Obserwator Sarmacki, Cudzoziemiec, 21.04.2016 r. o 10:15
V-Mundial — dwie kolejki do końca.
Seria wydawnicza: Sport

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Trzy ostatnie kolejki przeleciały, i tak znaleźliśmy się w decydującej fazie grupowych zmagań. Do końca zostały dwa mecze i już za tydzień w środę, o 19:00, będzie wiadomo kto, z kim, jak i kiedy. Mundial zbliża się do decydującej fazy rozgrywek. O tym kto ostatecznie awansuje do ćwierćfinałów przekonamy się podczas dwóch najbliższych spotkań.

Grupa A

Z tej grupy na niemalże 100% awansują La Palma i Elderland.

Grupa B

13.04.2016 6 kolejka — Baridas-Teutonia 0:2
Rewanżowe spotkanie dwóch naszych drużyn. Emocje jak podczas wizyty Ojca Świeckiego w Grodzisku. Wrogowie zza muru. Duma, honor i race. Pierwsze spotkanie to zwycięstwo Baridasu, spodziewane, zgodne z planem... a tu? Tu niespodzianka! Baridas na swoim terenie poległ, uległ, poddał się, niektórzy mówią, że się po prostu wypiął. 28 i 55 minuta spotkania, dwa precyzyjne uderzenia, oba po rzutach rożnych. Teutonia triumfuje. Co się stało? Nie wiadomo. Oba teamy postawiły na grę w środku pola. Nie ma się co dziwić, że zdecydowały stałe fragmenty gry.

17.04.2016 7 kolejka — Baridas-Wandystan 0:2
Wynik tego spotkania powinien być wyższy. Już w 4 minucie bramkę strzelili Wandejczycy, ale sędzia jej nie uznał. Wzburzenie naszych południowych sąsiadów sięgnęło zenitu i nie pozwoliła stworzyć w pierwszej połowie groźnych sytuacji. W drugiej było lepiej. Dwa punktowe uderzenia z wolnego i dystansu pozbawiły Baridas złudzeń. Trudno zresztą wygrywać mecze kiedy muruje się bramkę, a na atak wystawia się jednego biednego sępa. 9 10 bramkarzy Baridasu nie pomogło. 3 ważne punkty stracone.

17.04.2016 7 kolejka — Teutonia-Abachazja 0:1
Kiedy spotkanie "rozpoczyna się" od nietrafionego karnego, jak zrobiła to w tym spotkaniu Teutonia... to trudno dziwić się, że tuż przed końcem traci się bramkę właśnie w wyniku karnego. W 84 minucie Prinz uległ Sequeirze, a wcześniej, w 24 minucie Jakob nie umiał pokonać Moylesa. Kolejny więc raz życie dowiodło nam, że w piłce niewykorzystane sytuacje się mszczą. Abachazja w całym spotkaniu przeważała. Obie drużyny zagrały ofensywnie, jednak żadna nie umiała doprowadzić do przełamania. Defensywy zagrały mecze życia. Bardzo groźnej kontuzji doświadczył pomocnik Abachazji Viforeanu, którego brak w kolejnych meczach będzie poważnym osłabieniem tej drużyny.

20.04.2016 8 kolejka — Bantu-Baridas 0:1
Podczas gdy Teutonia pauzuje Baridas udał się na mecz z Bantu. Bantu nie ma trenera. Bantu zostało z Mundialu i MUP wyrzucone w związku z aferą klonerską Al Rajnu... ale do końca zmagań znajduje się w puli przeciwników i łatwe punkty trzeba zebrać. No właśnie... łatwe? Wynik zdaje się sugerować, że nie bardzo. Tylko jedna akcja, tylko jedna bramka, posiadanie piłki na styku... Pomimo znacznej przewagi w sile ataku Baridas nie był w stanie stworzyć zagrożenia. Pierwsza i jedyna bramka wydaje się być fuksem. Ale fuksem o tyle istotnym, że dającym 3 ważne punkty i wciąż teoretyczną szansę na zdobycie drugiego miejsca w grupie.

W tej grupie Teutonia w najbliższym meczu zmierzy się z Wandystanem a następnie z Bantu. Zaś Baridas w najbliższym meczu pauzuje, a ostatnie spotkanie rozegra z Abachazją. Największe szanse na wyjście z tej grupy mają dziś Wandystan i Abachazja.

