Półmetek 25. sezonu
Seria wydawnicza: 25 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
xUX9l3a7.jpg

Jesteśmy już na półmetku 25. sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Do rozgrywek, które zaczęły się 10 października przystąpiło 30 ekip podzielonych na trzy klasy rozgrywkowe: Ekstraklasę, Średnią Klasę i Niższą Klasę. Poniżej krótko podsumowujemy postawę każdej ekipy w pierwszych dziewięciu ligowych spotkaniach.

Ekstraklasa

1. Synowie Wandy 21p 18:4 (6 zwycięstw - 3 remisy - 0 porażek)
Przed sezonem ekipa prowadzona przez Michała Michaelusa poczyniła największe roszady w sładzie. Drużynę opuściło trzech młodych uzdolnionych zawodników. W ich miejsce za ponad 20 milionów engelsów sprowadzono doświadczonego obrońcę, pomocnika i napastnika. Przeprowadzone transfery sprawiły, że ekipa popularnych Świeckich jest jedynym niepokonanym zespołem w Ekstraklasie i ponownie liczy się w walce o mistrzostwo. Póki co Synowie nie mają w gablocie klubowej ani jednego trofeum. Czy po tym sezonie to się zmieni?

2. FKK Rantiochskie Kr. 17p 18:8 (5 zwycięstw - 2 remisy - 2 porażki)
Jedyna ekipa, która gra w Ekstraklasie o czasu założenia SLP cały czas znajduje się w czołówce. Zespół prowadzony przez Helmuta Walterycza zdecydowanie przewodzi w tabeli wszechczasów Ekstraklasy. Na półmetku obecnego sezonu jest druga. Czy Krasnoludy są w stanie włączyć do walki o mistrzostwo. W pierwszym meczu z Synami padł remis. Na własnym terenie mogą pokusić się o pełną pulę. Ale pozostaje jeszcze 8 meczów z innym zespołami.

3. FC Czarnolas 16p 12:6 (4 zwycięstwa - 4 remisy - 1 porażka)
Najlepszy z beniaminków. W poprzednik sezonie zajęli trzecią lokatę w Średniej Klasie. Teraz po połowie sezonu znajdują się na trzecim miejscu w Ekstraklasie. Są ekipą, która potrafi sprawiać problemy każdemu. Przegrali tylko na inaugurację sezonu z Piratami. Od tego momentu w lidze są niepokonani i to pomimo niespecjalnie silnego składu.

4. FC Grodzisk 15p 12:8 (4 zwycięstwa - 3 remisy - 2 porażki)
Ostatnie dwa sezony Ekstraklasy kończyli tuż za podium. I na półmetku trwającego sezonu także znajdują się na czwartym miejscu. Można więc powiedzieć, że utrzymują swoją stałą formę. Potrafili wygrać z Krasnoludami. Przegrali jedynie z liderem i Republikanami.

5. CKS Grabarnia Grodzisk 14p 12:7 (3 zwycięstwa - 5 remisów - 1 porażka)
Do niedawna ekipa trenera Skrbnikowa była znana jako Boty. Jest to bardzo nieobliczalny zespół, który nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. W rankingu dziesięciu najlepszych graczy ligi znajduje się aż czterech zawodników Grabarni. Jednak drużyna preferuje raczej ostrożny styl gry. Jednak w każdej chwili stołeczna ekipa może odpalić, bo potencjał ku temu posiada.

6. Republikanie Scholandia 12p 12:8 (3 zwycięstwa - 3 remisy - 3 porażki)
Republikanie są przykładem, że dobry zespół można zbudować w zaledwie trzy sezony. W swoim pierwszym sezonie po powstaniu wygrali Niższą Klasę, w drugim o mało nie awansowali do Ekstraklasy. Udało im się to w trzecim sezonie, a w czwartym i piątym zdobywali mistrzostwo SLP. Jednak postawa Scholandczyków w obecnym sezonie jest już dużym rozczarowaniem. Obrona tytułu w obecnym seoznie wydaje się być zadaniem prawie niemożliwym.

7. KS Nadzieja 9p 8:13 (2 zwycięstwa - 3 remisy - 4 porażki)
W zeszłym sezonie ekipa z Nadzieji w cuglach wygrała rozgrywki Średniej Klasy, przegrywając zaledwie jedno spotkanie i to dopiero w końcówce sezonu. Awans zapewniony na kilka kolejek przed końcem sezonu powinien pozwalać na optymalne przygotowanie się do sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednak w tym sezonie zawodnicy zdecydowanie zawodzą. Wygrali jedynie z zamykającymi tabelę Koniami i z będącymi tuż pod nimi w tabeli Piratami i znajdują się tuż nad strefą spadkową.

