Głos Sclavinii, Ignacy Popow-Chojnacki, 17.07.2015 r. o 17:54
[Tygodnik] MÓWNICA SEJMOWA 2
Seria wydawnicza: Mównica Sejmowa

''MÓWNICA SEJMOWA''- RZĄDOWO- PARLAMENTARNE PODSUMOWANIE TYGODNIA.
(Egzemplarz nr 2)
Ux9T6lA8.png
S
pokojnie można powiedzieć, iż był to tydzień trudny dla rządu jak i sejmu Sarmacji. Do dymisji podał ię nie tylko Kanclerz, lecz również Marszałek.

Ux9T6lA8.png

Kanclerz zrezygnował z powodu reliozy, co chyba stawało się coraz bardziej zauważalne wśród Sarmacji. Na obecną chwilę Marszałek-Senior Krzysztof Kwazi ogłosił wybór Kanclerza. Swój program przedstawił Jego Książęca Mość Tomasz Ivo Hugo. Oprócz tego jak widać nikt nie ma sił, pomysłu i czasu na zostanie Kanclerzem. Porozumienie Sarmackie oznajmiło, iż nie ma kandydata na Kanclerza. Wracając do expose JKM oto proponowany skład rządu:
Kanclerz: JKM Tomasz IvoHugo
Podkanclerzy, a zarazem Minister Samorządów Terytorialnych: Krzysztof St. M. diuk Kwazi
Minister Informacji: Karolina diuczessa von Lichtenstein
Minister Spraw Obywatelskich: Daniel baronet Krak De Shall Vie
Minister Dziedzictwa Narodowego: Adrien Eryk Esjar Józef wicehrabia da Firenza
Minister Spraw Wewnętrznych: Beznadziej wicehrabia AFiasty
sekretarz MSW: Marek diuk Chojnacki
Minister Spraw Zagranicznych: Martin baron Schlesinger-Asketil
Minister Finansów i Gospodarki: Markus markiz Arped
sekretarz MFiG: Krzysztof diuk Czuguł-Chan
Oprócz tego JKM dodał:
Cytuję:
Oczywiście każdy minister będzie mógł sam wykonywać poszczególne obowiązki, ale będzie mógł także do tego wskazywać sekretarzy, których powołam. Jednak za ich pracę każdy (właściwy) minister będzie odpowiadał.
Zapraszam do szczegółowego zapoznania się z expose i zamiarami JKM tutaj http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=30&t=16671.
Debata potrwa do soboty, a następnie Sejm przejdzie do głosowania.

Ux9T6lA8.pngMarszałek zrezygnował. Powód? Oto właśnie on: (Źródło: [XLVII] Biuro poselskie Siergiusza Asketila )
Cytuję:
W dniu dzisiejszym złożyłem dymisję z funkcji Marszałka Sejmu. Decyzja ta została podjęta w związku z poważnym błędem, który popełniłem przy zarządzaniu drugiego czytania w projekcie dotyczącym kar za niegłosowanie w Sejmie, a także pojawieniem się nieplanowanych obowiązków realnych. Na wstępnie chciałbym wyrazić swoje zażenowanie postawą niektórych posłów, którzy wykorzystują każdą okazję do zwrócenia na siebie uwagi.

Nieprofesjonalne podejście do obowiązków zaczyna być w gmachu Sejmu smutną codziennością. Jest to niezwykle dramatyczne z tego względu, że nie wszyscy potrafią przyznać się do błędu. Problem ten dotknął również mnie — choćbym bardzo chciał, nie mam na to żadnego usprawiedliwienia. Rozumiejąc jednak swój błąd złożyłem rezygnację, ponieważ tak nakazuje dobry obyczaj.

W chwili objęcia funkcji Marszałka miałem konkretne plany, które stopniowo starałem się realizować. Ciężko jednak dać z siebie wszystko przy niesprzyjającej atmosferze, kopiowanej na siłę z nieistniejącego świata realnego. Pozostało mi wyłącznie ubolewanie nad faktem, że w celu reklamy niektórzy robią z siebie błaznów. Wiem, że jest to sformułowanie bardzo nieparlamentarne. Ciężko jednak znaleźć inne, kiedy większość wypowiedzi danego parlamentarzysty — w tym wnioski formalne, poprawki — mają na celu wyłącznie zademonstrowanie własnej obecności. Koledzy i Koleżanki, nie o to tutaj chodzi. Pokładam nadzieje, że nowy Marszałek będzie miał nieco mocniejsze nerwy. Ja, jako drobny społeczniak i człowiek pracy, nie potrafię przejść obok tego typu patologii w sposób obojętny.

Przy okazji chciałbym również poprosić o zaprzestanie siania propagandy. Jestem oburzony przede wszystkim zachowaniem posła Arpeda, który w sposób regularny — w różnych miejscach publicznych — głosi nieprawdziwe informacje o mojej przynależności do partii Front Robót. Nigdy nie byłem członkiem FR-u, o czym wielokrotnie informowałem — również w trakcie kampanii wyborczej. Proszę posła Arpeda o wygłoszenie oficjalnych przeprosin, w przeciągu 24 godzin.
Przez te dymisje Parlament został sparaliżowany, co doprowadziło do tego, iż w tej chwili i przez pół tego tygodnia sejm będzie skupiał się w większości nad wybraniem nowego Marszałka oraz Kanclerza, co umożliwi dalsze ustawodastwo.

Ux9T6lA8.png


Przed dymisją były Marszałek wyszedł z inicjatywą utworzenia działu, w którym znajdą się Biura Poselskie. Mają one usprawnić komunikację i przekazywanie informacji między władzą, a obywatelami. Założenie biura nie jest obowiązkowe. Narazie założył je wyłącznie Poseł Siergiusz Asketil.

Ux9T6lA8.png

Oprócz tego Sejm przyjął poprawkę posła Kwaziego do Ustawy o kare za niegłosowanie w sejmie. Teraz rozpocznie się głosowanie nad projektem w całości. Wszystko wskazuję na to, że Sejm przyjmie ustawę.

Ux9T6lA8.png

Rejestr zmian

Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Młynek Kawowy, Karolina Aleksandra, Helwetyk Romański.
Serduszka
6 413,00 lt
Ten artykuł lubią: Młynek Kawowy, Zoara Schlesinger-Asketil, Helwetyk Romański, Heweliusz Popow-Chojnacki, Krzysztof St. M. Kwazi, Gotfryd Slavik de Ruth, Karolina Aleksandra, Laurẽt Gedeon I, Tomasz Ivo Hugo, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Mateusz Pośpiech und Krawczyk, Ludwik Tomović.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.