Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 20.01.2015 r. o 00:14
Kronika: Numer 1/2015: Potrójna odbudowa!
Seria wydawnicza: Kronika

c35d0bc62ff6.png
Wydanie nr. 1 (5) z 20 stycznia 2015 r.

1. Stopka Redakcyjna
Serdecznie witam was w pierwszym wydaniu "Kroniki" na 2015 rok. Tym razem zaczynamy go z grubej rury. A mianowicie od odbudowy (czy jak kto woli rekonstrukcji) Jastrzębca i Nowego Kotwicza na swojej ojczyźnie. Miłej lektury!

2. Jastrzębiec/Nowy Kotwicz: Powrót w nowej formie
Po klęsce spowodowanej przegraną batalią o istnienie systemowe Jastrzębca jego burmistrz Krzysztof Hans van der Ice nie spoczął na laurach i odtworzył miasta w swojej sclavińskiej ojczyźnie.
Podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Jastrzębcu w hali im. Krzysztofa Hansa van der Ice sam patron hali grzmiał następująco:
Zlikwidowali Jastrzębiec w prawie, lecz nie fizycznie! My żyjemy, mamy się dobrze i domagamy się likwidacji Eldoratu! Niech podzieli los miasta które to skazało na wyginięcie!
Jak się okazało sceptyczny wobec polityki faworyzowania stolicy Sclavinii miał w zanadrzu pewien pomysł który właśnie dzisiaj został zrealizowany. Otóż pan Hans postanowił mimo wszystko odtworzyć nie tylko Jastrzębiec ale też Nowy Kotwicz wyrywając je z niewoli sclavińskiego niebytu. W udzielonym naszej gazecie wywiadzie burmistrz Jastrzębca wspomniał następujące słowa:
Ludzie podążający za ostatnią krucjatą (która to pożera dużą ilość funduszy a w zasadzie nic nie wnosi nowego do życia Sclavinii) nasz ruch mogą uznać za coś co psuje ich idee jednak nie jest to tym co my w Jastrzębcu a od niedawna też Nowym Kotwiczu chcemy zrobić. Otóż nie chcemy tworzyć państwa w państwie czyli czegoś jak Republika Scholandzka której to formy zbytnio nie rozumiemy. My chcemy odtworzyć obydwa dwa główne miasta naszego regionu w bardziej przyjaznym otoczeniu. W Sclavinii może po prostu nieda się inwestować systemowo ale za to da się to zrobić za pośrednictwem własnej inwencji twórczej !
Projekt opiera się na całościowym odtworzeniu i upiększeniu całych miast między innymi przy użyciu maszyn do przewozu całych mieszkań o czym świadczy poniższa wypowiedź:
Na początku projektu przy zgodzie i wsparciu mieszkańców do Jastrzębca i Nowego Kotwicza wjechała cała potężna eskorta która to podjęła się trudnego zadania przewozów domów. Te domy które nie dało się rady przenieść na bieżąco są oddawane do użytku w rekonstruowanej formie. Dziennie potrafimy oddać do użytku nawet 250 mieszkań a dzisiaj oddana do użytku została ich ostatnia tura - mówi nam Tomasz Wyrzeczny koordynator projektu w ramach RGR czyli Regionalnej Grupy Rozwojowej. Dodaje on że obydwa miasta zostały odtworzone od A do Z dlatego że po prostu w Sclavinii nie da się żyć kiedy co chwile słyszymy słowa pokroju Eldorat to, Eldorat tamto...
Jastrzębiec i Nowy Kotwicz chcą pokazać że mimo wszystko one też są i absolutnie nie zasługują na zapomnienie.
Jak dodaje Krzysztof Hans van der Ice:
My nie chcemy ciągle być w mocnym cieniu stolicy a to dlatego że chcemy pokazać na co naprawdę nas stać ponieważ serce miast naszego regionu ciągle bije silnym rytmem. Obecnie Sclavinia wpadła właściwie w pułapkę bez wyjścia która to na skutek bratobójczej walki skazała inne miasta tj. Jastrzębiec i Nowy Kotwicz na wymarcie. Odbudowując się chociażby poprzez stronę fabularną (skoro systemowo nie damy rady) chcemy pokazać że jego starania spełzły na niczym. Zła stolica nigdy nas nie pokona. W końcu mimo wszystko nas jest wielu i nas nie pokonacie! Prawdą jest też przysłowie mówiące o tym że co dwie głowy to nie jedna.
Burmistrz Jastrzębca i Nowego Kotwicza czyli pan Krzysztof Hans van der Ice poinformował nas o wsparciu jaki to byli mieszkańcy Sclavinii z dwóch zlikwidowanych systemowo miast otrzymali od mieszkańców Trizondalu a zwłaszcza od tych z Trzciany którzy pomagali w zmianach na lepsze. Burmistrz wspomina że do działania zainspirowało go istnienie w Trizondalu miejscowości o nazwie Sclavinian która to jest kolebką dobrej strony Sclavinii na terenach Dalmencji w którym to ta miejscowość się znajduje. To właśnie ten czynnik zadecydował o fabularnej lokacji Jastrzębca i Nowego Kotwicza która to tak naprawdę jest ważniejsza od systemowej gdyż ta ogranicza się jedynie do kasy i zupek a nie pokazuje potencjału mieszkańców regionu.
Kronika ma nadzieje że na nowych ziemiach Jastrzębcowi i Nowemu Kotwiczowi będzie żyło się jeszcze lepiej niż w Sclavinii gdzie z powodu rosnącej faworyzacji stolicy nie było dla nich miejsca.