8. Piraci z Feru 8p 6:17 (2 zwycięstwa - 2 remisy - 5 porażek)
W ubiegłym sezonie Piraci cudem utrzymali się w Ekstraklasie - o spadku Słoników zdecydowała jedna bramka. W tym sezonie zawodników z Feru także czeka ciężka walka o utrzymanie w Ekstraklasie. Ale bilans bramkowy mają tym razem o wiele gorszy niż sąsiadujące zespoły.

9. Hetman Grodzisk 7p 10:19 (2 zwycięstwa - 1 remis - 6 porażek)
Kadrowo "Wojskowi" są najsłabszą ekipą ligi. Jednak byli w stanie urwać punkty zespołom, z którymi będą walczyć o utrzymanie - wygrali z Koniami i Piratami oraz zremisowali z Nadzieją. Jednak powtórzenie tego wyniku w rundzie rewanżowej może nie wystarczyć do utrzymania.

10. Margońskie Konie 3p 4:22 (1 zwycięstwo - 0 remisów - 8 porażek)
Tabelę Ekstraklasy zamyka drużyna Koni. Na początku sezonu drużynę opuścił szkoleniowiec - popularny doktor Kedar. Na tym poziomie drużyna bez szkoleniowca nie ma szans na utrzymanie, więc taki wynik nie jest niespodzianką.

Średnia Klasa

1. Kumkwaty Wałbrzych 22p 15:6 (7 zwycięstw - 1 remis - 1 porażka)
Do sezonu zespół z Wałbrzycha przystępował jako beniaminek - Tworki City, prowadzone przez nieznanego w mikroświecie Bakłarzana. W związku z tym komisja weryfikacyjna SLP postanowiła o zmianie na stanowisku szkoleniowca. Poprzeniego szkoleniowca zastąpił trener Sthurmhowy, a ekipa zmieniła nazwę. Kumkwaty są na najlepszej drodze do awansu do Ekstraklasy. Po połowie sezonu nad czwartym zespołem mają aż 10 punktów przewagi. Jest to pokaźna zaliczka.

2. Valfssas Arnovike 20p 15:4 (6 zwycięstw - 2 remisy - 1 porażka)
Wszystko wskazuje na to, że po jednym sezonie na zapleczu Valfssas powróci do Ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez pochodząca z Republiki Palmowej szefową Międzynarodowej Unii Piłkarskiej bardzo dobrze radzi sobie w rzogrywkach. Nad czwartym zespołem ma 8 punktów przewagi.

3. YK Słoniki Sodomia 12p 11:8 (3 zwycięstwa - 3 remisy - 3 porażki)
Jednenastokrotni mistrzowie SLP, pięciokrotni zdobywcy Pucharu. Jednak wygląda na to, że epoka dominacji Słoników minęła bezpowrotnie. W zeszłym sezonie pechowo spadli z Ekstraklasy. Gdyby strzeli jedną bramkę więcej lub stracili jedną mniej dziś wciąż graliby w najwyższej klasie rozgrywkowej. A tak w bieżącym sezonie zespół z Sodomii czeka ciężka walka o awans. Póki co są nad kreską, ale środek stawki jest niezwykle wyrównany. Przedostatnie Anioły mają tylko 4 punkty mniej.

4. Huracan Ciudad de Bravo 12p 7:7 (3 zwycięstwa - 3 remisy - 3 porażki)
Drugi z beniaminków w bieżącym sezonie prezentuje się całkiem dobrze. Drużyna prowadzona przez szkoleniowca z Sambanu Zachodniego liczy się w walce o awans do Ekstraklasy, a w Pucharze była w stanie sprawić niespodziankę choć tylko w jednym spotkaniu - wygrała z Republikanami Scholandia 2:0 (w rewanżubyło 6:0 dla ekipy z Ekstraklasy).

5. FC Auterra 11p 8:6 (3 zwycięstwa - 2 remisy - 4 porażki)
W zeszłym sezonie zespół z Auterry pewnie wygrał rozgrwki Niższej Klasy nie odnosząć żadnej porażki. W obecnym sezonie jest póki co najsłabszym z beniaminków. Ale środek stawki jest bardzo wyrównany i wszystko jest możliwe - z awansem i spadkiem włącznie.

