Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 02.08.2014 r. o 15:52
Numer 2/2014: Prezydenckie kłopoty w Trizondalu
Seria wydawnicza: Nowy Dzień

97vMgOO8.png
Wydanie nr. 2 z 02 lipca 2014 r.

Od redakcji: Kilka słów na dobry początek
Drodzy Czytelnicy!
Po raz drugi oddaje w wasze ręce najnowszy magazyn w Księstwie Sarmacji a mianowicie "Nowy Dzień" który w założeniu jest kontynuacją wszystkich moich dotychczasowych wydawnictw choć samo pismo będę zaczynał od początku. Opis tego o czym będzie ta gazeta zrobiłem niedawno na łamach Księstwa Sarmacji pod tym linkiem http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/6539/27
więc może od razu przejdę do tematu bieżącego wydania. Życzę wszystkim miłej lektury.

Trizondal: Kłopot z wybraniem Prezydenta
Od pewnego czasu Trizondal ma kłopot z wybraniem swojej głowy państwa. Powodem całego problemu jest przepis który nakłada by osoba kandydująca na urząd musiała też wskazać swojego zastępcę. Brak realizacji tego pomysłu niestety blokuje całe wybory gdyż owszem chętni są (na przykład: sam redaktor naczelny "Nowego Dnia") ale znalezienie osoby chętnej zastępować Prezydenta w razie nieobecności niestety blokuje całą sprawę. Najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby oczywiście usunąć wadliwy przepis ale niestety nikt w Trizondalu się do tego nie pali.
W moim odczuciu przepis o zastępcy powinien być natychmiastowo zdjęty gdyż to ułatwi zgłaszanie się kandydatów w pojedynkę do wyborów - wszak kwestie zastępcy można przecież zostawić na póżniejszy czas. Mam zatem nadzieje że rząd w Trizopolis zrozumie swój błąd i spróbuje ułatwić zgłaszanie się do wyborów swoim obywatelom i nie tylko.

Konkurs: Wymyśl artykuł i wygraj
Pragnę po raz drugi przypomnieć o konkursie jaki "Nowy Dzień" (w osobie jego autora) organizuje wraz z DJ Hetmanem reprezentującym Radio Sarmacja jak również solo w Republice Trizondalu. Ma on związek z przypadającą na 6 sierpnia 2014 r. (a więc już za cztery dni od wydania niniejszego numeru) piątą rocznicą v-istnienia Księstwie Sarmacji (tam nazywane jest to Sarmatnicą), w Trizondalu i ogólnie mikronacjach) autora niniejszego pisma czyli Krzysztofa Hansa van der Ice. Wystarczy tylko napisać o nim artykuł (bądź też wiersz lub opowiadanie) i wysłać go do 6.09.2014 r. drogą zwyczajnej publikacji prasowej. Na najlepszą pracę czeka nagroda w wysokości 3.000 libertów ufundowaną po połowie przez "Nowy Dzień" i "Radio Sarmacja". Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w konkursie wraz z DJ Hetmanem. W przypadku Republiki Trizondalu całą nagrodę (rzecz jasna w postaci 3 tys. Marek) funduje osobiście.

Od redakcji: Kilka słów na koniec
Powyższym przypomnieniem o konkursie chciałbym zakończyć pierwszy numer mojego nowego pisma. Jako że chciałbym aby to było tytuł współtworzony także przez was zachęcam do prezentacji w komentarzach swoich pomysły na tematy jakie mogę poruszyć w następnym numerze.
Do przeczytania w kolejnym wydaniu.

Krzysztof Jan Hans - mówi jak (było i) jest
Eldorat, Sclavinia
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
853,00 lt
Ten artykuł lubią: Torkan Ingawaar, Adrian Maksymilian Józef Alatriste.
Komentarze
Marek von Thorn-Chojnacki
Dam tantiema za chęci
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Lichtenstein-Iontz
Skoro są kandydaci na prezydenta i nie mają zastępców, to czemu nie mogą po prostu wskazać siebie nawzajem?
Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
Po prostu nie mogą nawzajem się dogadać :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.