[Konkurs] Haiku roku 2015!
Seria wydawnicza: Shinbun-no Tokugawa

新聞の徳川


しんぶんのとくがわKonkurs!

TUbFw6uG.png

Shinbun-no Tokugawa, w ramach propagowania kultury japońskiej oraz by solidaryzować się z uchodźcami z byłego Cesarstwa Tokugawy, ma zaszczyt ogłosić z dniem 7 listopada 2015 r. „Konkurs Gazety Tokugawy na haiku roku 2015”! Motywami przewodnimi są: jesień, pustka oraz mikronacje.

Czym jest haiku?
Haiku (jap. 俳句) to minimalistyczną formą poezji, która wykształciła się w Japonii w epoce Edo (1603 – 1868). Standardowe hokku (nazwa alternatywna) składa się z 17 sylab rozłożonych na 3 wersy: pierwszy oraz ostatni składające się z 5 sylab, drugi – z 7.

Jest święto zmarłych
O sobie nie myśl jednak
Że się nie liczysz

Ważnymi elementami haiku są: kigo, czyli odniesienie do aktualnej pory dnia lub roku (raczej unikamy mówienia o przyszłości tudzież przeszłości – skupiamy się na teraźniejszości) oraz kireji, czyli tzw. cięcie – podział wiersza na dwie niezależne części, na dwa paralelne wydarzenia.

Nadsyłanie prac oraz jury
Gotowe haiku prosimy wysyłać jako odpowiedzi do tego wątku; dozwolone jest wysyłanie wielu prac przez jednego uczestnika. Zwycięską pracę wyłoni dwuosobowe jury, w składzie: Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán oraz Kristian Arped. Termin końcowy wysyłania prac to 14 listopada br.

Nagrody oraz sponsorzy
W momencie ogłaszania konkursu, pula nagród jest równa 120 tys. libertów. Spośród nadesłanych prac wybranych zostanie 5, które zostaną nagrodzone następująco:
  • Pierwsze miejsce – 50% puli nagród,
  • Drugie miejsce – 20% puli nagród,
  • Trzecie miejsce – 15% puli nagród,
  • Czwarte miejsce – 10% puli nagród,
  • Piąte miejsce – 5% puli nagród.
Ponadto autor pracy wyróżnionej będzie mógł wybrać dla siebie dowolny znaczek z kolekcji Vladimira Ivanovitsša ik Lihtenštána.

Sponsorem konkursu jest Hrabstwo Abvienolheim

m_AD867.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 437,00 lt
Ten artykuł lubią: Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Daniel January von Tauer-Krak, Vladimir ik Lihtenštán, Fiodor Swirydiuk, Markus Arped, Marko Brauer-Popow, Maria von Primisz, Siergiusz Asketil, Fryderyk von Hohenzollern, Ignacy Urban de Ruth, Krzysztof Czuguł-Chan, Arnold Boczek.
Komentarze
Vladimir ik Lihtenštán
Dodam, że sponsorem nagród jestem ja i Kristian. :3 Być może również Fundacja von Thornów dorzuci się do ogólnej puli. :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Fundacja dorzuci z przyjemnością, jako się rzekło, gdy tylko liczba uczestników osiągnie 10 osób. Za 10 dorzucamy 10 k, za każdego następnego 1,5 k.
Odpowiedz Permalink
Kristian Arped
@Dalek Caan of Skaro
10 uczestników już mamy. Czekamy na mamonę! :D
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Za taką mamonę i tylko 3 linijki tekstu chyba warto sobie zadać trud :>
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Za taką mamonę i tylko 3 linijki tekstu chyba warto sobie zadać trud :>
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Bardzo ciekawe, ciekaw jestem jak sobie poradzą uczestniczący :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.