Gazeta Teutońska, Kedar via Margończyk, 26.01.2014 r. o 22:55
Ostatni mecz Koni w XX sezonie SLP

ZJ11mz6Y.png

Margońskie Konie
w ostatnim tak jak i w pierwszym swym meczu zakończonego XX sezonu rozgrywek Ekstraklasy SLP walczyły z drużyną FC Czarnolas menago Leppera.
O ile pierwszy mecz u siebie wygraliśmy 3:0 tak ostatnie spotkanie na wyjeździe było raczej ciężkie.
Czarnolas przygotował się na dość agresywną grę, jednak Margończycy byli w tym meczu równorzędną drużyną i jak zawsze odpowiadaliśmy gol za gol.
Pierwszą bramkę straciliśmy już w 9 minucie za sprawą Mahommedi'ego a wyrównaliśmy po strzale Frankiewicza w 31 minucie. Druga połowa była repliką pierwszej szybka strata bramki, 54 minuta znowu Mahomedi dla Czarnolasu a wyrównał Macura Magiera w 71.
Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2.
W 82 minucie po raz ostatni wystąpił na boisku legendarny obrońca Margońskich Koni Lekomir Lato od juniora w Koniach, 369 występów, 178 razy wybierany do jedenastek kolejki, wielokrotnie zdobywał tytuł MVP w różnych klasach rozgrywek.
W XX sezonie Ekstraklasy Margońskie Konie zdobyły 36 punktów strzelając 42 gole (najwięcej) i tracąc ledwie 15. Dało to nam tylko wicemistrzostwo daleko za rewelacyjnymi Słonikami z Sodomi.
Zawodnicy z Teutoni zdobyli także kilka nagród indywidualnych:
  • Macura Magiera został Królem Strzelców (12 trafień), za nim było także dwóch zawodników Koni – Frankiewicz i Baruh po 8 goli,
  • w punktacji kanadyjskiej najlepsi byli znowu Magiera i Frankiewicz po 15 punktów.
  • W punktacji asyst pierwsze miejsce zajął Frankiewicz wraz z Adermarkiem (YK Słoniki Sodomia) i Ponzo (Boty Morwenau) po 7 punktów.

To był bardzo dobry sezon Margońskich Koni :)
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 464,00 lt
Ten artykuł lubią: Henryk Leszczyński, Tomasz Ivo Hugo, Bartosz von Thorn-Mackiewicz.
Komentarze
Henryk Leszczyński
to był świetny sezon koni. zaskoczyliście mnie, bo zawsze patrzyłem na twój zespół jako świetną defensywę. aż tu nagle rozwinęliście skrzydła w ataku!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Konie spisały się rewelacyjnie , i nie będzie to przesadzona pochwała. Drużyna spisała się świetnie, i to w szczególności zasługa Trenera i Menadżera :)
Gratuluje i Życzę kolejnego udanego sezonu. 
Permalink
Kedar via Margończyk
Dziękuję za uznanie zwłaszcza, że i system Xperteleven mnie zaszczycił tytułem Trenera Sezonu.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.