Sarmacka Liga Piłkarska, Cudzoziemiec, 20.01.2016 r. o 20:07
24 sezon Ligi Mikroświatowej - START! Radość w SAR, smutek w TEU, SCL i BAR.
Seria wydawnicza: Liga Mikroświatowa

W dniu dzisiejszym odbyły się spotkania pierwszej kolejki 24 sezonu Ligi Mikroświatowej. W tych prestiżowych rozgrywkach, odywających się pod egidą Mikroświatowej Unii Piłkarskiej, bierze udział łącznie 20 drużyn, z czego 4 z Księstwa Sarmacji - są to drużyny narodowe Sarmacji, Teutonii, Sclavinii i Baridasu.

Nasze rodzime reprezentacje odpowiednio grają:
  • Księstwo Sarmacji w 1 lidze Mikroświatowej (najwyższa klasa)
  • Królestwo Teutonii w 2 lidze Mikroświatowej (średnia klasa)
  • Konsulat Sclavinii i Królestwo Baridasu w 3 lidze Mikroświatowej (najniższa klasa)

Dzisiejsze spotkania odbyły się o godzinie 19:00 i prawie wszystkie drużyny z naszego kraju grały na wyjazdowych, często nieprzyjacielskich i mocno nierównych boiskach. Jedynie Sclavińczycy stawili się na stołecznym stadionie by zobaczyć jak Krzyżowcy podejmują Parlandczyków. Oto jak sobie nasi piłkarze poradzili.

yi54ftNC.jpg

Królestwo Elderlandu - Księstwo Sarmacji 0:0

Podział punktów chyba najlepiej obrazuje jak bardzo nudne to było spotkanie. Posiadanie piłki 48:52, okazje strzeleckie 2:3, bramek 0:0... i tyle. Poza lekką kontuzją Sarmaty Orlana Boroji (obrońca) obserwatorzy nie odnotowali żadnych interesujących wydarzeń w tym spotkaniu. Sarmaci zagrali w eksperymentalnym ustawieniu 3-5-2, z dodatkowym obrońcą na środku pomocy, atakując skrzydłami, jednak grając nieco ostrożnie. Przeciwnicy zagrali ofensywnie, jednak nie byli w stanie przebić się przez doskonale dysponowną sarmacką defensywę. Wynik to dobry prognostyk, bo Elderland prowadzony jest przez aktywnego i mocno doświadczonego trenera.

Hasseland - Królestwo Teutonii 2:1

Hasseland może sprawić trochę niespodzianek w rozpoczętym właśnie sezonie. W czasie przedsezonowych przygotowań podejmował m.in drużynę Księstwa Sarmacji, a spotkanie zakończyło się remisem. Dziś przyszedł czas na Królestwo Teutonii, które z Hasselandu wraca na tarczy... W pierwszej połowie meczu Teutończycy na boisku nie istnieli. Hasselandczycy oddali 7 strzałów na bramkę, a w 22 minucie prowadzili już 2:0! W tej połowie gracze Teutonii nie zdołali oddać żadnego strzału na bramkę przeciwników. Gola honorowego stzelili dopiero... w 90 minucie meczu, tuż przed ostatecznym gwizdkiem sędziego. Wcześniej, w 55 minucie, sędzia nie uznał gola strzelonego przez Teutończyków ze spalonego. Obie drużyny zagrału w ustawieniu ofensywnym 4-4-2, obie straciły też po jednym zawodniku - w 49 minucie ciężkiej kontuzji doznał zwodnik Hasselandu Bellavista, a w 75 minucie Bornemann z Teutonii zszedł z boiska ze skręconą kostką. Analizując grę Teutończyków dochodzę do wniosku, że trener drużyny zapomniał o tym spotkaniu.

5WBmyI2v.jpg

Surmenia - Baridas 4:0

Baridas pojechał do surmeńskiej stolicy całkowicie nieprzygotowany! Trener pozostał w domu, drużyna zapomniała o zabraniu ze sobą dresów i... graczy z ławki rezerwowych. Nic więc dziwnego, że w całym spotkaniu nie udało się Baridajczykom stworzyć choćby jednej sytuacji bramkowej! Przeciwnicy wpisywali się na listę strzelców w 29', 46', 55' i 88'. Spotkanie przypominało scholandzką ekranizację "Rozstrzelanie Gnomów" z 1978 roku, i podobnie jak film było pozbawione emocji i finezji. Nic więcej nie umiemy o nim powiedzieć a Baridajczykom sugerujemy jak najszybciej dokonać zmiany trenera!

Sclavinia - Parlandia 0:5

Sclavińskiego trenera nikt nie widział na treningach od 3 stycznia. Ponoć zachlał. Dziwne jednak, że nikt nie sprawdził czy on jeszcze żyje. Zdezorientowani Sclavińczycy shańbili się do trzech pokoleń wstecz przegrywając na własnym boisku aż 0:5 z.... Parlandią. Zapytacie - Z KIM?! No właśnie. Nie wiemy. Z Parlandią. Bramki padały w 1', 11', 41', 63' i 70'. Skuteczność Parlandczyków wyniosła... 83%! Sclavińczycy oddali jeden strzał na bramkę przeciwników, ale piłka toczyła się tak wolno, że bramkarz Parlandii zdążył zrobić 10 pompek zanim zdecydował się ją złapać. Trudno komentuje się takie żenady. Ale proponujemy Księciu nadanie Sclavińskiemu związkowi piłkarskiemu Medalu Nadwyżki. No i podobnie jak Baridajczycy - zmieńcie trenera!

yP81FpJ0.jpg

Rozpoczęty właśnie sezon Ligi Mikroświatowej obfitował będzie w wiele ciekawych spotkań. Jest on o tyle ważny, że poprzedza kolejny Mundial. To sezon przygotowań, wzmocnień, testów. Sezon, którego nie można niedocenić. Jak potoczą się dalsze losy naszych piłkarzy? Będziemy sukcesywnie informować!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Zbyszko Gustolúpulo.
Serduszka
5 128,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Michał Michaelus, Otto von Spee-Asketil, Eddard Noqtern, Zbyszko Gustolúpulo, Henryk Leszczyński, Fryderyk von Hohenzollern, Yennefer von Witcher, Maxymilian Velmilla-Popow.
Komentarze
Zbyszko Gustolúpulo
Sędzia nie uznał nam (Teutończykom) bramki, to dlatego!
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Nie zachlał tylko miał problemy z życiem i komputerem...
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
4 :0 serio? łeee...kiepsko
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Cytuję:
No i podobnie jak Baridajczycy - zmieńcie trenera!
To Baridas zmienil trenera?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
"Nic więcej nie umiemy o nim powiedzieć a Baridajczykom sugerujemy jak najszybciej dokonać zmiany trenera!"

"No i podobnie jak Baridajczycy - zmieńcie trenera!"

Staram się jednak pisać tak, by artykuły były spójne ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.