Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 18.08.2015 r. o 14:04
Nowy Dzień 7/2015: O Konferencji Rady Ministrów i nie tylko
Seria wydawnicza: Nowy Dzień

1fb4609f6b3a.png
Wydanie nr. 14 (7/2015) z 18 sierpnia 2015 roku.

Od redakcji:
W kolejnym numerze "Nowego Dnia" pod lupę weźmiemy minioną konferencje sarmackiego rządu a więc zaczynamy.

Sarmacja: Zapis pytań "Nowego Dnia" i odpowiedzi rządu z Konferencji Rady Ministrów
Wieczorem dnia 16 sierpnia odbyła się specjalna konferencja Rady Ministrów na której po raz pierwszy był obecny przedstawiciel "Nowego Dnia". Poniżej prezentujemy pytania naszej gazety i odpowiedzi ze strony włodarzy Księstwa Sarmacji:
Krzysztof Hans van der Ice, Nowy Dzień: Co zdecydowało o nowych nominacjach ministerialnych?
Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz:
Część osób to moi stali współpracownicy, część osób była w poprzednim rządzie i nie było zastrzeżeń do ich pracy, a jako, że nie tworzę sobie żadnego zaplecza politycznego, nie widziałem potrzeby wymiany wszystkich, a część została mi polecona przez inne osoby i wyraziła chęć do pracy.
Krzysztof Hans van der Ice, Nowy Dzień: Czy Rada Ministrów i JKM planują nawiązanie lepszych kontaktów z Trizondalem?
Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz:
Nie wiem, Trizondal od dawna nie był w kręgu naszych zainteresowań, a z tego, co wiem, ich stosunek do nas nie jest najlepszy; co po trosze pokazała reakcja na propozycję Barona ws. uczczenia pamięci Bartka (za co Baronowi dziękuję).
Krzysztof Hans van der Ice, Nowy Dzień: Co zrobić aby zostać ministrem?
Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz:
Nie ma wakatów.
Heweliusz Popow:
Trzeba mieć obywatelstwo Księstwa Sarmacji. :)
Krzysztof Hans van der Ice, Nowy Dzień: Czy ministerstwo dziedzictwa narodowego planuje nawiązanie kontaktu z regionami w celu tworzenia imprez kulturalnych i rozrywkowych?
Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Tak
Krzysztof Hans van der Ice: Jaka jest polityka Sarmacji wobec państw z Kontynentu Wschodniego?
Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz:
Utrzymywać kontakty z państwami nam przychylnymi.

