Głos Sclavinii, Ignacy Popow-Chojnacki, 14.07.2015 r. o 10:30
[Tygodnik] ''POLITYKA KONSULACKA''

''POLITYKA KONSULACKA''
Ux9T6lA8.png
Konsul Jego Książęca Wysokość Helwetyk Romański złożył zapowiedź o rezygnacji ze stanowiska.
Cytuję:
''Jak sytuacja z moją obecnością wygląda, każdy widzi. Atak realiozy okazał się wścieklejszy niż przewidywałem. Moja aktywność w Sclavinii jest mniejsza niż absolutne minimum, jakie proponowałem i jakie podtrzymuję w tym większym stopniu, w jakim widzę, że nieaktywność władz zwierzchnich przekłada się na aktywność prowincji jako całości. Mając powyższe na uwadze ogłaszam zamiar rezygnacji z urzędu Konsula po załatwieniu wszystkich niezbędnych spraw formalnych, w szczególności po wypłacie wynagrodzeń za czerwiec w najbliższy weekend.'' - Helwetyk Romański
Na swoją następczynie wyznaczył byłą Konsulkę, wielokrotnego kanclerza oraz aktywnego działacza Kapituły, Karoline von Lichtenstein. Marszałek Kapituły Martin Schlesinger-Asketil zgodził się na to, aby do końca kadencji Konsulem była owa osoba. Niestety dowiedzieliśmy się, iż wpółkonsul również nabawił się realiozy. Nie wyraził jeszcze opinii na temat następczyni.
Ux9T6lA8.png
Ostatnio JKW Helwetyk Romański złożył projekt ustawy do sejmu, który miał na celu umożliwienie otwierania banków pożyczkowych. Sejm przyjął ustawę. Obecnie w Sclavinii toczą się dyskusje nad powołaniem Sclavińskiego Konsularnego Banku Kredytowego.

Ux9T6lA8.png
Kapituła przyjęła ustawę o zniesieniu płacenia podatku od niegłosowania w kapitule. Oto wypowiedź Karoliny Von Lichtenstein na ten temat. ''Jestem za. I tak już płacimy za możliwość bycia w kapitule!''
Ux9T6lA8.png
Przywódca przedstawił w Kapitule nowelizację konstytucji Sclavińskiej. Dotyczy ona opróżnienia urzędu przywódcy.
Cytuję:
Konsulowie stwierdzają opróżnienie urzędu PRZYWÓDCY w przypadkach określonych przez prawo oraz zastępują go podczas jego nieobecności lub opróżnienia urzędu. Jeżeli przyczyną opróżnienia urzędu była utrata obywatelstwa sarmackiego albo rezygnacja PRZYWÓDCY, urząd obejmuje wskazana przezeń uprzednio osoba, a w razie jej braku Kapituła wybiera nowego PRZYWÓDCĘ; w pozostałych przypadkach Konsulowie stwierdzają ponowne objęcie urzędu przez PRZYWÓDCĘ z chwilą ustąpienia przyczyn opróżnienia urzędu.
Jednak Marszałek Kapituły zgłosił poprawkę, którą ostatecznie przyjęto. Mówi ona o tym, że nie Konsulowie mają wpływ na stanowisko Przywódcy, jeśli takie opróżnione zostanie. To Kapituła odrazu wyznacza nowego Przywódcę.
Ux9T6lA8.png
Rozpoczęto głosowanie nad wyborem Wysokiego Emila Eldoratu. Jedynym kandydatem jest Wincenty Wachałowski, który do tej pory uzyskał większość głosów.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Karolina Aleksandra, Helwetyk Romański.
Serduszka
3 867,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Ławica Żubrów, Helwetyk Romański, Karolina Aleksandra, Młynek Kawowy, Roland Heach-Romański, Ludwik Tomović.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Fajne zestawienie wydarzeń. Proponował bym, coś w stylu prasy z życia prowincji np.: GiS (Gistetter), który ukazywał się w Czwartki co dwa tygodnie (trochę szkoda, że go nie ma) lub Baridas (Regini Nostri), który ukazuje się w Soboty co dwa tygodnie.

Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
Odpowiedz Permalink
Ignacy Popow-Chojnacki
Dziękuję. Jest to tygodnik, wiec będzie się pojawiał co każdy wtorek
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.