To już 1/3 sezonu. Karuzela trenerska się kręci
Seria wydawnicza: 26 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Dziś została rozegrana szósta seria spotkań Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Za nami już 1/3 26. sezonu. Powoli klarują się faworyci w poszczególnych ligach. Widać też, które ekipy będą skazane na zażartą walkę o utrzymanie. W niższych ligach następują zmiany na trenerskich ławkach. Czas na kolejny raport z ligowych boisk.

gkm9m7Xr.png

Na czele najwyższej klasy rozgrywkowej znajdują się obrońcy mistrzowskiego tytułu. Po sześciu kolejkach Synowie Wandy są jedynym niepokonanym zespołem Ekstraklasy. Tuż za ich plecami znajduje się grodziska Grabarnia z zaledwie punktem straty do lidera. Już za tydzień w stolicy Sarmacji dojdzie do bezpośredniego starcia obu ekip. Zapowiada się ciekawe widowisko, które może przybliżyć jedną z ekip do mistrzowskiego tytułu. Zadyszki dostały za to dwie rewelacje obecnego sezonu - FC Grodzisk i Anioły. Grodziszczanie aż do dziś dzielnie dotrzymywali kroku Świeckim, ale w końcu polegli w Rantiochii z Krasnoludami. Anioły po rewelacyjnym otwarciu sezonu musiały dwukrotnie uznać wyższość rywali. Ale nie byle jakich bo obecnego lidera i wicelidera. Powoli do formy wracają Krasnoludy, jednak z wciąż chwiejną formą. Zeszłotygodniowa porażka, czy wręcz klęska (porażka 0:3) w starciu wandejskich szkoleniowców musiała zaboleć szkoleniowca Niewysokich.

Tabelę zamykają FC Auterra, FC Czarnolas i Valfssas Arnovike. Wszystkie te zespoły zgromadziły po trzy oczka i wciąż nie tracą kontaktu z resztą stawki. Jednak kibice tych drużyn przed sezonem liczyły na więcej. Valfssas w cuglach wygrało przecież rozgrywki Średniej Klasy i miało dużo czasu na przygotowania do nowego sezonu. FC Auterra także miała znaczną przewagę nad resztą średnioklasowej stawki. Czarnolas natomiast zakończył poprzedni sezon w środku Ekstraklasy. Tuż nad strefą spadkową znajdują się Republikanie, którzy wciąż nie mogą odzyskać mistrzowskiej formy sprzed dwóch sezonów. Zaledwie jeden wygrany mecz nie wróży nic dobrego na dalszą część sezonu.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Synowie Wandy
CKS Grabarnia Grodzisk
FC Grodzisk
KS Anioły Grodzisk
FKK Rantiochskie Krasnoludy
KS Nadzieja
Republikanie Scholandia
FC Auterra
FC Czarnolas
Valfssas Arnovike
6
6
6
6
6
6
6
6
6
6
16
15
13
10
8
8
5
3
3
3
16:3
10:3
9:4
6:4
6:6
8:9
4:11
4:9
4:11
4:11

OjaM71jQ.png

Na zapleczy Ekstraklasy zdecydowanie dominują Konie. Po fatalnym zeszłym sezonie w obecnych rozgrywkach zespół z Margon gra koncertowo - sześć spotkań i komplet punktów na koncie. Choć do końca sezonu jeszcze 12 kolejek to wydaje się, że jedno z trzech miejsc premiowanych awansem jest już zajęte. O pozostałem dwa będzie toczyła się zacięta walka. Między drugim a piątym miejscem jest zaledwie punkt różnicy. O awans rywalizuję dwaj wielcy przegrani poprzedniego sezonu - Kumkwaty i Słonik oraz dwóch beniaminków - FAN i Kruki. W dzisiejszej kolejce Shepherds zremisowało z ekipą z Wałbrzycha, a zespół z Sodomii podzielił się punktami z cracoffianami. Te wyniki pokazują jak wyrównana jest stawka pretendentów do awansu.

Zupełnie inne nastroje panują w Auterrze, Grodzisku czy Ferze. SKSV w sześciu kolejkach zdobył zaledwie dwa punkty. A przecież w drużyna z Auterry skończyła ubiegły sezon na 4. miejscu z identycznym dorobkiem punktowym jak Anioły - obecna rewelacja Ekstraklasy. W strefie spadkowej znajdują się także Piraci i Wojskowi. Obie ekipy w ubiegłym sezonie rywalizowały w Ekstraklasie. Przed nimi ciężkie zadanie by uniknąć drugiego spadku z rzędu. Laviva Fer wygrała rozgrywki Niższej Klasy, ale radzi sobie zdecydowanie gorzej niż pozostała dwójka beniaminków - ma zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową i tylko jedną zdobytą bramkę.
1.
2.
3.