Sarmacja: Analiza Konferencji Rady Ministrów - cz. 1: Ogólna
Podczas minionej Konferencji Rady Ministrów która to wyjątkowo rozpoczęła się minutą ciszy dla niedawno zmxdxfarłego obywatela Księstwa Sarmacji dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych rzeczach nad którymi pracuje rząd m.in o ustawie o rodach której to przyjęcie nieco usprawni nazewnictwo poszczególnych mieszkańców naszego kraju. Ale przejdźmy może po ministerstwach:
Ministerstwo Finansów i Gospodarki: Tutaj chwalono się stabilizacją funduszy krajów Korony ale jednocześnie pochwalono się zmniejszeniem kwot z tantiem na forum co niestety pewnie niektórym mieszkańcom pozwoli zarobić. Czyżby zatem istniała finansowa FiGa dla mieszkańców Korony mimo regularnego odprowadzania przez kraj podatku od nieaktywności? Pożyjemy, zobaczymy póki co gospodarcze ministerstwo Księstwa Sarmacji zastanawia się nad tym jakby tu zwiększyć wpływy do budżetu co oznacza że nowe podatki pewnie się pojawią.
Tutaj jednocześnie dokonano pierwszej z przedstawionych zmiany na stanowisku ministerialnej: Krzysztof diuk Czuguł-Chan zastąpił Markusa markiza Arpeda
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych: Ten urząd pochwalił się otrzymanym od NIA panelem do masowych przelewów ale jednocześnie opowiedział o zmianach na forum centralnym polegającym na archiwizacji działów, wątków i wniosków. Powiedziano też o wypłatach dla funkcjonariuszy za miesiąc lipiec - przynajmniej sumienność rządu w kwestii wypłat jest powodem do zadowolenia.
Ministerstwo Samorządu Terytorialnego: Te ministerstwo ostatnio wzięło się za martwych mieszkańców na co już ma stosowną ustawę. Prowadzone ponadto są prace nad reformą profilu i charakteru miejscowości w DSG co w rezultacie pewnie i tak da politykę faworyzowania stolicy w niektórych regionach z Konsulatem Sclavinii na czele.
Dodatkowo osoba która jest ministrem w powyższym resorcie przedstawiła też plan pracy dla siebie jako Podkanclerza. Polega on na zbieraniu od mieszkańców zbioru możliwych do wykonania prac które zostaną umieszczone w katalogu dla osób objętych karą sądową.
Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego: Tutaj pojawiła się kolejna zmiana na stołku... to znaczy stanowisku. Zgodnie z decyzją JKM, Yennefer sz. d. von Witcher została nowym Ministrem Dziedzictwa Narodowego, a dotychczasowy szef resortu Adrien Eryk Esjar Józef wicehrabia da Firenza objął funkcję Sekretarza MDN.
Resort ponad to planuje parę konkursów w tym graficzny dotyczący widzenia siebie w mikronacjach. Konkurs ten potrwa do 18 lipca. Dodatkowo zapowiedziano kontrole nad artykułami na medal. Resort chce wpływać też na lokalne artykuły i pisma wtrącając się do spraw etatowych na co osobiście niniejsza gazeta wraz z bratnią "Kroniką" absolutnie NIE WYRAŻA ZGODY.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych:
To ministerstwo zajmowało się w skrócie poprawkami na mapach Królewskiego Instytutu Kartograficznego. Jednym słowem... nic ciekawego
Ministerstwo Informacji:
Zadaniem tego resortu było przeprowadzenie ankiety na temat portali społecznościowych.
Ponadto Ministerstwo Informacji we wtorek (11.08) powołało do życia Centralną Agencję Prasowo-Społecznościową Ludzi Oczywiście Cokolwiek Kreatywnych, czyli w skrócie CAPS LOCK. Tutaj warto dodać, że tę - genialną (wg. nas) - nazwę wymyślił Jego Książęca Mość, za co mu bardzo dziękujemy. CAPS LOCK zajmuje się administrowaniem oraz rozwijaniem profili Księstwa Sarmacji we wszelakich serwisach społecznościowych. Obecnie posiadamy profile na Facebooku i Twitterze. Tradycyjnie zapraszamy do ich śledzenia. W skład CAPS LOCK wchodzą wszyscy dotychczasowi redaktorzy sarmackich profilów na FB i TT. Pod tym linkiem więcej szczegółów. MI odpowiadało też za organizacje Konferencji Rady Ministrów. W tym tygodniu zmieniono także kącik propagandowy i to nawet dwa razy. Poprzedni kącik propagandowy nawiązywał do proklamacji JKM z okazji zjazdu Księstwa - obecny, cóż, wiadomo. Autorem poprzedniego kącika był, nawiasem mówiąc, diuk Czuguł-Chan, któremu dziękujemy. Ministerstwo Informacji również w tym tygodniu zaktualizowało spis władz.
Na końcu Karolina von Liechtenstein.. podała się publicznie do dymisji z powodu urlopu. W związku z tym MI przejmie Heweliusz Popow a JKM złożył na ręce pani Karoliny podziękowania za wykonywaną pracę i zachęcił mieszkańców do... wykopywania jej z IRC'a w czasie jej urlopu. Za współpracę podziękował też Heweliusz Popow.
Część z pytaniami od prasy dotyczyła pracy pana Firenzy Jr. odpowiedzialnego za IES i ustawę o rodach oraz za parę inych projektów prawnych. Niektórzy dziennikarze bowiem rządali jego dymisji i stąd ten temat poruszono.
Dodatkowo żalono się na słabe prowadzone PKOJ co podobno ma zmienić nowa pani minister (ministra?) z działu Dziedzictwa Narodowego. Dodatkowo do całych zaniedbań przyznał się rząd a temat jeszcze trochę pociągnięto gdyż niektórzy oczekiwali dymisji lub przynajmniej kar finansowych za zaniedbania. Dodatkowo poinformowano o tantiemach za artykuł o konferencji dla pani Karoliny von Liechtenstein jako odchodne za urlop.
Podsumowując tą część analizy głównie na konferencji zajęto się mniej ważnymi sprawami typu kto co zaniedbał a zapomniano o ważnych dla kraju sprawach jak na przykład dyplomacja która to całkiem została olana ale o tym może napisze później.