3. Trzciana: Także tutaj praca wre...
Po awarii technicznej która to ostatnio nawiedziła Trizondalu powoli odbudowuje się także Trzciana mieszcząca się w tymże państwie. Aktualnie są już widoczne symbole jak również podstawowy zarys miejscowości rozszerzony o jej położenie. Jest też przywrócona mapa lokalizacji wraz z uwzględnieniem jej przysiółków i ulic.
Niestety nie zachowała się historia gdyż została na głównym forum kraju który obecnie jest powoli przywracany do przestrzeni internetowej. Ciekawym faktem jest to że miejscowość chce zostać lokalizacją w której to mieścić będzie Trizondalska Agencja Kosmiczna - stąd też szybka odbudowa miejscowości może pomóc jej w realizacji tego celu.
Nie pozostaje nam zatem nic innego jak życzyć całej Trzcianie niczego innego jak siły oraz zaangażowania przy tak trudnym zadaniu jakim jest powstanie jak feniks z popiołów w czasie mocnego kryzysu technicznego jak i po jego zakończeniu.

4. Na koniec: Do zobaczenia wkrótce!
Tymi życzeniami kończymy kolejny (mimo że pierwszy w tym roku) numer Kroniki. Nie wiemy jeszcze kiedy ukaże się kolejny numer więc z tego powodu zapraszamy do uważnego śledzenia prasy sarmackiej.
Tradycyjnie jeżeli macie jakiś pomysł na temat o którym wypadałoby wspomnieć to zapraszam do jego wskazania w prywatnej wiadomości do autora lub komentarzu do niniejszego artykułu. Dziękujemy za uwagę.

Kronika - Blisko ciebie
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 262,00 lt
Ten artykuł lubią: Marek von Thorn-Chojnacki, Karolina Aleksandra.
Komentarze
Guedes de Lima
Hala im. Krzysztofa Hansa van der Ice'a - chyba sobie tutaj ktoś jaja robi? Kto zezwala na szarganie historią i dobrym imieniem Nowego Kotwicza i Jastrzębca? Eldorat to Ty sobie możesz zlikwidować w swoich wyimaginowanych snach. Ze Sclavinią nic Ciebie nie łączy. Dziękuję.
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Guedes <3 <3 <3
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
A ja dałem serducho.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Czcigodny baronie, mimo wszystko Krzysztof jakiś tam związek ze Sclavinia I Trizondalem ma od dawna. ;) Poza tym, jeśli władze Sclavinii będą nadzorowaly narracyjne aktywność Krzysztofa, to może wyjść to całkiem fajnie.
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
Ja osobiście uważam, że o ile Jastrzębiec może być jak najbardziej narracyjnie krzysztofohansowy, to jednak przesadą jest reaktywacja dwóch miast w tym samym guście i przez tę samą osobę.
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
We wczorajszej rozmowie na IRCu wystarczająco dobitnie przedstawiłem swoje stanowisko w sprawie. NIE dla uzurpowania sobie Nowego Kotwicza i kreowania w nim własnej linii fabularnej. Działanie na tle kulturowym w Jastrzębcu - jak najbardziej, niezobowiązujące działania w Nowym Kotwiczu i nawiązywanie do niego też jakoś przełknę. Ale nie rozprzestrzenianie pomysłów, które mogą zaszkodzić Sclavinii.
Krzysztof Hans
[...] Burmistrz Jastrzębca i Nowego Kotwicza czyli pan Krzysztof Hans van der Ice...
A na to już zupełnie nie będzie zgody sclavińczyków, nie bez mianowania. Ufam, że kwestię Jastrzębca możemy przemilczeć i już się do niej nie wtrącać, ale Czc. P. baron de Lima ma dużo większe prawa do Nowego Kotwicza niż Ty, Krzysztofie. Ponadto zgadzam się z przedmówcami, Guedesem i Młynkiem.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Jestem ciekawy co wyniknie z tego zamieszania. do tej pory Jastrzębca nie udało się reaktywować, ale zobaczymy!
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Konsulat zmaga się z wahaniami aktywności ale w tej sprawie wierzę, że Władze uregulują wreszcie kwestie Jastrzębca i Nowego Kotwicza. Jastrzębiec kompletnie nie wpasowuje się w historię oraz położenie geograficzne Księstwa Sarmacji więc reaktywacja go jest kompletnie bez sensu. Co innego Nowy Kotwicz, historycznie wpisany w tradycję sarmacką ale i tutaj reaktywacja powinna być prowadzona przez Władze lub chociaż pod pewnym nadzorem.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
Skoro Jastrzębiec nie pasuje do Księstwa Sarmacji to bardzo proszę o zezwolenie na jego przeniesienie do Trizondalu na mniej więcej tej samej zasadzie co chociażby tamtejsza kolebka naszego regionu czyli miasto Sclavinian.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Jastrzębiec chcesz przenosić? Chyba kpisz. Wymyśl nazwę, narysuj mapę, etc. i rób sobie w Trizondalu co chcesz. Sclavinian to żadna kolebka sclavińskości w Trizondalu.
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Mówiłem już coś o zabieraniu dobytku sclavińskiego, Krzysztofie. Dobrowolnie nigdy nie oddam prawa do dysponowania naszym dorobkiem, choćby i nawet przez wzgląd na nasze dawne, dobre stosunki z Trizondalem. To jest po prostu nasza własność i nasza kultura.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Żaden polityk dawnego Królestwa Trizondalu nigdy by nie zaproponował czegoś takiego. Nowe idzie, pora umierać.
Odpowiedz Permalink
Shilard Fitz-Oesterlen
Hmmm... Krzysztof Hans van der Ice aka Bialenia?
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.