Herold, Ivan von Lichtenstein, 20.05.2015 r. o 19:03
Tytoń Almerski

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
header.png

O
soby bardzo ciekawe kultury baridajskiej i almerskiej na pewno odwiedzały stare strony Baridasu (baridas.sarmacja.org) oraz Almery (http://almera.sarmacja.org). Jest to bardzo cenne źródło wielu informacji, zarówno o tym samorządzie, jak i o Królewskim Mieście, którego obecnym Kasztelanem jest Sławetny Baronet Siergiusz Asketil.

N
a pewno zauważyliście że wiele informacji jest bardzo starych - to cenne zabytki archiwalne, jednakże warto zaktualizować informacje znajdujące się w archiwach. W związku z tym, na próbę, chciałbym napisać artykuł o słynnym Tytoniu Almerskim. Nie będzie to zwykła kopipasta, ci których ciekawi historia z archiwów powinni zajrzeć tutaj:
http://almera.sarmacja.org/?s=tyton

W
okresie rewolucji cały kompleks został przejęty przez nowe władze, a właściciele wywłaszczeni i skazani na banicję - tak mówią archiwa. Lecz co obecnie?
Po rewolucji i ustabilizowaniu sytuacji w państwie, kompleks budynków o którym ciągle piszę został gruntownie wyremontowany. Podczas remontów odnaleziono wiele ciał osób, które zaginęły w trakcie rewolucji. Po rozpoznaniu przez rodziny, ciała zostały pochowane zgodnie z tradycją. Pojawił się też pomysł jednego z architektów baridajskich - Serdiuka z Slipyjowa - który opracował projekt modernizacji starych budynków manufaktury. Zabytkowe budynki zawierające sprzęt który dziś ciężko odnaleźć w najbogatszych antykwariatach, zostały przekształcone w przeznaczone do zwiedzania budynki z historii przedrewolucyjnej. Planuje się utworzyć tam muzeum.AM-00252-BELFAST-T.jpg AM-00228-BALLYMENA-T.jpgAM-00860-RANDALSTOWN-T.jpgCC-01776-CORK_CITY_MISCELLANEOUS-T.jpg
Zdjęcia zabytkowej części kompleksuZ
adowoleni mieszkańcy Almery chętnie odwiedzają przede wszystkim udostępnione niedawno budynki gdzie wytwarzano fajki. Są pod wrażeniem pracy jaką wykonywali robotnicy Gustawa Rottera.
- To musiało być niezwykle ciężkie, pracować na takich maszynach i jeszcze nie stracić dłoni! - skomentowała pewna osoba która pragnie zostać anonimowa.
- Nie zaprzczam że sama nie rwałabym się do takiej pracy - dodała jej towarzyszka.
Strażnicy budynku udzielili oficjalnych informacji: wczoraj, w dniu otwarcia, kompleks zwiedziło 25 % mieszkańców Almery.

O
bok części zabytkowej wybudowano nowoczesny kompleks "Tytoń Almerski". Przedsięwzięciem kierował z upoważnienia Kasztelana, Czcigodny Baron Ivan ze Slipyjowa.
- To była ciężka praca, jednak udało nam się zdążyć na czas - wyjaśnił.
- Kierownik kazał nam ciężko pracować. To było straszne - opowiedział nam jeden z budowniczych, który chce pozostać anonimowy.
W nowoczesnym kompleksie "Tytoń Almerski" znaleźć się ma między innymi 13 budynków mieszkalnych, przeznaczonych dla robotników, 5 magazynów gdzie w odpowiednich warunkach przechowuje się tytoń, oraz 6 budynków gdzie produkuje się fajki. W skład kompleksu wchodzić ma też dwuhektarowe pole, gdzie będzie uprawiany tytoń.

nielegalna-fabryka-papierosow.jpg
Tak wyglądać ma wnętrze jednego z budynków gdzie robotnicy będą produkować fajki


plantacja-tytoniu-800x500_c.jpg
"Dwa hektary na tytoń to zdecydowanie za mało, ale lepszy rydz niż nic" - zapewnia Ivan ze Slipyjowa - "Dodałem nawet w wizualizacji kilku robotników zza Muru"

Z
atrudnienie w kompleksie "Tytoń Almerski" w przyszłości znajdą WSZYSCY bezrobotni mieszkańcy Almery - bezrobocie nie szerzy się w mieście z ogromną ilością użytecznych miejsc pracy, dlatego starczy miejsca też na pewną ilość uchodźców z Drugiej Strony Muru. Jak powszechnie wiadomo, po Drugiej Stronie żyje się bardzo ciężko, dlatego wiele osób ucieka stamtąd wraz z rodzinami. Oprócz tych osób (i ich rodzin) chętnie zatrudnimy tłumaczy teutońsko-baridajskich i baridajsko-teutońskich.
footer.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Markus Arped.
Serduszka
6 490,00 lt
Ten artykuł lubią: Markus Arped, Zoara Schlesinger-Asketil, Vincent Lucchese, Daniel January von Tauer-Krak, Irmina de Ruth y Thorn, Karolina Aleksandra, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Siergiusz Asketil, Yennefer von Witcher, Ivusia Buddusówna, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Adrian Maksymilian Józef Alatriste.
Komentarze
Laurencjusz Ma Hi at Atera
Bardzo dobrze, bo został jeszcze Browar. Postaram się nim zająć jeśli ktoś mnie nie wyprzedzi :)
Odpowiedz Permalink
Ivusia Buddusówna
zebrolajki się nie licza :<
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Fajnie, że w stolicy przemysł ożywa :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
A podobno palenie szkodzi...
Permalink
Ivan von Lichtenstein
Nie w Baridasie ;)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Ciekawe co Czcigodny sypie do tych fajek ;)
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Szamańskie sekrety. I nie musisz pisać "Czcigodny" - nie znajdujemy się na forum baridajskim gdzie są takie wymogi :)
Odpowiedz Permalink
Laurencjusz Ma Hi at Atera
Kiedy będzie można kupić?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.