4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Margońskie Konie
Kumkwaty Wałbrzych
FAN Shepherds

YK Słoniki Sodomia
Kruki Cracoffia
Eldorat United
WW Laviva Fer
Piraci z Feru
Hetman Grodzisk
SKSV Auterra
6
6
6

6
6
6
6
6
6
6
18
11
10

10
10
7
5
4
4
2
20:4
12:5
5:2

4:2
8:8
8:10
1:7
9:11
7:15
2:12

xISnGml4.png

W rozgrywkach drugiej ligi szaleje drużyna z Angstrem. Komplet punktów po sześciu kolejkach i aż 20 zdobytych goli (ponad 3 na mecz). Za ich plecami z dwoma punktami mniej znajduje się FC Bullace - spadkowicz ze Średniej Klasy. Ale to już zupełnie inna ekipa niż w zeszłym sezonie. Wtedy w całych rozgrywkach zdobyli tylko 6 goli. Teraz na koncie mają już 18 trafień. O awans walczyć będą zapewne także Ormal i Marynarze, a być może także Galacticos i Helios Togeria, który po przejęciu przez Orjona Surmę przeniósł się z Krasnegostoku.

Bez zmian w Dyskobolii, AKS, Panathinaikos i Vikinges. Ekipy te zamykały tabelę Niższej Klasy w zeszłym sezonie, a w obecnym znajdują się na końcu stawki Drugiej Klasy. Jest tylko jedna różnica. W tym sezonie trzy drużyny spadną o szczebel niżej.
1.
2.
3.

4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
FC. ANGSTREM
FC Bullace
Ormal Altbork

MKS Sailor Fer
Galacticos Almera
Helios Togeria
Vikinges Arnovike
Panathinaikos Zollern
AKS Almera
Dyskobolia Czarnolas
6
6
6

6
6
6
6
6
6
6
18
16
13

12
9
9
4
3
3
1
20:3
16:2
8:3

8:4
13:7
9:13
2:10
7:11
3:15
0:18

24GRrxpW.png

Dużo dzieje się najniższym szczeblu rozgrywek. Szczególnie jeśli chodzi o ławki trenerskie. W rozgrywkach nie ma już Ivana Anduria i Grodzisk KP. Pierwszą z tych ekip przejął niedawny szkoleniowiec LKS Krasnystok - Ludwik Tomlinson i przeniósł zespół do Teplic. Z kolei Petros Domestosigos zdecydował się na relokację grodziszczan do Siczyna. Jedyne co pozostaje bez zmian to forma Nascimento Elder. Pięć meczów i pięć zwycięstw. Ekipa Jacka do Nascimento wygrała dziś z wiceliderem i pewnie zmierza szczebel wyżej. Kwestia dwóch pozostałych miejsc premiowanych grą w wyższej klasie rozgrywkowej pozostaje otwarta. Na dziś znajdują się na nich Oceloty i Powstańcy, ale choćby dzisiejsza porażka Marcowych z ostatnią Perilajmią pokazuje, że kolejne roszady szkoleniowców mogą jeszcze wywrócić tabelę do góry nogami.
1.
2.
3.

4.
5.
6.
7.
8.
9.
FC Nascimento Elder
Oceloty Nowy Czerwińsk
Powstaniec Marcowy

Auterra Team
Baridas Eagle
NK Teplice
KP Wolni Sarmaci
BP Almera
Perilajmia Siczyn
5
6
5

5
6
5
5
5
6
15
11
10

7
7
5
4
4
4
15:2
9:5
6:3

4:4
5:6
4:5
2:6
3:9
3:11
Serduszka
10 004,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Felimi-Liderski, Daniel January von Tauer-Krak, Henryk Leszczyński, Cudzoziemiec, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Otto von Spee-Asketil, Michał Pséftis, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Jack von Horn, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Ryszard Paczenko.
Komentarze
Daniel January von Tauer-Krak
Coś czuję znowu płaską i emocjonująca pierwszą klasę... Pytanie czy FAN bd walczyło o puchar czy o ekstraklasę...
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Płaskie (klasy!) są super!
Pamiętajmy tylko, że ogólnie płaskie to żenua ;) ale to już niech Kaxiu mowi :)
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Noo, ja nagle z dna tabeli zacząłem dobijać do podium, znów pewnie będą na koniec sezonu drużyny które tuż przed końcem mogą zarówno awansować jak i spaść.
Odpowiedz Permalink
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Walka w Pierwszej Klasie ciągle trwa i Margońskie Konie nieustannie są skoncentrowane. Nawet teraz, mając 7 pkt przewagi uważamy na każdego i w każdym dostrzegamy zagrożenie.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Fajnie by było w grafikach użyć prawdziwych herbów. Kilka klubów ma takowe. Jeżeli nie ma to chętnie pomogę w tej kwestii.

img_519_60.png
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
To jeszcze zostały 2/3 sezonu, jest czas by coś podziałać... chyba. Dobry art gj!
Odpowiedz Permalink
Orjon von Thorn-Surma
Na pewno będzie ciekawie. :)
Helios Togeria czuwa zawsze i wszędzie!
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
@Daniel Ragnar Cesare Ezio da Firenza - o Puchar walczymy, o Puchar. Do trzech razy sztuka!
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Jeśli większość klubów udostępni swoje emblematy klubowe to z przyjemnością zmienię grafiki :-)

20SW5n35.jpg
Odpowiedz Permalink
Szymon de Canterville
"SKSV w sześciu kolejkach zdobył zaledwie dwa punkty". To co prezentuje mój zespół to istna porażka. Co mecz jakaś kontuzja i do tego nie trafiam z taktyką. :( Powoli trzeba się szykować na promocję do Drugiej Klasy.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.