Głos Sclavinii, Ignacy Popow-Chojnacki, 10.07.2015 r. o 10:48
[Tygodnik] MÓWNICA SEJMOWA
Seria wydawnicza: Mównica Sejmowa

RZĄDOWO-PARLAMENTARNE PODSUMOWANIE TYGODNIA
''MÓWNICA SEJMOWA''
Dziś wypada 600. dzień panowania Jego Książęcej Mości Księcia Tomasza Ivo Huga. Gratulujemy. Życzymy wszystkiego najlepszego, a zwłaszcza wytrwałości.
W ciągu tego tygodnia w sejmie jak i poza nim wybuchła burzliwa dyskusja na temat ustawy o karaniu posłów za absencje podczas drugiego czytania. Ustawe odrzucono włącznie z poprawką posłanki von Witcher. Zaważył jeden głos. Posłowie nie chcą płacić 10 000 libertów za nieusprawiedliwioną nieobecność podczas głosowania sejmowego. W ciągu ostatnich dwóch dni zaproponowano nowy projekt, który wprowadza nie 10 tyś, a 7,5 tyś libertów kary za nie głosowanie. Na rozstrzygnięcie całej tej sprawy poczekamy około 2 tygodnie. Posłowie tłumaczyli, że nie boją się o swój majątek. Ich zdaniem można inaczej rozwiązać sprawę wzmocnienia frekwencji podczas sejmowych głosowań.

Marszałek sejmu wraz z posłem Stronnictwa Federalnego Krzysztofem St. M. Kwazim toczą burzliwą dyskusję podczas sejmowych obrad na temat tej ustawy. Marszałek uważa, iż posłowie boją się o swój dorobek pieniężny, który głównie wspomaga dieta poselska wywiązując się z głosowań. Marszałek zapowiedział nawet odejście ze stanowiska poświęcając się po to, żeby ta ustawa została przyjęta. Poseł Kwazi nie ukrywał entuzjazmu z tej wypowiedzi mówiąc : '' Niezmiennie jestem kandydatem SF na funkcję Marszałka Sejmu, więc takiej propozycji na pewno nie odrzucę. '' Poseł Kwazi powiedział, iż chętnie zagłosuję za kiedy wprowadzi się obowiązek poprzez np. poczte konną informowania posła o głosowaniu, gdyż niektórym posłom zdarza przegapiać się głosowanie. Obowiązku informowania o głosowaniu podjął się Wice marszałek sejmu Aleksander Damian Chojnacki.
Konsul Sclavinii złożył projekt o zmiane ustawy o finansach publicznych. Ustawa ma na celu dać możliwość zawierania pożyczek.
Sejm przyjął ową ustawę:
Na podstawie art. 2 ust. 1 Ustawy o Trybunale Koronnym Sejm powierza na cztery miesiące funkcję asesora Trybunału Koronnego Wojciechowi Wiśnickiemu.
W tym tygodniu Książę Tomasz Ivo Hugo złożył projekt ustawy o organizacjach paramilitarnych, które jak wynika z projektu taką organizacją jest: każda organizacja, także posiadająca osobowość prawną, niebędąca częścią formalnych struktur sił zbrojnych Księstwa Sarmacji, działająca na całości lub części terytorium Księstwa, która charakteryzuje się charakterem militarnym lub zbliżonym, posiada uzbrojenie, ma za cel wzmacnianie Księstwa Sarmacji, wśród celów swojej działalności ma ochronę życia, zdrowia lub mienia obywateli, środowiska naturalnego lub zapewnienia spokoju, porządku i bezpieczeństwa publicznego.
W ustawie znajduję się również zapis, iż organizacja może mieć swoje dowództwo, ale nie może używać odznaczeń oraz stopni KSZ. Działania wojenne owe organizacje mogą prowadzić tylko pod warunkiem, że zgodził się na to Hetman Wielki. Organizacje paramilitarne i ich członkowie mogą zostać zobowiązani przez Księcia lub Hetmana Wielkiego, do uczestnictwa w działaniach wojennych Księstwa Sarmacji prowadzonych na terytorium Księstwa oraz poza jego granicami. Oprócz tego dopuszcza się tworzenia tych organizacji nie tylko przez samorządy Sarmacji. Wszelkie poprawki zostały odrzucone. Głosowanie nad ustawą oryginalną rozpocznie się wkrótce. O wynikach poinformujemy Państwa w następnym wydaniu.
JKM złożył również projekt ''Ustawa o zmianie przepisów dot. wymiaru sprawiedliwości'', w której dodaję owy ustęp: Odbywający karę więzienia nie może wnosić prywatnych aktów oskarżenia, pozwów ani składać innych wniosków urzędowych — za wyjątkiem wniosku o zwolnienie z odbycia reszty kary, chociażby przez pełnomocnika. Zmienia też ustawę o finansach dot. zapłat dla sądu oraz prefektury. Ustawa została przyjęta.
To wszystko w dzisiejszym tygodniku ''Mównica Sejmowa''. Następne wydanie już w kolejny piątek! Nie zapomnij zaserduszkować i dać dotację, gdyż bardzo się napracowałem nad tym wydaniem.

Rejestr zmian

Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo, Młynek Kawowy, Heweliusz Popow-Chojnacki.
Serduszka
7 239,00 lt
Ten artykuł lubią: Ławica Żubrów, Tomasz Ivo Hugo, Karolina Aleksandra, Zoara Schlesinger-Asketil, Helwetyk Romański, Adi Alatristé, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Laurẽt Gedeon I, Młynek Kawowy, Heweliusz Popow-Chojnacki, Adam Jerzy Piastowski, Ludwik Tomović.
Komentarze
Tomasz Ivo Hugo
Dziekuję za gratulacje. Jak ten czas leci!... :)
Bardzo fajna relacja. Głos Sclavinii pozyskał kolejnego ciekawego dziennikarza :)
Odpowiedz Permalink
Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni
Cieszę się, że nowy mieszkaniec znalazł sobie zajęcie. Powodzenia! :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Bardzo dobra relacja z tego co dzieje się na szczytach władzy. Proszę kontynuować! :)
Odpowiedz Permalink
Heweliusz Popow-Chojnacki
Ciekawe sprawozdanie :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Również czekam kolejnego ciągu tych sprawozdań. Nie ma co ukrywać że osoby które są mniej zorientowane w sytuacji, parlamentarno-politycznej takich streszczeń potrzebują.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.