6. FC Bullace 10p 3:4 (1 zwycięstwo - 7 remisów - 1 porażka)
Mistrzowie remisów. Drużyna FC Bullace wyspecjalizowała się w blokowaniu dostępu do własnej bramki. Zanotowali 7 remisów, stracili tylko cztery gole. Pokonali Słoniki, przegrali tylko z Valfssas. W pierwszej rundzie Pucharu wyeliminowali FC Auterra - po dwóch remisach dzięki golowi na zdobytemu na wyjeździe. Taktyka gry na remis do awansu nie wystarczy, ale może dać utrzymanie.

7. MKS Sailor Fer 9p 7:11 (2 zwycięstwa - 3 remisy - 4 porażki)
Ostatnie sezony to ciężki czas dla Marynarzy. W ubiegłym sezonie "z hukiem" spadli z Ekstraklasy, zdobywając zaledwie 4 punkty. W bieżącym sezonie czeka ich walka o uniknięcie kolejnej degradacji. Wygrali jedynie z dwoma najsłabszymi zespołami w stawce Średniej Klasy.

8. SKSV Auterra 9p 4:10 (2 zwycięstwa - 3 remisy - 4 porażki)
Zespół istnieje dopiero trzeci sezon. W pierwszym wygrał rozgrywki Niższej Klasy. W minionym sezonie dość pewnie utrzymał się na zapleczu Ekstraklasy. Ale w tym sezonie ekipę z Auterry czeka ciężka walkao utrzymanie.

9. KS Anioły Grodzisk 8p 7:11 (1 zwycięstwo - 5 remisów - 3 porażki)
Jak do tej pory to największe rozczarowanie rozgrywek Średniej Klasy. Gdy w połowie poprzedniego sezonu Lord Dalek Caan von Thorn-Skaro przejął zespół Młotów i przemianował na Anioły, ten zaczął seryjnie wygrywać i włączył się do walki o awans do Ekstraklasy. Skończyło się na czwartym miejscu z dwoma oczkami straty do FC Czarnolas. Wydawało się, że w tym sezonie Anioły będą jednymi z faworytów do awansu. Tymczasem na półmetku sezonu drużyna ze stolicy jest przedostatnia. Choć do trzeciego miejsca traci tylko cztery punkty to chyba powinna się skupić na walce o utrzymanie.

10. Ormal Altbork 6p 3:13 (1 zwycięstwo - 3 remisy - 5 porażek)
To trzeci sezon Ormalu w Średniej Klasie. Ale drużynę z Altborka czeka trudna walka o utrzymanie. Początek sezonu był udany - zwycięstwo ze Słonikami oraz dwa remisy. Jednak w kolejnych sześciu kolejkach zawodnicy zdobyli zaledwie jeden punkt. W efekcie po połowie sezonu zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Niższa Klasa

1. FAN Shepherds 24p 22:2 (8 zwycięstw - 0 remisów - 1 porażka)
Jeszcze dwa sezony temu grali w Ekstraklasie. W zeszłym sezonie "na własne życzenie" spadli ze Średniej Klasy, by w spokoju ogrywać zawodników w najniższej klasie rozgrywkowej. Teraz miał być sezon spokojnej gry. Jednak w lidze opanowanej przez mało aktywne zespoły zdecydowanie wyróżniają się, nawet gdy wystawiają jedynie rezerwowy skład. Awans o szczebel wyżej nie powinien być większym wyzwaniem.

2. FC. ANGSTREM 20p 26:8 (6 zwycięstw - 2 remisy - 1 porażka)
Pod koniec poprzedniego sezonu zespół zyskał nowego menadżera. I czwarty sezon w Niższej Klasie powinien zakończyc się awansem. Pokonali FAN Shepherds, zaliczyli też wpadkę z Krasnymstokiem. Ale nad czwartą lokatą mają sześć punktów zapasu.

3. WW Laviva Fer 20p 14:2 (6 zwycięstw - 2 remisy - 1 porażka)
Drużyna z Feru stawia na zachowawczą piłkę. Aż w pięciu meczach ligowych z ich udziałem padała co najwyżej jedna bramka. Przegrali jednynie z liderem. Jeśli utrzymają formę są w stanie awansować.

4. Kruki Cracoffia 14p 9:7 (4 zwycięstwa - 2 remisy - 3 porażki)
W pierwszej połowie sezonu występowały jako FC RatTeam. Jeśli po połowie sezonu drużyna nieaktywnego szkoleniowca traci tylko 6 punktów do miejsca premowanego awnasem to co będzie pod wodzą nowego trenera? Ciężko powiedzieć, bo nowy szkoleniowiec objął stery parę godzin temu.

