Obiektyw: Skąd wziąć pomysł na artykuł?
Seria wydawnicza: Obiektyw

Twoja idea jest ważna!

Ti5EbJY8.jpg


Pisanie – to w końcu takie łatwe, ale skąd brać pomysły gdy się one nam wyczerpią? W dzisiejszym świecie, w dobie Internetu jest wiele stron z pomysłami na artykuły. Zatem dlaczego nie skorzystać z nich? Sama także przechodziłam, a raczej nadal przechodzę, brak idei do tego co mogłabym napisać. Dlatego ważny jest dla mnie ten artykuł, bo może i nudny ale jednak mój własny. Poniżej znajdziecie kilka powodów, dla których lepiej samemu popracować nad treścią swojej pracy, nie zależnie od tego czy jest to artykuł taki jak ten, czy też praca inżynierska bądź maturalna, z którą wielu sarmatów ma obecnie do czynienia.

Po pierwsze, jeśli sam pomyślisz nad tym co Ciebie interesuje, znajdziesz multum idei, na które zapewne nie wielu wpadło, a to czyni Twoją pracę oryginalną. No bo przecież nie chodzi o to, by wiecznie robić smutną copy-pastę ze stron internetowych. Każdy czytelnik, jestem pewna, ocenia Twoje wypociny pod względem oryginalności pomysłu. Chyba nie chcesz, by ludzie uważali Ciebie za osobę przypisującą sobie czyjeś zasługi?
Po drugie, nawet jeżeli uważasz, że Twój pomysł nie jest ciekawy, dla innych może być wspaniałym dowodem na to, że starasz się być samowystarczalny i to już jest wielki plus dla Ciebie! Nie wierzysz? Może jednak spróbujesz bez szukania w Internecie? Jeśli tak, dla mnie osobiście, przeczytanie Twojej pracy będzie bardzo ciekawym i wartościowym doświadczeniem. W końcu najważniejsze jest to, że chcesz to zrobić samemu a samodzielność w świecie wielkich korporacji i biznesu jest bardzo ceniona pod każdym względem.
Po trzecie, Twoje starania na pewno zostaną wynagrodzone. Choćbyś nie wiem jak bardzo obawiał się, że innym nie spodoba się Twój styl, musisz pamiętać, że każdy pisze inaczej. Każdego interesuje coś innego i wszystkich na raz nie zadowolisz. Jednym podobają się blondynki innym szatynki. Nie ma złotego środka na to, żeby wszyscy wpadali w zachwyt. Pamiętaj też, że wielcy artyści doceniani byli najczęściej dopiero po śmierci.
Po czwarte, Twoje prace i artykuły są odzwierciedleniem Ciebie. To jaki jesteś wpływa na to, co i kiedy chcesz przedstawić. No chyba, że masz nakazane napisać coś na dany temat. Ale wtedy także musisz w swej pracy wyrazić siebie.

Mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Mam nadzieję, że przedstawiłam wystarczającą ilość dowodów na to, że praca, której koncept jest Twój, jest znacznie bardziej wartościowa niż coś, czego może nawet samemu nie przeczytasz dokładnie, a jedynie przekleisz i podasz dalej w świat. Jeśli nadal nie wiesz o czym możesz napisać, rozejrzyj się dokoła i opisz co widzisz, to także dobry pomysł na napisanie pracy.

4r9d7VWT.jpg

Autorka: Yennefer Heach
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 546,00 lt
Ten artykuł lubią: Adam Jerzy Piastowski, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Roland Heach-Romański, Laurẽt Gedeon I, Tomasz Ivo Hugo, Andrzej Fryderyk, Cudzoziemiec.
Komentarze
Adam Jerzy Piastowski
Możesz pisać poradniki motywacyjne dla młodych Sarmatów, żeby wyszli z podziemia ;)

ps. Zawsze może być blondynka i szatynka jednocześnie, nie ograniczajmy się!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
HG2TnE28.png
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@Adam, dziękuję za miłe słowa :)

@RCA za mało mam na koncie :D
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Cytuję:
Możesz pisać poradniki motywacyjne dla młodych Sarmatów, żeby wyszli z podziemia ;)
Ciężki temat, bo czasem szybko mija początkowy entuzjazm, ale jak by co mogę pomóc ;)
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Drogi Laurencjuszu, czasem nie tylko o zapal chodzi a takze o brak pomyslow, niska samoocene itd. Chcialam tym artykulem pokazac, ze to w jaki sposob piszemy jest wyrazeniem siebie, nasze pomysly chocby nie wiem jak bardzo abstrakcyjne zawsze moga sie komus podobac. Artykul ten ma na celu motywowac sarmatow do podejmowania krokow, dzieki ktorym wyraza siebie.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.