Pierwsze niespodzianki i rozczarowania
Seria wydawnicza: 26 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Za nami trzecia kolejka 26. sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. To już jakby nie patrzeć 1/6 całego sezonu. Na horyzoncie widać już pierwsze niespodzianki i rozczarowania. Wiemy którzy faworyci nie zawodzą, a którzy grają poniżej oczekiwań. W najbliższą środę ruszają rozgrywki Pucharu, póki co z udziałem zespołów z dwóch najniższych klas rozgrywkowych.

gkm9m7Xr.png

Pierwszy rzut oka na tabelę po pierwszych trzech kolejkach i już widzimy pierwszą niespodziankę, a nawet sensację. Grodziskie Anioły, które rzutem na taśmę awansowały zajmując 3. miejsce w Średniej Klasie, obecnie są trzecie w Ekstraklasie. Wygrały z Krasnoludami i Republikanami - wicemistrzem i 4. ekipą poprzedniego sezonu. Zespół Roberta von Thorna jak na razie jest rewelacją rozgrywek. Ale za tydzień Anioły czeka kolejny poważny test - mecz wyjazdowy z mistrzami.

W Ekstraklasie jak na razie najbardziej zawodzą dwie ekipy - Republikanie i Krasnoludy. Niestety dużo wskazuje na to, że Scholandczycy mogą podzielić los Koni z zeszłego sezonu. Remis w inauguracyjnym spotkaniu, a potem dwie wysokie porażki z Aniołami i Synami. Trener Kakulski nie przejawia już takiego zainteresowania losami zespołu jak w minionych sezonach. Zaangażowania nie można odmówić Helmutowi Walteryczowi, który prowadzi Kransnoludy, ale zaledwie dwa punkty zdobyte przez dziewięciokrotnych wicemistrzów SLP należy rozpatrywać w kategorii porażki. Tym bardziej, że ekipa z Rantochii nie grała z faworytami do mistrzostwa, a z dwoma beniaminkami i wspomnianymi wcześniej Republikanami.

Wygląda na to, że w walce o mistrzostwo będą liczyć się aktualny mistrz Synowie i aktualny obrońca Pucharu FC Grodzisk. Oba zespoły zremisowały 1:1 w bezpośrednim spotkaniu w pierwszej kolejce, ale potem odniosły po dwa przekonywujące zwycięstwa. Świeccy wygrali w Nadzieji 5:2 i u siebie z Republikanami 3:0, a stołeczni pokonali 3:1 Czarnolas i 2:0 Grabarnię.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Synowie Wandy
FC Grodzisk
KS Anioły Grodzisk
CKS Grabarnia Grodzisk
KS Nadzieja
Valfssas Arnovike
FC Czarnolas
FKK Rantiochskie Krasnoludy
FC Auterra
Republikanie Scholandia
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
7
7
7
6
4
3
3
2
1
1
9:3
6:2
4:0
4:3
3:5
4:5
3:5
2:3
1:4
1:7

OjaM71jQ.png

Na przykładzie Margońskich Koni widać co to znaczy obecność menadżera na ławce. Przez cały zeszły sezon zespół był pozostawiony samemu sobie i w całym ekstraklasowym sezonie uzbierał jedynie 4 punkty. Przed startem obecnych rozgrywek stery w Margon objął Tytus Aureliusz-Chojnacki. I jak na razie Konie biją wszystkich - 4:1 z Eldorat United, 3:0 z SKSV Auterra i 2:0 z Krukami (wszystkie mecze na wyjeździe). Aspiracje do gry w Ekstraklasie potwierdzają także Słoniki (2 zwycięstwa i remis). Pozytywną niespodzianką jest postawa FAN. Wygląda na to, że drużyna "kontrolowanych spadków" stawia tym razem na awanse. Bardzo dobre otwarcie sezonu i 7 oczek na koncie (zwycięstwa z Eldoratem United i Piratami oraz remis z Hetmanem) otwiera szansę walki o Ekstraklasę. Czyżby po dwóch sezonach spadków nadeszły dwa sezony awansów?

Fatalny start sezonu zaliczyły zespoły SKSV Auterra i Eldorat United. Choć trzeba przyznać, że miały nie najłatwiejszy terminarz. SKSV w zeszłym sezonie Średniej Klasy zajęło 4. miejsce. Ale w obecnym przegrało z Lavivą, Koniami i Słonikami. Eldorat, który cudem utrzymał się w Średniej Klasie (zdecydowała jedna bramka), zaczął od porażek z beniaminkami FAN i Krukami oraz z Koniami.
1.
2.
3.

4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Margońskie Konie
FAN Shepherds
YK Słoniki Sodomia

Kumkwaty Wałbrzych
Hetman Grodzisk
WW Laviva Fer
Piraci z Feru
Kruki Cracoffia
SKSV Auterra
Eldorat United
3
3
3

3
3
3
3
3
3
3
9
7
7

6
4
4
3
3
0
0
9:1
5:2
3:1

7:5
5:5
1:2
6:5
3:6
0:5
2:9

xISnGml4.png

W rozgrywkach Drugiej Klasy jak na razie rządzą i dzielą faworyci - dwaj spadkowicze - FC Bullace i Sailor Fer oraz czwarta ekipa poprzedniego sezonu - FC. ANGSTREM. Po spadku ze Średniej Klasy Albert Felimi-Liderski postanowił zmienić taktykę gry Bullace. Zamiast catenaccio postawił na ofensywną grę w niższej lidze. I póki co przynosi to znakomite rezultaty - 5:1 z Krasnymstokiem 3:2 z Galacticos i 4:0 z Dyskobolią. Równie skutecznie grają zawodnicy Angstrem prowadzeni przez Iwana Normalverbrauchera - 5:0 z AKS Almera, 3:1 z Ormalem i 3:0 z Krasnymstokiem. Wygląda na to, że po dwóch sezonach spadków Marynarze w koncu pozbierali się. Podopieczni Jacquesa de Brolle'a wygrali z Galacticos 1:0, Dyskobolią 3:0 i Panathinaikos 1:0. Bardzo ciekawie zapowiadają się spotkania pomiędzy tymi zespołami, ale na te będziemy musieli jeszcze poczekać.

