Głos Sclavinii, Ignacy Popow-Chojnacki, 24.07.2015 r. o 15:27
[Tygodnik] ''MÓWNICA SEJMOWA'' 3
Seria wydawnicza: Mównica Sejmowa

82OyQZ5z.png

RZĄDOWO-PARLAMENTARNE PODSUMOWANIE TYGODNIA ‘’MÓWNICA SEJMOWA’’
Egzemplarz nr 3
Ux9T6lA8.png

K
anclerz wybrany,

Marszałek również…
Ux9T6lA8.png
Administracja Sejmu i Rada ministrów obsadzona. Praca w gmachu Ministrów wre, a minister informacji już zapowiada nową konferencję, która odbędzie się w niedzielę na IRC.
Ux9T6lA8.png
Wszystkie struktury próbują wszystko sobie poukładać, aby rządzić jak najefektywniej, ale czy to się sprawdzi? Przekonamy się w ciągu tej kadencji, bo jest wiele błędów i niedopatrzeń, które wypadałoby zmienić, a czy nowa RM podoła tym wyzwaniom, bo trzeba przyznać, że będzie to wyczerpujący dla rządu JKM czas, głównie ze względu na stan finansowy RM.
Ux9T6lA8.png

Kanclerz
Zgodnie z zapowiadaniami naszej redakcji JKM Tomasz Ivo Hugo stał się Kanclerzem Sarmacji. Są zwolennicy rządu, którym kieruję sam Książę, ale i przeciwnicy. Wiele z nich mówi, że to postęp do zniesienia demokracji i załamania dotychczasowego ustroju Sarmacji, a zarazem powrót do monarchii absolutnej, co (moim zdaniem) ‘’jest sianiem propagandy’’, gdyż jak już wcześniej wypowiadałem się na forum centralnym, Książę pełniąc jedynie to stanowisko ma za zadanie reprezentować i dbać o rozwój sztuki i kultury państwa. Obowiązki polityczne są, nie można powiedzieć, że Książę ich nie ma, lecz są stosunkowo niewielkie i odnoszą się co najwyżej do dbania o dobro Samorządów, czy reprezentowanie się w Sejmie.
Ministerstwa otworzyły nabór na naczelnika SOBOSu oraz do IES.
Ux9T6lA8.png
Jedynym kandydatem na Marszałka Sejmu był kilkukrotny już, znany wszystkim dobrze Diuk Kwazi. Został wybrany bez większych sprzeciwów.
Ux9T6lA8.png

Nowo wybrany Kanclerz wniósł do sejmu projekt rozporządzenia, który ma na celu zwiększenie emisji liberta w związku z problemami finansowymi RM stworzonymi przez poprzednio (sięgając w głęboką dal) rządzących. Jeśli chodzi o opinie posłów to nie będę nic skracał tylko, po prostu czyste słowa:
Siergiusz Asketil
Cytuję:
Częściowa udana emisja znaczka pokazała, że można zdobyć liberty w inny sposób. Emisja liberta powinna być całkowitą ostatecznością, dlatego zagłosuję przeciw zatwierdzeniu rozporządzenia — szczególnie, że proponowana kwota (milion libertów!) poważnie wpłynie na wartość waluty.
Krzysztof Czuguł-Chan
Cytuję:
WKM,
Wysoka Izbo,
Siergiuszu,

jak kolwiek nie powinienem się wypowiadać, bo jestem w tej sprawie interesantem, tak pragnę zauważyć, że ten poważny spadek wartości waluty wyniesie mniej niż 3,6%. Poza tym ponad 3/4 tej kwoty stanowi zwrot za realny problem, który jest sytuacją na tyle losową, że nie powinno się nim obciążać budżetu.

Tak, udało nam się ściągnąć trochę gotówki podczas emisji, ale nie chcemy jednym przelewem utracić płynności finansowej, ani też tracić, w najbliżej perspektywie, czasu na czekanie na kolejne rozpatrzenia przez Sejm.

Wnioskowana kwota mogłaby być niższa, nie przeczę. Możliwe, że wystarczyłoby 500 000, ale zakładamy najgorszy możliwy scenariusz. To także próba poradzenia sobie z tym, co zastaliśmy. Jeśli uda nam się sprawnie wyhamować - można rozważyć możliwość likwidacji liberta, choć lepiej go spożytkować chociażby na wsparcie kultury.

Nie bez powodu cykl reanimacyjny to 30 uciśnięć i 2 oddechy. Potrzebujemy powietrza, żeby uciśnięcia były jakkolwiek skuteczne. Następne oddechy i uciśnięcia, mamy nadzieję, nie będą już potrzebne.
Ux9T6lA8.png
Oprócz tego Minister Finansów I Gospodarki do sejmu wprowdził nowy projekt ustawy: Ustawa o zmianie ustawy o finansach publicznych. Długo można opisywać, więc całość tutaj.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Karolina Aleksandra, Helwetyk Romański.
Serduszka
5 186,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Karolina Aleksandra, Tomasz Ivo Hugo, Laurẽt Gedeon I, Zoara Schlesinger-Asketil, Helwetyk Romański, Daniel January von Tauer-Krak, Julian Fer at Atera, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Siergiusz Asketil
Idzie dobrze, ale przydałoby się poprawić estetykę. Warto popracować nad formatowaniem tekstu (gdzieniegdzie można coś pogrubić) oraz zaprojektować logo Mównicy. Takowe można zamówić choćby w LOGO Production. ;-)
Odpowiedz Permalink
Ignacy Popow-Chojnacki
Parę rzeczy pogrubiono i dodano troszkę estetyki. Co do loga to też o tym myślałem :D
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Logo Głosu Sclavinii też można dać. Zapomniałam o tym.;p

to logo ;)
Odpowiedz Permalink
Ignacy Popow-Chojnacki
Dodano :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Bardzo mi się spodobało, czekam kolejnych odcinków.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.