Osoby zgłaszające rozwiązanie Zagadki proszone są o podawanie numeru paszportu. Ułatwi to i przyspieszy wypłacanie nagród.
 
Dotychczasowi zwycięzcy:
 
Mamy już zwycięzców zagadki numer dwa.
 
Tematem drugiego etapu była Kokoszka wodna (Gallinula chloropus). Wszystkie zgłoszenia były prawidłowe. Oto nagrody i zwycięzcy. Gratulacje.
 
Etap I: zagadka

·         I miejsce (5000 lt): Paulus Buddus
·         II miejsce (3000 lt): Paralaksa Tradycja Buddus
·         III miejsce (1000 lt): Calisto Kami-Chojnacka
·         IV miejsce (500 lt): Rattus Norvegicus
·         V miejsce (200 lt): Tytus Aureliusz-Chojnacki

Nagroda specjalna:

·         Pierwsza legenda (1000 lt): Calisto Kami-Chojnacka
 
 
 
 
Sprawdź też komentarz
w którym podano uzupełnienie zasad
 
Księstwo Sarmacji, Czarnolas, 2014.01.26
Adam Gabriel baronet Grzelązka herbu Opoka
 
 
YAQtLo5u.png
 
 
dotacja-flaga-600.png
 
dotacja-600.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 804,00 lt
Ten artykuł lubią: Paulus Buddus, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Avril von Levengothon, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Henryk Leszczyński, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Calisto Norvegicus-Chojnacka
A będzie dziś nowy ptak? Ja chcę nowego ptaka! :D
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Chcesz o tym porozmawiać? :>
Odpowiedz Permalink
Adam Gabriel Grzelązka
Ptak jest - najwyższa pora rozwiązywać zagadkę.

Zalecam zajrzenie do linku do opisu zasad - nastąpiła korekta i uzupełnienie. Nowe nagrody od GiS. No i nagroda-niespodzianka dla kreatywnych.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.