Ptaki Sarmacji – wyjaśnienie

Konkurs się nieco „zawiesił” z przyczyn zależnych ode mnie. Taki czas, że czas stał się deficytowym u mnie towarem. Przepraszam za wynikłe opóźnienie. Gdy tylko się „obrobię”, konkurs będzie kontynuowany.


Chciałbym też nieco zmodyfikować ostatni trymestr konkursu. Ostatnie pięć etapów rozegranych zostanie nieco inaczej. Chodzi oczywiście o zagadkę. Zasady dotyczące grafik oraz legend nie zmieniają się. Nadal można zgłaszać grafiki i teksty do dowolnego etapu ptaków. Można także umiejscowić je w którejś z miejscowości GiS i zgarnąć dodatkowe 3 tys. lb. W obecnej dobie kryzysu finansowego i bankructwa państwa na życzenie dużej części naszych referendystów, kwota nie do pogardzenia.


Na czym będą polegać zmiany? Ponieważ krucho z czasem, kolejne pięć etapów zostanie opublikowanych jeden po drugim w kolejnych bliżej nieokreślonych jeszcze dniach. Każda zagadka zawierać będzie po kilka zdjęć. Jeśli się uda, aż po pięć na każdy etap, czyli w sumie 25 ptaków maksymalnie będzie do zidentyfikowania.


Jak zgłaszać? Tu nieco komplikacji. Myślę, że urozmaici to nieco rozgrywkę dla dotychczasowych bardzo nielicznych konkursowiczów. Jednego dnia można zgłosić odpowiedź do jednego z etapów. Może dojść do kumulacji kolejnych części konkursu, więc w którymś momencie może się okazać, że będzie można nadesłać pięć odpowiedzi. Czyli jeden etap – jedna odpowiedź. Im więcej etapów aktywowanych i jeszcze nie zamkniętych, tym więcej możliwych zgłoszeń. Ale przecież każdy etap to pięć możliwych zdjęć (mam nadzieję)! Otóż każdy etap składać się będzie z pięciu odpowiedzi. To ty wybierasz zdjęcie (od 1 do 5) z danego etapu konkursowego i nadsyłasz odpowiedź. Jeśli dane zdjęcie z konkretnego etapu zgłosisz jako pierwszy, dostajesz pięć punktów, jeśli jako piąty – tylko jeden. Jeśli okaże się, że udział weźmie więcej uczestników, zmodyfikuję punktację – ostatni dostanie jeden pkt, pierwszy tyle, ile będzie uczestników. Czyli powtarzam. Jeden etap, pięć zdjęć, pięć odpowiedzi, lecz jednego dnia tylko jedna. Zdjęcia ponumerowane są od 1 do 5. Możesz wybrać dowolne. Nigdy nie wiadomo przecież, jakie zdjęcie i kiedy zgłosi ktoś inny z danego etapu.


Jeśli będzie kilka etapów – np. aktywne już wszystkie pięć, wówczas nadsyłać możesz pięć odpowiedzi – po jednej do dowolnego jednego zdjęcia z zestawu danego etapu. Mam nadzieję, że to jasne. Jeśli nie, proszę pytać. Na koniec zostanie podliczona punktacja i okaże się, ile kto zdobył w danym etapie punktów.


Księstwo Sarmacji, Czarnolas, 2014.04.01
Adam Gabriel baronet Grzelązka herbu Opoka

Rejestr zmian

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 298,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Calisto Norvegicus-Chojnacka.
Komentarze
Rafał Jan
wg mnie zmiany na lepsze :)
Permalink
Adam Gabriel Grzelązka
Zwiększenie ilości ptaków to ukłon w stronę dotychczasowych uczestników. Oczywiście jeśli ktoś zechce na tym ostatnim trójmetku się jeszcze dołączyć - zapraszam :)

Cały czas czekam na nowe grafiki oraz legendy.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.