Park Stołeczny, Helwetyk Romański, 06.10.2015 r. o 07:49
Pierwszy Wszechsarmacki Turniej Quizwania: po 2. kolejce

 
b3C4IC1r.png

Podsumowanie autorstwa Karoliny diuczessy von Lichtenstein


Druga seria gier w ramach Pierwszego Wszechsarmackiego Turnieju w Quizwaniu zakończyła się w niedzielę, 4 października, o godzinie 22.00! Niespodzianek i zaskoczeń nie brakowało.

Niestety, część zawodników już najwidoczniej straciła entuzjazm do gry i nie rozegrała meczów w ogóle. Jedna z zawodniczek — Ivusia wicehrabina Buddusówna — ogłosiła wycofanie się z gry z powodów realnych. Organizator turnieju, JKW Romański, postanowił iż w meczach, do których nie doszło, obie strony dostaną po 0 punktów, zaś w meczach z wicehrabiną Buddusówną, które jeszcze nie zostały rozegrane, druga strona dostanie 12 punktów.

Jak się przedstawia tabela? Na pierwszym miejscu wciąż JKW Markus Arped! Mimo że Rzeźnik z Almery nie utrzymał całkowicie zwycięskiej passy, to i tak wypadł nieźle, nie przegrywając ani jednego meczu i remisując tylko w jednym, co dało mu 58 punktów w tabeli i podziw kibiców.

Za nim na drugim miejscu plasuje się Lambert Friedrich Klugman, który również miał sporo powodzenia — 19 wygranych i jedna przegrana. To wszystko warte jest 57 punktów.

Trzecie miejsce w tabeli z 42 punktami ex aequo zajęli Dalek Caan of Skaro i Karolina diuczessa von Lichtenstein. Caan of Skaro miejsce na podium zdobył nieco z zaskoczenia — poprzednio zajmował ósme, jednak w tej serii sprężył się i wygrał 14 meczów, przegrywając 6. Diuczessa wygrała z kolei tylko 13 meczy, ale za to w trzech zremisowała, zaś przegrała 4.

Piąte miejsce to JKW Romański, mający tylko jeden punkt mniej niż zawodnicy z trzeciego miejsca. Wygrał on zasadniczo tyle samo meczów co diuczessa, ale przegrał o jeden więcej niż ona i zremisował w dwóch.

Na szóstym miejscu uplasował się diuk Zombiakov, mając 37 punktów przy rozegraniu 19 meczy. Wygrał dwanaście z nich, ale przegrał sześć i zremisował tylko w jednym, co spowodowało, że spadł z trzeciego miejsca, które zajmował po poprzedniej serii.

Siódme miejsce należy ex aequo do Marii szlachetnej damy von Vincis-Primisz,która wygrała dokładnie połowę rozegranych meczów, przegrywając pięć i remisując w pięciu oraz Ludwika kaw. Tomlinsona, który spadł z szóstego miejsca, mimo że wygrał o jeden mecz więcej niż von Vincis-Primisz. Różnica tkwi w liczbie rozegranych meczy — Tomlinson rozegrał ich tylko 18. Oboje zdobyli po 35 punktów.

Dziewiąte i dziesiąte miejsce to kolejna pozycja ex aequoMichał wicehrabia Bryennios i Irmina wicehrabina de Vellior zdobyli po 20 punktów. Oboje wygrali sześć meczy i zremisowali w dwóch, ale Bryennios przegrał ich dwanaście, zaś de Vellior tylko jedenaście. Odnotować jednak należy, że wicehrabina de Vellior rozegrała tylko 19 meczy.

Dalej mamy Zoarę szlachetną damę Schlesinger-Asketil z 17 punktami, diuka von Thorn-Brońka z 15 i wicehrabiego Angloviastego z 12. Czternaste i piętnaste miejsce to ex aequo wicehrabia da Firenza i wicehrabina Buddusówna, która mimo konieczności rezygnacji z turnieju, zdążyła rozegrać parę meczy. Oboje mają po 11 punktów i 3 wygrane mecze oraz 2 remisy w swoim dorobku.

Ostatnie miejsce ostało się bez zmian, chociaż Orjon Surma wygrał jeden mecz i zremisował w jednym, co dało mu 4 punkty.

Emocje się zwiększają. A przed nami ostateczne rozgrywki. Kto wygra? Klugman depcze Arpedowi po piętach, a walka o drugie i trzecie miejsce na podium wcale nie jest nudniejsza. Zachęcamy do śledzenia tabeli oraz rywalizacji!
* * *

Mecenasami turnieju są Królestwo Baridasu, Konsulat Sclavinii, Królestwo Teutonii, Kasztelania Czarnoleska, Hrabstwo Abvienolheim, Hrabstwo Vankinner, Baronia Grań oraz poseł Dalek Caan of Skaro, Prokrust diuk Zombiakov, Irmina v-hr. de Vellior, Daniel Ragnar Cesare Ezio bnt da Firenza i Orjon kawaler Surma. Dzięki ich ofiarności, łączna pula przeznaczona na nagrody wynosi 205 000 lt.

eXjSfLYs.png         QCqWQ31N.png         JMxBO9Nw.png         YBffy05s.png         99eCoCsU.png         GatoKJ2A.png         12QD18ef.png

c41Jw2GK.png         9PlG53zi.png         zAbt1gMO.png         98g8fkoe.png         DXQcN3V3.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Markus Arped, Michał Pséftis, Irmina de Ruth y Thorn.
Serduszka
4 827,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Cudzoziemiec, Krzysztof St. M. Kwazi, Zoara Schlesinger-Asketil, Lambert von Güden, Markus Arped, Michał Pséftis, Mateusz Wilhelm.
Komentarze
Lambert von Güden
Wspomogę inicjatywę serduszkiem i komentem.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
to i ja sie dołożę tantiemą i serduchem ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.