5. LKS Krasnystok 12p 7:11 (4 zwycięstwa - 0 remisów - 5 porażek)
W lidze drużyna z Krasnegostoku występuje dopiero trzeci sezon. W tym sezonie nie zanosi się by miała osiągnąć historyczny awans. Ale jest w stanie sprawiać niespodzianki - wygrała z wiceliderem.

6. Vikinges Arnovike 12p 8:14 (3 zwycięstwa - 3 remisy - 3 porażki)
Drużyna bez menadżera.

7. Orzeł CF 11p 12:11 (3 zwycięstwa - 2 remisy - 4 porażki)
Drużyna bez menadżera.

8. Dyskobolia Czarnolas 7p 12:23 (2 zwycięstwa - 1 remis - 6 porażek)
W pierwszym sezonie zespół wywalczył wicemistrzostwo SLP. Ale od czterech sezonów Dyskobolia występuje w Niższej Klasie, a w ostanich trzech zajmuje lokaty w ogonie stawki. W tym sezonie nie będzie inaczej.

9. Warriors 5p 5:13 (1 zwycięstwo - 2 remisy - 6 porażek)
Drużyna bez menadżera.

10. NTOK 7 Eldorat 3p 5:29 (1 zwycięstwo - 0 remisów - 8 porażek)
To czwarty sezon w historii klubu. W minionym seoznie drużyna z Eldoratu zajęła ostatnie miejsce w lidze. Na półmeku sezonu wygląda na to, że i w tym będzie tak samo.

Przed nami kolejne dziewięć tygodni zmagań w ramach rundy rewanżowej. W decydującą faze wkraczają także rozgrywki Pucharu SLP. Już wkrótce opublikujemy sprawozdanie z dwóch pierwszych rund Pucharu.
Serduszka
12 886,00 lt
Ten artykuł lubią: Karolina Aleksandra, Irmina de Ruth y Thorn, Henryk Leszczyński, Krzysztof Czuguł-Chan, Gauleiter Kakulski, Zbyszko Gustolúpulo, Ludwik Tomović, Fryderyk von Hohenzollern, Cudzoziemiec, Siergiusz Asketil, Laurẽt Gedeon I, Albert Felimi-Liderski, Daniel January von Tauer-Krak, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Juliette Alatriste, Ryszard Paczenko, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Krzysztof Czuguł-Chan
Podsumowanie sezonu w najlepszym wydaniu. Fajnie, że wróciłeś!
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Kiepskie wyniki Republikan trochę tłumaczą pechowe kontuzje - najpierw na kilka tygodni straciliśmy podstawowego snajpera, a teraz nowego pomocnika. Powoli odbudowujemy formę i znów straszymy - w ostatniej kolejce wbiliśmy cztery bramki trzeciemu w tabeli FC Grodzisk ;)
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Świetny artykuł - tym bardziej ze porusza temat SLP :)

Remisy nie wystarczą do awansu?! No może w tym sezonie nie, ale zobaczymy w przyszlym :-) FC Bullace do boju!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Ja nie rozumiem co się dzieje z Aniołami. Serio... :/
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Krasnystok kiedyś się odbuduje :)
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Jak widać po mojej kolekcji znaczków byłem ale w ukryciu ;-) Wracam na pole sportu i filatelistyki :-)
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Będziem Walczyć. Ooooo Hetman Grodzisk Ole, oleo le, oleo leeeee.
Odpowiedz Permalink
Leszek Karakachanow Sr
Na miłość Wandy, nie obrażajmy Chubarowa, świeckiego patrona piłkarzy SLP! KS Wandea wygrała 1 sezon SLP po skandalu, gdzie Srebrny Róg dostał ujemne punkty. Pamiętajmy!
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Super podsumowanie!
Czy AC Szfery jeszcze gdzieś istnieją? Jeśli tak, to pod jaką nazwą?
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
@Karakachanow KS Wandea to teraz Dyskobolia Grodzisk! Co ja poradzę, że każdy nowy właściciel zmienia nazwę na jedyną dla siebie słuszną?

@Tomasz Ivo Hugo Wygląda na to, że w SLP nie ma już śladu pod Szferach.
Odpowiedz Permalink
Leszek Karakachanow Sr
@Michał Michaelus historia nazw klubu jest w tej samej zakładce, co historia osiągnięć.
Permalink
Michał Michaelus
Podejście do trofeów w gablocie mam takie jak w USA. Nikt nie chce kontynuować tradycji KS Wandea więc kontynuuje je Dyskobolia Czarnolas.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Poza tym chętnie poczytałbym o historii SLP, bo na xperteleven są już poważne luki na liście mistrzów i zdobywców pucharu. Tylko gdzie?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.