Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 13.09.2014 r. o 20:09
Numer 6/2014: Trybunał Kpiny!
Seria wydawnicza: Nowy Dzień

1fb4609f6b3a.png
Wydanie nr. 6 z 13 września 2014 r.

Od redakcji: Kilka słów na start

Drodzy Czytelnicy!

Zapraszam do lektury szóstego już numeru mojego magazynu, poświęconego tym razem problemom z Trybunałem Koronnym.

Trybunał Kpiny!

Dzisiejsze wydanie "Nowego Dnia" chciałbym poświęcić całkiem żenującym problemom z Trybunałem Koronnym który od paru tygodni nie może się uformować i orzekać w sprawach sądowych mieszkańców Księstwa Sarmacji. Jako że ten problem istnieje już stosunkowo długo to urasta już do miana kpiny miesiąca gdyż nie widziałem jeszcze tak powolnie kształtującej się władzy sądowniczej.
Rozumiem jeszcze sytuacje choćby takiego Trizondalu gdzie na razie nie ma potrzeby do używania sądu ale takie Księstwo Sarmacji gdzie jest już kilka spraw rozwiązania ? Jeżeli w tym v-kraju są przepisy określające nie wywiązywanie się ze swoich zadań to ta osoba powinna być oskarżona o ich złamanie ale zaraz zaraz... nie ma tego przepisu jak wyegzekwować bo władza sądownicza leży na mieliznie. Trzeba faktycznie coś z tym zrobić.

Nie rozumiem zatem dlaczego osoby głosujące w Sejmie Księstwa Sarmacji głosują za utrzymaniem pana Kawowego na stanowisku Marszałka TK to robią - przecież ewidentnie nie wywiązuje się on zadań czym doprowadza Trybunał Koronny do paraliżu a obywateli mających sprawy sądowe do załatwienia do wściekłości.
Wśród tych osób jestem także ja ponieważ od paru tygodni chce odwołać się od decyzji w sprawie miasta Jastrzębiec która moim zdaniem jest złodziejstwem i chamstwem w państwie zarazem. Niestety w tą sprawę wmieszany jest też pan Kawowy więc mam nadzieje że skutecznie zostanie on pozbawiony stanowiska a na jego miejsce wejdzie osoba która wyda obiektywne orzeczenie w sprawie.
Podsumowując jestem głęboko zażenowany i wręcz rozwścieczony błogim lenistwem Trybunału Koronnego który z tej racji powinien zmienić nazwę na Trybunał Kpiny - inicjały nawet pasują. Mam nadzieje że odpowiednie instytucje wyższe od TK tym się zajmią i doprowadzą ten organ do sprawności jaką miał jeszcze pare tygodni temu. W obecnym kształcie TK niestety nie może istnieć, mało tego w przyspieszonym trybie powinna zostać wy osoba która faktycznie będzie miała czas by orzekać w sprawach ważnych dla mieszkańców Księstwa Sarmacji. Trzymam kciuki za TK - może kiedyś powrócą dla niego lepsze czasy.


Od redakcji: Kilka słów na koniec

Tymi życzeniami chciałbym zakończyć bieżący numer "Nowego Dnia" zapraszając jednocześnie was do jego komentowania. Do przeczytania w kolejnym numerze!

Krzysztof Jan Hans - mówi jak (było i) jest
Eldorat, Sclavinia
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 560,00 lt
Ten artykuł lubią: Torkan Ingawaar, Laurẽt Gedeon I, Michel von Vincis-d’Agnou, Ivan von Lichtenstein.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Kpiny to artykuły na medal, bo nagrody rozdaje się według swoistego "widzimisię", a 10 i więcej serc to lipa.

PS: Żenua i szkoda słów
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Według mnie zbyt pochopnie Pan ocenia instytucję "Artykułów na Medal". Limit 10 sercu jest pierwszym warunkiem, jakie artykuł musi spełnić, by przejść pod ocenę Komisji Jakości, która, jak ocenie materiał pod względem merytorycznym.
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Entschuldigung, ale nie potrafię patrzeć na ten paskudny błąd. Ostatni wiersz powinien brzmieć: "która ocenia materiał pod względem merytorycznym".
Odpowiedz Permalink
Yutte Pónkrokk
No poprawił się Pański styl pisania. Ale czemu tak krótko? W sensie tylko jeden temat? Czyżby od miesiąca (ostatni Pański artykuł pojawił się chyba z miesiąc temu) nie wydarzyło się nic więcej interesującego?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
@Yutte Pónkrokk, Absolutnie nie. Jeden temat jest tylko wyłącznie z tej racji że wydanie pisałem na smartfonie a ten może szwankować więc pisałem ostrożniej.
Odpowiedz Permalink
Alfred
Klasyka. Numer czasopisma z trzema artykułami, z których dwa to prasowe odpowiedniki "Witam" i "Pozdrawiam", a trzeci to wojna o najwspanialsze miasto Sclavinii. Nieodzowne nawiązanie do Trizondalu również jest, wydawnictwa Hansa trzymają stały poziom.

I tylko nadal nikt nie poznał argumentu za istnieniem Jastrzębca innego niż "bo był mój".
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
No to jest główny argument ale są też inne jak na przykład chęć przywrócenia Sclavinii w tradycyjnej formie to znaczy z kilkoma miastami a nie tylko jednym.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Krzysztofie skhandal nie wziąłeś udziału w TOP 5 w Radiowej Liście Przebojów.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Młynek Kawowy
Nie wypełnia swoich obowiązków
Miele liście herbaty
W moździerzu do przypraw z Indii
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.