Rusza największa liga mikroświata
Seria wydawnicza: 26 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
W sobotę rusza 26. sezon największej i najstarszej ligi piłkarskiej polskiego mikroświata. Do rozgrywek zgłosiła się rekordowa liczba 39 zespołów, które będę rywalizować w czterech ligach. Tytułu mistrzowskiego bronią Synowie Wandy, a Pucharu FC Grodzisk.

gkm9m7Xr.png

Sezon transferowy w Ekstraklasie nie obfitował w spektakularne transfery. Menadżerowie postawili na utrzymanie trzonów swoich ekip i tylko ewentualne uzupełnianie luk. Trzy najważniejsze wzmocnienia ligi to obrońcy. Wiele mówi to o spodziewanym stylu gry ekip w nadchodzącym sezonie. Na wzmocnienie defensywy postawili beniaminkowie - Anioły i Auterra oraz FC Czarnolas. Reszta transferów to młodzi zdolni, którzy w nadchodzącym sezonie nie będą jeszcze stanowić o sile swoich ekip.

Kto powalczy o mistrzostwo? Do grona faworytów na pewno należy zaliczyć obrońców tytułu, czyli Synów, zawsze będących w czołówce Krasnoludów, ekipę o nie do końca wykorzystanym potencjale Grabarnię, czy też niedawnych dominatorów Republikan, którzy w ostatnim sezonie nieco spuścili z tonu.

O utrzymanie walczyć będę beniaminkowie - Valfssas, Auterra i Anioły. Jednak jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by wszyscy trzej beniaminkowie spadli po pierwszym sezonie. Jeśli Nadzieja ponownie będzie grać tak jak z zeszłym sezonie to tym razem może skończyć pod kreską. Nawet nagła nieaktywność jednego z trenerów może sprowadzić zespół do niższej ligi, o czym w zeszłym sezonie przekonały dysponujące kadrą na co najmniej pewny środek tabeli Konie.

OjaM71jQ.png

Skład pierwszej ligi wygląda nie mniej ciekawie niż Ekstraklasy. Wielkie marki ligi - 11-krotni mistrzowie Słoniki, czy też Konie, które po 14 sezonach w najwyższej lidze spadły do niższej dywizji. Do tego FAN, który w ostatnich dwóch sezonach dwukrotnie doszedł do finału Pucharu. Na rynku transferowym zdecydowanie rządziły Kumkwaty, które wzmocniły każdą z formacji. O pomocnika i obrońcę wzmocniło się także SKSV. Największą stratą dla ligi jest odejście doświadczonego bramkarza FAN 35-letniego Brana.

Zapowiada się ciekawa walka o awans do Ekstraklasy. Silnymi kadrami dysponują spadkowicze - Piraci, Konie. Słoniki także mają mocną ekipę. Kumkwaty po wzmocnieniach także mogą włączyć się do rywalizacji.

O pozostanie w lidze walczyć będą beniaminkowie - Laviva i Kruki, a także FAN - jeśli spełnią swoje zapowiedzi o odpuszczaniu ligi. Zagrożony spadkiem będzie także Eldorat United, który cudem utrzymał się w minionym sezonie.

xISnGml4.png

Zdecydowanym królem polowania w Drugiej Klasie jest Panathinaikos Zollern. Najsłabsza ekipa ostatniego sezonu, która omal nie wystartowała w najniższej lidze kupiła aż sześciu zawodników. Prawdziwa rewolucja kadrowa. Najgłośniejszym transferem jest jednak sprowadzanie pomocnika Teichmana do Marynarzy.

Zdecydowanie najmocniejszymi składami dysponują Sailor, Ormal i Angstrem. Jednak w gronie kandydatów do awansu znajduje się także Bullace. Po raz pierwszy w historii zespoły trzeciego poziomu rozgrywek będą musiały walczyć także o utrzymanie. I tu rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem zdecydowanych "faworytów" brak. O spadku może przesądzić atak realiozy, czy seria kontuzji.

24GRrxpW.png

Trzecia klasa to dziewięć całkowicie nowych zespołów, a przez to startujących z tego samego poziomu. Rozgrywki w tej lidze to zdecydowanie największa niewiadoma. Ilu menadżerów dotrwa do końca sezonu na swoich ławkach? Na pewno do drugiej klasy awansują ekipy prowadzone przez najaktywniejszych szkoleniowców.