Sarmacja: Analiza Konferencji Rady Ministrów - cz. 2: Moje pytania
Zacznijmy tu od tego że MI pominęło jedno zadane przeze mnie pytanie a na resztę nie otrzymałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Nie wiem już o czym było tamto pytanie ale wiem że napewno nie zostało zadane. Ale może zapytam jeszcze raz na kolejnej konferencji...
Co do zadanych pytań no cóż odpowiedź jest poniżej moich oczekiwań a zdawkowe wypowiedzi na temat państw Kontynentu Wschodniego są dla mnie nie wystarczające.
Po lekturze odpowiedzi na moje pytania poraża mnie jeszcze jedna kwestia a mianowicie wyjawiona na konferencji marna polityka dyplomatyczna w sprawie zacieśnienia kontaktów na linii Sarmacja - Trizondal. Prawdę mówiąc Księstwu Sarmacji już chyba od czasów secesji nigdy się nie garnęło do nawiązania współpracy z swoim dawnym koronnym krajem a i sam kraj ze stolicą w Trizopolis nie garnął się do współpracy. Jak dla mnie to olewka z obu stron z którą zdecydowanie trzeba skończyć gdyż tylko psuje relacje a nie pomaga. Dlatego też Księstwo Sarmacji powinno dodać Trizondal do kręgu swoich zainteresowań i zaproponować współpracę wspomnianemu krajowi na wielu płaszczyznach działaniach. Idealnym ambasadorem tego typu działań powinien być najbardziej spokrewniony z Trizondalem region Sclavinii który powinien naciskać na centrale by nieco ożywiła kontakty z Trizopolis gdyż te obecnie niestety są marne gdyż nawet nie ma ambasadora w tym kraju.
Marna w ogóle jest też zdawkowa odpowiedź Księstwa Sarmacji wobec polityki dotyczącej całego Konsulatu Sclavinii gdyż przykładowo do tej pory nie było przedstawionego stosunku Sarmacji do wchłonięcia Rotrii przez Skarland a i w sytuacji gdy Trizondal i inne kraje były zagrożone imperializmem Hasselandu będąca gdzie indziej Sarmacja zachowywała bierność. Jednym słowem KS zdecydowanie olewa Kontynent Wschodni.
Inną sprawą jest sprawa dotycząca tego jak można zostać ministrem. Podczas konferencji miałem wrażenie że to jest jakby tajemnica której to nikt nie może wyjawić ale ja widzę że pierwszeństwo do tzw. stołków mają zazwyczaj ci sami ludzie z Sejmu Wielkiego a ci spoza układu raczej nie mają szans. Podsumowując z konferencji wychodziłem nieusatysfakcjonowany i raczej z mizernym nastrojem wobec Księstwa Sarmacji.

Trizondal: Konstytucje idą w ruch a kraj dostaje zaproszenia
Na koniec tego wydania jeszcze słowo o tym co obecnie porabia się w Trizondalu a dzieje się bardzo dużo gdyż kraj przymierza się do zmiany swojej Konstytucji. Swoje projekty w tym zakresie złożyli bracia Hansowie oraz Prezydent Ciaran van Scharfschuetze a wszystkie projekt można zobaczyć tutaj: http://trizondal.pl/www/forum/viewforum.php?f=82
Największe szanse na ustanowienie ma projekt prezydencki zaś najmniejsze ten od Krzysztofa Hansa który powołuje m.in Korektę Publiczną uprawniającą do możliwości korekty wybranego Artykułu bez konieczności zmiany całej ustawy.
Dyskusja w kwestiach konstytucji jeszcze trwa więc jeszcze za wcześnie na szczegóły w tej sprawie.
Dodatkowo kraj dostał zaproszenia na spotkania w Rotrii dotyczące kształtu odnowionej religii rotryjskiej oraz na Orientvision (Our Sound tyle że dla krajów Orientyki) organizowaną przez Surmenie oraz na festyno-targo-wystawę FOTY 2015 w Hasselandzie która to formą przypomina nieco realne EXPO.
Ponadto w kraju zainicjowano dyskusje o własnych domach a i powoli Parlament Ziemii Dalmenckiej budzi się do życia. Dodatkowo trwają dyskusje o nowych mapach Królewskiego Instytutu Kartograficznego a propozycja Krzysztofa Hansa dotycząca solidarnej żałoby narodowej w wiadomej sprawie raczej nie zyskała uznania ale w zamian za pozwolenie na lokalne czczenie w miastach i regionach kraju co uczyniły niektóre z nich.
Podsumowując w Trizondalu też wiele się dzieje - może mniej niż w Księstwie Sarmacji ale jednak jest nad czym oko zawiesić dlatego też jeżeli macie czas odwiedzajcie Trizondal naprawiając nieco popsute stosunki sclavińsko-trizondalskie, sarmacko-trizondalskie oraz sarmacko-sclavińsko-trizondalskie gdyż zdecydowanie warto to zrobić jak nie dla siebie to chociaż dla poszczególnych mikronacji.