Po raz pierwszy w historii zespoły z trzeciego szczebla rozgrywek muszą walczyć także o utrzymanie. Po trzech kolejkach w najgorszej sytuacji są ekipy Panathinaikos Zollern i AKS Almera, które przegrały wszystkie dotychczasowe mecze.
1.
2.
3.

4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
FC Bullace
FC. ANGSTREM
MKS Sailor Fer

Ormal Altbork
Vikinges Arnovike
Galacticos Almera
LKS Krasnystok
Dyskobolia Czarnolas
Panathinaikos Zollern
AKS Almera
3
3
3

3
3
3
3
3
3
3
9
9
9

6
4
3
3
1
0
0
12:2
11:1
5:0

5:3
2:1
4:4
2:8
0:7
0:6
0:9

24GRrxpW.png

Na najniższym szczeblu rozgrywek wszystkie zespoły startowały z mniej więcej takimi samymi szansami na awans, bez balastu błędów popełnionych w przeszłości. Póki co najlepiej prezentuje się Nascimento Elder prowadzone przez Jacek do Nascimento. Póki co są na trzecim miejscu, ale to przez pauzę w ostatniej kolejce. Udane przedsezonowe transfery doprowadziły do zwycięstw 4:0 nad Grodzisk KP i 5:1 z BP Almera. Innych faworytów do awansu wskazać już trudniej. Na pewno nie będą to zespoły Grodzisk KP, Wolni Sarmaci i Ivan Anduria, które już pożegnały się ze swoimi szkoleniowcami.
1.
2.
3.

4.
5.
6.
7.
8.
9.
Powstaniec Marcowy
Oceloty Nowy Czerwińsk
FC Nascimento Elder

Baridas Eagle
Auterra Team
BP Almera
Ivan Anduria
KP Wolni Sarmaci
Grodzisk KP
3
3
2

3
3
2
3
2
3
7
7
6

4
4
3
2
0
0
4:0
4:1
9:1

3:3
2:2
2:5
2:3
1:5
0:7

W najbliższą środę startują rozgrywki Pucharu Sarmacji. W rundzie wstępnej zagrają zespoły z dwóch najniższych lig. Zwycięzcy tych dwumeczów w kolejnych rundach dostaną szansę konfrontacji z zespołami czołowych lig SLP.

Zestaw par pierwszej rundy Pucharu Sarmacji (mecze 16 i 23 marca):
FC Nascimento Elder (3. Klasa) - AKS Almera (2. Klasa)
Powstaniec Marcowy (3. Klasa) - Galacticos Almera (2. Klasa)
Oceloty Nowy Czerwińsk (3. Klasa) - Dyskobolia Czarnolas (2. Klasa)
Auterra Team (3. Klasa) - Ormal Altbork (2. Klasa)
Grodzisk KP (3. Klasa) - Vikinges Arnovike (2. Klasa)
BP Almera (3. Klasa) - Baridas Eagle (3. Klasa)
Ivan Anduria (3. Klasa) - KP Wolni Sarmaci (3. Klasa)
Serduszka
8 934,00 lt
Ten artykuł lubią: Daniel January von Tauer-Krak, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Albert Felimi-Liderski, Daniel Chojnacki, Roland Heach-Romański, Ignacy Urban de Ruth, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Henryk Leszczyński, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Ryszard Paczenko, Cudzoziemiec, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Ole Ole! Margońskie Konie! :) Szkoda straconej bramki, ale zrekompensowały ją strzelone ;)
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
No, ja nie trafiłem z formą, przed sezonem seria pięknych meczy, a teraz 3 porażki. :(
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Trza walczyć i jeszcze raz walczyć... no ale był honorowy gol xp
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Łamiąca wiadomość: Krasnystok także bez trenera
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
No jak mi zabraliście trenera to jest bez :(
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Ormal nie jest zadowolony z dotychczasowych wyników, a już w najbliższą sobotę gramy z ferskimi marynarzami. Grubo będzie, boimy się :/
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Spokojnie, spokojnie, ja nadal na spadek. Ale w oczekiwaniu na puchar musze rozruszac troche i tego sredniego skladu a nie grac najslabszym. Na to przyjdzie czas, gdy najsilniejsi zawodnicy beda pucharowac. Oby choc tak dobrze jak w ostatnich dwoch sezonach, oby
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Cytuję:
No jak mi zabraliście trenera to jest bez :(

Zabraliście, bo nie logujesz się, nie grasz, nie ustawiasz, nie pilnujesz. To jaki to ma sens? Przypomnienia poszły w próżnię.

Jeśli jednak chcesz ponownie grać, i tym razem będziesz aktywny, to daj znać mi na PK, przywrócę Cię na stanowisko trenerskie i będzie okazja nadrobić! Także - czekam na PK od Ciebie.

Lub na innego, chętnego, aktywnego trenera.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Zatem wnioskuję o przywrócenie mi uprawnień.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.