Mnisi z Tokugawy odpowiadają na klęskę żywiołową w Sarmacji
Seria wydawnicza: Shinbun-no Tokugawa

新聞の徳川

しんぶんのとくがわ


TUbFw6uG.png

Jak podaje "Park Stołeczny" główną wyspę Sarmacji nawiedził straszliwy kataklizm! Nagłe i intensywne opady śniegu oraz niespodziewana odwilż pochłonęły setki ofiar, wielu ludzi jest bez dachu nad głową. Niewyobrażalny wymiar cierpienia dotknął wszystkie stworzenia zamieszkujące wyspę. Mnisi z Wyspy Buddy postanowili coś na to poradzić.

YjIVnbTz.jpg

W Świątyni Najdoskonalszej Harmonii słychać nieustające głosy mnichów pogrążonych w głębokiej medytacji. Monotonne dźwięki unoszą się w przestrzeń - to recytowane mantry, które mają zniwelować złą karmę. Na głównym ołtarzu akolita przygotowuje drewniane deseczki, które posłużą do odprawienia starożytnego rytuału goma - oczyszczającego ognia i ofiary dla głodnych kami. Przed bramą świętego przybytku tłoczą się ludzie obładowani tobołkami i tekturowymi pudełkami.
Od trzech dni tak zaczyna się każdy poranek mnichów ze Świątyni Najdoskonalszej Harmonii szkoły Tendai. Gdy tylko wieści z Sarmacji o klęsce żywiołowej dotarły na Tokugawę, mnisi postanowili zareagować. Ogłosili zbiórkę medykamentów, odzieży i żywności. Nie można przejść obojętnie obok tak ogromnego wymiaru cierpienia - mówi opat klasztoru Igawara Kadoun. - Od trzech dni grupy mnichów recytują mantry, trzy razy dziennie odprawiamy gomę, zanosimy modlitwy do wszystkich bosatsu (bodhisattwów) i karmimy kami, by łaskawie wejrzeli na pogrążonych w żałobie - dodaje.

Zebrane dary są sortowane i etykietowane, a następnie wysyłane do Grodziska. Po długich kolejkach u bram Świątyni można wnosić, że apel o pomoc spotkał się szerokim odzewem. Należy pomagać ludziom, których
6m68iUUB.jpg
dotknęła tragedia - mówi zapytana o komentarz pani Fujima Rai. Gdy tułaliśmy się po wodach mikroświata, dopiero tutaj, w Sarmacji, znaleźliśmy schronienie - dodaje pan Tei Hannou.
G0PWjMOe.jpg
Mnisi śpieszący otworzyć bramy Świątyni dla przynoszących dary mieszkańców Tokugawy
Zbiórka potrwa tak długo, jak to konieczne - mówi opat. Mamy nadzieję, że pomożemy jak największej liczbie osób.

Każdy mieszkaniec Tokugawy może pomóc. Redakcja dowiedziała się, że również sam Tennou wysłał dary dla powodzian oraz jako najwyższy arcykapłan odprawił modlitwy do Amaterasu, by rozpromieniła mrok nad Sarmacją swoją łaskawością i miłosierdziem.

Redakacja "Shinbun-no Tokugawa" pragnie dorzucić się do zbiórki. Dochód z tego artykułu zostanie przekazany na pomoc dla dotkniętych klęską.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Serduszka
4 714,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Karolina Aleksandra, Michał Pséftis, Adam Jerzy Piastowski, Fryderyk von Hohenzollern, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Yennefer von Witcher, Maxymilian Velmilla-Popow, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.