Ogólnie nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle ciekawie, ale przez powiększenie liczby drużyn także niepewnie. Nie wiadomo ilu menadżerów wytrwa do końca sezonu. A od tego może zależeć kształt spadków i awansów oraz liczebności lig w kolejnym sezonie.
Serduszka
8 842,00 lt
Ten artykuł lubią: Markus Arped, Albert Felimi-Liderski, Henryk Leszczyński, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Cudzoziemiec, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Ignacy Urban de Ruth, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Adam Jerzy Piastowski, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Ryszard Paczenko, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Otto von Spee-Asketil
United w tym sezonie będzie walczyć o coś więcej, niż pozostanie w lidze, bałagan po nieobecności poprzedniego ogarnięty, mamy dobrych prosperujących piłkarzy, a w meczach towarzyskich poszło świetnie, więc nie ukrywam nadziei na awans, choć ta drużyna jest budowana w zasadzie na przyszłość.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Ormal ma ten problem, ze ma slabo altywnego trenera. W tym sezonie awansujemy z powtotem, kupimy ludkow i Was rozwalimy:(
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Zapomniałem zadać pytania - czy chcecie relacji po każdej kolejce czy raz na miesiąc ;-)
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
chcemy relacji tak, żeby było w miarę regularnie, a żeby redaktor się nie wypalił. w tym sezonie mogę delikatnie pomóc przy robocie, jakby co;)
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
LKS Krasnystok ma trochę inny herb ;)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Tym razem Was zaskoczę i chciałbym awansować do Ekstraklasy. Pomożecie? :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Ludwik działaj w SLP, bo jak widzę nie logowałeś się w X11 od dawna!
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Dobrze widzisz.
Odpowiedz Permalink
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Super artykuły :) Życzę tego co pisał Heniu - braku wypalenia. Co do meritum zaś: Konie nie odpuszczą tego sezonu tak jak poprzedniego. Cieszę się, że zarząd tego wiekowego klubu powierzył właśnie mi zadanie odbudowy klubu. Krótko mówiąc - szykujcie się na grzmoty! :D
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Herby wziąłem z wersji mobilnej ;-) Synowie też mają inny ;-)
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Kumkwaty też mają inny herb :) Odnośnie relacji, to najfajniej byłoby co kolejkę, ale czy Pan redaktor da radę?

Jeśli chodzi o cele prowadzonej przeze mnie drużyny na ten sezon, to raczej stawiamy na pewne utrzymanie i górną połowę tabeli niż awans. Kumkwaty to drużyna, którą stać na sprawienie niespodzianki w niektórych meczach z silniejszymi, ale w przekroju całego sezonu raczej nie mamy jeszcze szans by walczyć z potentatami ligi.
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Ja potwierdzam to, że odpuszczamy sobie ligę. Oczywiście do momentu w którym będziemy grać w Pucharze - jeżeli odpadniemy wcześniej niż dwa ostatnie sezony, to w tym momencie nacisk zespołu na Ligę nastąpi, to oczywiste. Ale jeżeli uda się dojść do finału, to o finał będziemy walczyć. Do trzech razy sztuka.
A teraz niespodzianka - Bran rzeczywiście odszedł, był to świetny zawodnik, doskonały bramkarz. Jednak miał swoje lata a ja zapłaciłem za niego bodajże półtorej miliona. Po sezonie (czy też dwóch, nie pamiętam) doskonałej gry, sprzedałem go za przeszło dwa miliony. A nie oszukujmy się - miał 35 lat, i tak zaraz by przestał grać.
No i oczywiście jest to ogromne osłabienie dla FAN. To on uratował wiele sytuacji w obu poprzednich Pucharach. Dlatego nie piszę tak radośnie o tym trzecim razie, ale coś trzeba było zadecydować. Pozostał nam Perry. Bramkarz, który może nie ma zbyt dużych umiejętności, ale ma wiele ciekawych cech specjalnych i jest młodziutki... Za 5-7 sezonów będzie murował bramkę tak, że pobijemy rekordy nie wpuszczania goli :)
Odpowiedz Permalink
Paweł Szermiński
mieliśmy dobre wejście i liczę na to, iż idziemy w dobrym kierunku :)
Permalink
Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni
Jeszcze minuta i mielibyśmy jeden punkt :(
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.