Grupa C

13.04.2016 6 kolejka — Hasseland-Sarmacja 0:1
Rewanżowe spotkanie z Hasselandem postawiliśmy sobie za punkt honoru.Porażka w pierwszym spotkaniu wywołała wiele złości w naszej szatni. Przystąpiliśmy do tego meczu mocno skupieni i skoncentrowani na wykonaniu postawionych zadań. Zagraliśmy defensywnie. Przez całe spotkanie przeważaliśmy w posiadaniu piłki i ataku, jednak więcej akcji (których i tak było mało) stworzyli nasi przeciwnicy. Dopiero w 91 minucie spotkania, po rzucie wolnym, Eggert umieścił piłkę w bramce. Emocje do końca ale najważniejszy jest sukces!

17.04.2016 7 kolejka
Nasza drużyna pauzowała. Zbieraliśmy siły, odpoczywaliśmy, robiliśmy treningi sprawnościowe i wytrzymałościowe. Oba spotkania z Hasselandem były dla nas mocno wyczerpujące.

20.04.2016 8 kolejka — Sarmacja-Trizondal 6:0
Nazwać to spotkanie festiwalem bramek to nie powiedzieć o nim nic. 6 bramek strzelonych w całym spotkaniu, przy czym aż 4 już w pierwszej połowie, a 1 w 1 minucie... Klasyczny hattrick Eggerta, który do 3 bramek z pierwszej połowy dorzucił kolejną w drugiej części meczu. Ogranie młodych zawodników, 12 akcji strzeleckich, totalna dominacja! Mam wrażenie, że czas przy piłce jaki spędzili Trizondalczycy to ten, w którym nieśli ją z siatki na środek boiska. Piękne wyraźne zwycięstwo.

Najbliższe dwa spotkania Sarmacja rozegra, najpierw z Surmenią a na sam koniec z Al-Farun. Awansem cieszyć się będą najprawdopodobniej Sarmaci i Hasselandczycy.

Grupa D

13.04.2016 6 kolejka — Al Rajn-Sclavinia 0:4
To, że Sclavinia wygra to spotkanie było niemalże pewne. Al Rajn, cień legendy z przeszłości, skorumpowana i skompromitowana drużyna, która wraz z końcem obecnego Mundialu zakończy swoją przygodę z oficjalnymi rozgrywkami, wyszedł na boisko by wyjść. Sclavinia, słabo dysponowana w ataku mimo to strzeliła 4 bramki. W 15, 23, 49 i 78 minucie. Mogła strzelić więcej, zabrakło precyzji i doświadczenia. W dodatku w 65 minucie ostrej kontuzji doświadczył obrońca Jednorożców Cordeiro i musieli nieco zmodyfikować swą grę. Najważniejsze są jednak te 3 punkty.

17.04.2016 7 kolejka — Dreamland-Sclavinia 0:0
Kiedy remisujesz z Mistrzem Świata broniącym tytułu, choćby to był także aktualny Mistrz Rozczarowań, masz wielkie powody do świętowania. Co znamienne, żadna drużyna nie stworzyła w tym spotkaniu choćby jednej akcji. Obie zagrały tak jakby to był badmington podczas rodzinnego grilla. Nic się nie działo, wynik nie odzwierciedla dyspozycji obu teamów. Było nudno jak cholera. No ale punkt jest. I to najważniejsze.

20.04.2016 8 kolejka — Bialenia-Sclavinia 4:0
Czy selekcjoner Sclavinii zapomniał o tym, że gra mecz z Bialenią? Czy zapomniał, że trzeba się zastawić, i że to nie jest tak wygodny przeciwnik? 3-5-2 na Bialenię, na "wyjeździe"? Nie tak dobry pomysł jak się wydawało. Szczególnie kiedy przeciwnik wyskoczy 4-3-3 i chce pokazać zęby. I pokazał. 13 akcji bramkowych, 2 bramki strzelone w końcowych 6 minutach gry, gdy Sclavinia grała w 10... Szkoda szansy, szkoda punktów. Wygrana w tym spotkaniu dawała Sclavinii wielkie szanse na niespodziewany awans do fazy pucharowej. Teraz szanse te są nikłe.

Przed Sclavinią spotkania z VRP oraz Parlandią, czyli dwoma głównymi pretendentami do awansu. Będzie ciężko, bardzo ciężko. Gdyby jednak Sclavinia urwała im punkty, to jedno z miejsc premiowanych awansem może zgarnąć Bialenia.