Ptaki Sarmacji #03

xKFpJ3Ok.png
 
 
N
apięcie rośnie. Oczekiwanie zawisło w powietrzu. Kiedy, kiedyż w końcu będzie? Kiedy pojawi się kolejna zagadka? Dlaczego jeszcze nie ma? Co się stało? Ukradli eksponat? Zaginął baronet? Popadł w niełaskę? Może banitą? Może zbiegł? Może morze wylało i zalało, a zalany w trupa, opóźnia się z konkursem niczym stara d…? Ale cóż to?! Dlaczego? Jak tak można? Toż to niewybaczalne! Szukajcież go! Na pręgierz, niechaj się tłumaczy!!! JEST. Jest kolejny etap. Jest zagadka. Dalejcież, rozwiązujcie – pieniążki czekają na wytrwałych łowców zagadek.
 
 
K
olejny, trzeci etap konkursu potrwa do północy 1 lutego 2014 r. Możliwe są trzy kategorie uczestnictwa: zagadka, grafika oraz legenda. Dodatkowo nagroda od GiS oraz nagroda-niespodzianka (1000 lt). Niespodziankę można zgarnąć zaskakując mnie w kategorii Grafika oraz Legenda. Jak? Wymyśl! Bądź oryginalny. Bądź niepowtarzalny. Każda nagroda specjalna jest jedyna. Czekam na Twój pomysł.

 
Zagadka

 
N
apisz do mnie (A5852) wiadomość, w której podaj polską oraz łacińską nazwę ptaka, krótki opis cech charakterystycznych oraz link do strony internetowej. Dodatkowo poproszę o numer paszportu. Ułatwi mi to wypłacanie nagród
.
Grafika
 
M
ożna ściągnąć grafikę ptaka i przetworzyć ją artystycznie. Docelowy format pocztówkowy: 588x305 px. Pracę publikujemy na Forum (linki: patrz dalej) jako odpowiedź na dany post.
 

Legenda
 
L
egenda związana z ptakiem musi zostać przyporządkowana do jakiejś miejscowości Sarmackiej (współczesnej lub historycznej). Legenda może zawierać warstwę poetycką: ballada, pieśń itd. Poezję można uzupełnić tłem historycznym (proza). Minimalna długość pracy: 300 słów. Legendę zamieszczamy na Forum (linki: patrz dalej) jako odpowiedź na post, zaś kopię w formacie TXT, DOC, DOCX lub RTF wysyłamy na maila: adam.grzelazka@gmail.com. Tytuł dokumentu wg wzoru: „Ptaki Sarmacji nr X”. Na końcu dokumentu podpis autora oraz numer jego sarmackiego paszportu. Autor może zaproponować własną sarmacka nazwę ptaka.
 
Aktywność

 
N
a koniec konkursu nagrodzona będzie aktywność. Każdy Sarmata i każda Sarmatka może nadesłać do każdego ptaka jedną odpowiedź na zagadkę, jedną pracę graficzną i jedną legendę. Konkurs ma 15 etapów, każdy wiec ma możliwość rozwiązania 15 zagadek, stworzenia 15 obrazów graficznych i napisania 15 tekstów. Każdy etap zagadki kończy się o północy w najbliższą sobotę po publikacji. Grafikę i legendę można nadsyłać do końca konkursu.
 

GiS – nagrody specjalne

 
J
edna prowincja. Pięć miejscowości. Grafika lub legenda związana z każdą miejscowością. Jeden autor – jedno dzieło: albo grafika albo legenda. Kto pierwszy, ten dostanie 3 tys. lt. Łącznie jest do zgarnięcia 30 tys. przez 10 osób. Liczy się data wpisu na Forum.
 

Sponsorzy

 
Wśród donatorów znaleźli się (kolejność alfabetyczna): 
Forum
 
Linki do postów na Forum:

·         Etap I
·         Etap II
·         Etap III
 
 
 
 
 
Pełny opis zasad konkursu

UWAGA
wprowadzono korekty
czytaj komentarz do
zalinkowanego artykułu!
 
 
 
Księstwo Sarmacji, Czarnolas, 2014.0112
Adam Gabriel baronet Grzelązka herbu Opoka
 
 
YAQtLo5u.png
 
dotacja-flaga-600.png
 
dotacja-600.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 043,00 lt
Ten artykuł lubią: Paulus Buddus, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Ivusia Buddusówna, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Adam Gabriel Grzelązka
Hehe jak zwykle czujny Paulusie jesteś :)

Gratuluje nagrody etapu drugiego i zapraszam do zmierzenia się z nagrodami dodatkowymi :). Warto spróbować. Czekam na zaskakujące wyniki, by przyznać nagrody specjalne.
Permalink
Adam Gabriel Grzelązka
Minęło kilka dni, a zagadka pozostaje nierozwiazana. nadsyłajcie odpowiedzi.
Permalink
Adam Gabriel Grzelązka
Ostatnie godziny - czekam na zgłoszenia. nadal można się załapać na nagrodę za zagadkę.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.