Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 12.02.2015 r. o 20:48
Kronika: Numer 2/2015: W walce o lepsze jutro!
Seria wydawnicza: Kronika

c35d0bc62ff6.png
Wydanie nr. 2 (6) z 12 lutego 2015 r.


1. Stopka Redakcyjna
Po dniach oczekiwania w kioskach pojawiło się świeżutkie wydanie "Kroniki" która to tym razem skupi się na walce mieszkańców Jastrzębca i Nowego Kotwicza o lepsze jutro. Zaczynamy!

2. Jastrzębiec/Nowy Kotwicz: W walce o lepsze jutro
Po raz kolejny mieszkańcy Jastrzębca i Nowego Kotwicza zostali zmuszeni do walki o istnienie swoich miast. Stało się tak ponieważ to drugie miasto zajęła banda Ostatecznej Krucjaty która to ma na celu przede wszystkim faworyzacje Eldoratu. Wobec tego obydwa miasta przeszły do trybu bojowego zwłaszcza obce siły wtargnęły do Małego i Dużego Kotwicza (wiosek w sąsiedztwie Nowego Kotwicza) tworząc w jego miejscu marionetkową miejscowość o nazwie Bereza Kotwicka.
Wobec tego nie pozostaje nam nic innego jak zmobilizować się do działania powołując do działania Akcje Partyzancko-Wojenną "Siła" która to zajmować się będzie działaniami militarnymi w stosunku do Waffen-OK okrzykniętą przez mieszkańców poprostu "wafelami". Poza Akcją Wojenną działa też Akcja Protestacyjno-Strajkowa "Wolność" planująca na obszarze każdego z obszarów dziedzin życia działania mające na celu zablokować rozwój gospodarki Eldoratu stosując się między innymi do blokad dróg przez ciągniki i auta ciężarowe czy do strajków w sektorze stoczniowym. Na koncie "Siły" pojawiło się zresztą już pierwsze osiągnięcie gdyż na terenie Jastrzębca przechwyciła dziesięciu żołnierzy "wafeli" zajmujących się szpiegowaniem. Zostani oni wzięci do niewoli jednak z poszanowaniem ich ludzkiej godności w wyniku czego mają oni co jeść i pić. Okazało się że po trwającym ponad 2 godziny przesłuchaniu zdecydowali się przejść na naszą stronę przekazując informacje na temat "wafeli" wobec czego podjęte zostały już odpowiednie działania które ze strony "Siły" ruszą 13 lutego o godzinie 13:02 a ze strony "Wolności" tego samego dnia od godziny 20:15. W pierwszym przypadku "Siła" ma dokonać szturmu na miejscowości Bereza Kotwicka i Nowy Kotwicz oraz mocniej zabezpieczyć Jastrzębiec przed działaniami wafeli reprezentujących Ostateczną Krucjatę która od strony geopolitycznej jest zagrożeniem dla rozwoju Sclavinii. Zadaniem "Wolności" jest natomiast zablokowanie Eldoratu autami ciężarowymi i pojazdami rolniczymi które przez cały weekend blokować będą najważniejsze alterie miasta. Wsparcie w każdej kwestii zapewniają mieszkańcom walczących miejscowości trizondalscy obywatele Trzciany którzy pomagają zaprzyjaźnionym miejscowością w tym trudnym dla nich okresie m.in jadąc z ciągnikami na Eldorat.
Ogólnie mówiąc obywatele Jastrzębca jak i Nowego Kotwicza oraz schowanych do podziemia miejscowości Mały Kotwicz i Duży Kotwicz mówią zdecydowane NIE wafelkowej niby "ostatecznej" krucjacie która tak naprawdę ze względu na swój czas trwania powinna zmienić nazwę na długą. Nie pozostaje zatem nic innego "Kronice" jak tylko obserwować wojnę pomiędzy krucjatami i zdawać z niej relacje jak nie w danym jej (czy "Nowego Dnia") wydaniu to w formie odrębnych notek w ramach Placu Stołecznego.

3. Stopka Redakcyjna: Na koniec
Tymi powyższymi przemyśleniami i zapewnieniami kończymy niniejszy numer Kroniki zapraszając do śledzenia prasy sarmackiej gdzie kolejny numer może się pojawić.
Tradycyjnie jeżeli macie jakiś pomysł na temat o którym wypadałoby wspomnieć to zapraszam do jego wskazania w prywatnej wiadomości do autora lub komentarzu do niniejszego artykułu. Dziękujemy za uwagę.

Kronika - Blisko ciebie
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Arsacjusz Arped, Michel von Vincis-d’Agnou.
Serduszka
2 342,00 lt
Ten artykuł lubią: Michel von Vincis-d’Agnou, John Recker, Adunaphel Kovall.
Komentarze
Rattus Norvegicus-Chojnacki
No no, jeszcze opowiadanie Karoliny okaże się przepowiednią :P
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Hans, chłopie, co ty ćpiesz?
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Tymczasem Sz. P. Młynek Kawowy:
http://pl.memgenerator.pl/mem-image/zglaszam-to-do-prokuratury-pl-000000

Czekam na dalsze losy tej sprawy, zapowiada się całkiem śmieszny proces :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.