Ćwierćfinały pełne niespodzianek
Seria wydawnicza: Puchar SLP - 25 sezon

W pierwszych dwóch rundach Pucharu Sarmacji nie odnotowaliśmy większych niespodzianek. Jednak ćwierćfinały to już nie żarty. Tym razem ta faza okazała się być pełna niespodzianek.

FC Grodzisk - FKK Rantiochskie Kr. 1:0 i 1:1 (po dogrywce)

To z pewnością była najbardziej wyrównana para ćwierćfinałowa. Jednak faworytem starcia były Krasnoludy, obrońcy Pucharu. Ale grodziszczanie pokazali, że są w stanie nawiązać wyrównaną walkę. Emocje zaczęły się w 10. minucie spotkania w Grodzisku. Gola dla Krasnoludów strzelił Kauppila, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Potem gra długo toczyła się w środku pola, ale tuż przed końcem w 86. minucie Małkiewicz strzelił gola dla gospodarzy i grodziszczanie przystąpili do rewanżu z zapasem jednego gola. Drugi mecz to jeszcze większe emocje i liczne kontuzje. Z powodu urazów przedwcześnie boisko opuściło dwóch graczy Krasnoludów i jeden FC Grodzisk. Ekipa z Rantiochii długi biła głową w mur. Aż w końcu w 89. minucie Kaupilla znalazł drogę do bramki gości i straty z pierwszego meczu zostały odrobione. Sędzia zarządził dogrywkę. A niej jedyną w ciągu 120 minut akcję przeprowadzili grodziszczanie, a drugiego gola w dwumeczu zdobył Małkiewicz. I tym sposobem obrońca Pucharu żegna się już z rozgrywkami, a o Puchar wciąż walczy C Grodzisk.

Piraci z Feru - FAN Shepherds 0:0 i 0:1

W zeszłym sezonie zawodnicy FAN doszli aż do finału Pucharu. Jednak faworytami wydawali się być Piraci, którzy grają w Ekstraklasie -o dwie klasy rozgrywkowe wyżej od rywali. Cały dwumecz okazał się być prawdziwymi szachami na boisku. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis, ale ze wskazaniem na FAN Shepherds. Zespół z Niższej Klasy w 26. minucie zdobył gola po strzale Bastosa, ale arbiter gola nie uznał. W rewanżu zobaczyliśmy już dwa gole. Zaczęło się w 34. minucie od gola Williamsa dla FAN. Tuz przed przerwą Brougthon strzelił bramkę dla Piratów, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Potem na boisku nie działo się już nic wartego odnotowania i do półfinału po raz drugi z rzędu awansowało FAN Shepherds. W całym dwumeczu widzowie byli świadkami jednie dwóch prawidłowych akcji i dwóch goli ze spalonego.

Republikanie Scholandia - KS Nadzieja 0:0 i 0:5

Faworytami tej konfrontacji, mimo słabszego sezonu, wydawali się Republikanie, którzy w ostatnich sezonach zdominowali walkę o mistrzostwo. Jednak już pierwszy mecz pokazał, że ekipa z Nadzieji tanio skóry nie sprzeda. Zawodnicy gości grali bardzo ostro i dostali cztery żółte i jedną czerwoną kartkę. A mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W rewanżu jednak beniaminek Ekstraklasy z Nadzieji zdemolował Republikan. Wynik 5:0 mówi sam za siebie. Całkowicie zasłużony awans KS Nadzieji.

Hetman Grodzisk - Synowie Wandy 1:1 i 1:1 karne 5:4

W tym dwumeczu także był zdecydowany faworyt. Synowie są liderami Ekstraklasy bez żadnej porażki na koncie. Wojskowi z kolei walczą o utrzymanie w Ekstraklasie. Jednak i tym razem okazało się, że rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami. Świeccy przez 210 minut dwumeczu walili głową w mur. W pierwszym meczu w Grodzisku Synowie kontrolowali grę, gracze Hetmana nie mogli podejść pod bramkę Świeckich. Ale w 66. minucie Uziel skierował piłkę do własnej bramki i Wojskowi wyszli na prowadzenie. Synowie długo nie mogli pokonać dobrze dysponowanego Leśniaka. Udało się to dopiero w czwartej i ostatniej akcji meczu. W 90. minucie wynik meczu wyrównał Verde. W drugim meczu także wydawało się, że Świeccy mają wszystko pod kontrolą. Już w 17. minucie gola na 1:0 zdobył Uziel. Potem długo na boisku dominowali Synowie, ale jedną z nielicznych akcji przeprowadził Hetman. Strzał Alberruegi i był remis 1:1. Oznaczało to konieczność rozegrania dogrywki. W niej jedyna akcja Świeckich nie przyniosła gola. W związku z tym sędzia zarządził konkurs jedenastek. W nim szczęście uśmiechnęło się do Wojskowych, którzy awansowali do półfinału. W całym dwumeczu Synowie stworzyli sobie 10 okazji bramkowcyh, a Wojskowi tylko 3. Ale liczy się to, co w sieci.