Od Redakcji: Kilka słów na koniec
Przyszła już pora kończyć niniejsze wydanie "Nowego Dnia". Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do komentowania poniżej przedstawionego powyżej artykułu ora zgłaszania swoich propozycji tematów do kolejnych wydań biało-czerwonej gazety. Do przeczytania w kolejnym numerze!

Krzysztof Jan Hans - mówi jak (było i) jest
Eldorat, Sclavinia

Rejestr zmian

  • Siergiusz Asketil, dn. 18.08.2015 o 17:16:57: Edycja: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/7879/#66824
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Hugo Miramontes.
Serduszka
2 548,00 lt
Ten artykuł lubią: Hugo Miramontes.
Komentarze
Krzysztof St. M. Kwazi
Może ktoś poprawi ten artykuł i domknie niezamknięte podkreślenie?
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Moje oczy :<
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
Wszystko już zostało poprawione w kwestii wizualnej :)
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
sedzia.png
DECYZJA PREFEKTURY
z dnia 18 sierpnia 2015 roku
  1. Usuwa się realne dane osobowe Karoliny von Lichtenstein (art. 7a Ustawy o Prefektach). Wykonano screeny artykułu na wypadek, jakby poszkodowana chciała skorzystać z art. 43 ust. 1 pkt 10 Kodeksu Sprawiedliwości.
  2. Wymierza się karę 8000 libertów grzywny za niepoprawne formatowanie (art. 44 ust. 1 pkt 3 Kodeksu Sprawiedliwości). Artykuł jest chaotyczny, może zagrażać zdrowiu i życiu czytelników.
FVagR2Yb.png
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Przed publikacją polegam opcję poglądu no i ogóle zapoznanie się z BBCodami.
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Ło, ale wysoka kara. Zgadzam się oczywiście absolutnie na podstawie całokształtu twórczości autora (sam byłem Prefektem), ale lekko dziwi mnie to, że akurat teraz. Jedyny artykuł KHvdI na głównej i - co ciekawe - nie jeden z najgorszych, bo to po prostu komentarz. Listy przebojów i opisowe mikroballe były zdecydowanie gorsze.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Wiadomość od urlopującej się Karoliny – to ostatni raz, kiedy posłużenie się jej realnym nazwiskiem będzie potraktowane bez pozwu w Trybunale Koronnym. Sytuacja powtórzyła się kolejny już raz, a Karolina od dawna już posługuje się innymi danymi w Mikroświecie i nie ma żadnego wytłumaczenia, dla której są używane jej realne dane.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
Moje wytłumaczenie jest proste wbiłem sobie dane Karoliny jeszcze w czasach gdy istniało TVR.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
To już parę lat. I wiele wspomnień, że nie chce tego.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
To proszę sobie je wybić?
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Dane trzeba szanować!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
I tym sposobem "mała awantura o dane osobowe" dała dodatkowe plusy do aktywności w tym temacie... czym konkretnie przesłoniła treść powyższego artykułu.
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Ta awantura, to chyba najlepsze, co mogło spotkać ten artykuł...
Szanowny Baronie, do czego ma się garnki Księstwo w sprawie Trizondalu? Nie widzę większego sensu we współpracy z kimś, kto reaguje na na alergicznie. Do Rządu każdy kanclerz dobiera sobie współpracowników, jak chce. Żadna to tajemnica. A dodatkowo wyjaśniłem Baronowi czym ja się kierowałem przy doborze ministrów
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.