Obserwator Sarmacki, Cudzoziemiec, 27.04.2016 r. o 19:24
Seria wydawnicza: Sport

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Mamy już mundialowych ćwierćfinalistów! W kolejnej fazie rozgrywek, które właśnie wchodzą w decydującą fazę, zobaczymy:

La Palmę, Królestwo Elderlandu, Wandystan, Abachazję, Sarmację, Hasseland, Pięciopolskę i Parlandię.

Spośród drużyn z Rzeczpospolitej jedynie Sarmacji udało się przejść do ćwierćfinałów, niestety pozostałe drużyny odpadły. Najbliżej awansu był przez moment Baridas, lecz niestety, przegrał kilka istotnych spotkań i zwyczajnie zabrakło punktów. Z Mundialem żegna się także dwóch współgospodarzy — odpada bowiem Brodia i Bialenia. Awansem cieszy się za to Abachazja i Hasseland.

Przed nami spotkania ćwierćfinałowe (niedziela, 1 maja, 19:00), półfinałowe (środa, 4 maja, 19:00) i finał mundialu (niedziela, 8 maja, 19:00). Pary ćwierćfinałowe poznamy już jutro, a przed selekcjonerami najlepszej ósemki z pewnością nieprzespana noc! Na kogo trafią Sarmaci? Czy będzie to spotkanie pozornie łatwe? Czy raczej trudne o wszystko? Czeka nas walka do końca! O każdy kawałek boiska.

KIBICUJEMY SARMACJI! WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD! KIBICUJ NASZYM!

Jak jednak wyglądały dwa ostatnie spotkania naszych drużyn? Oto skrót spotkań!

GRUPA B
W spotkaniach rozegranych 24 kwietnia Baridas pauzował, a Teutonia podejmowała Wandystan. Wynik jaki padł w tym spotkaniu można uznać za sensację. Teutonia zremisowała 1:1! Spotkanie mogło zakończyć się sensacyjnym zwycięstwem Teutonii, gdyby nie fakt, że od 75 minuty grała w 10...Czerwoną kartkę zarobił napastnik Teutonii, Bornemann. Wandystan w 2 połowie meczu wyraźnie osłabł, piłkę częściej posiadali Teutończycy, mimo, że akcji strzeleckich brakowało. Za determinację w tym spotkaniu należą się wielkie brawa drużynie z Teutonii, a dla Wandystanu taka strata punktów tuż przed meczami ćwierćfinałowymi to nienajlepszy prognostyk.

W dzisiejszych meczach Teutonia spotkała się z Bantu, Baridas zaś z Abachazją.

Abachazja - Baridas 4:1 — bardzo smutny wynik i bardzo smutne pożegnanie Baridasu z v-Mundialem na Nordacie. Pierwsza bramka padła już w 1 minucie, a wynik całego spotkania ustalił się... w 39 minucie meczu. Potem było już tylko bieganie z piłką, zabawa w głupiego jasia z Baridajczykami i świętowanie awansu do ćwierćfinałów przez Abachazję. Szkoda... mogło być inaczej.

Bantu - Teutonia 0:4 — świetny wynik na zakończenie rozgrywek grupowych, 3 punkty, i... 3 miejsce w tabeli. Niestety. Mogło być wyżej, ale niestety Teutonia nie trafiła karnego. Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 0:3, a 4 bramka padła w 75 minucie, kiedy Bantu już dogorywało. Szkoda Teutonii. Walczyli dzielnie, ale zabrakło im szczęścia w ważnych spotkaniach. Do drugiej drużyny w tabeli stracili aż 8 punktów.

GRUPA C
24 kwietnia będzie obchodzony w Surmenii jako Dzień Sklerozy. To już oficjalne. Jednocześnie zaprzeczam, że Skleroza jest wynikiem szlabanu jakie na wyjście z domu dostał syn mój, selekcjoner drużyny Surmenii, Orjon von Thorn-Surma. Mówi, że zapomniał ustawić taktykę, a fakty są tylko takie, że dostał na dupsko 0:5! Sarmacja była bezlitosna. Bramki, niczym nie zakłócone, padały w 12, 36, 48, 54, 61 minucie, a postawa całego teamu byłą doskonała. Doskonale przewidziana taktyka przeciwników spowodowała, że bramkę strzelił im nawet jeden z sarmackich obrońców. Murowanie bramki na nic się nie zdało.

W dzisiejszym, ostatnim meczu, Sarmaci stanęli na przeciwko drużyny z Kalifatu Al-Farun. To był ostatni mecz drużyny z kraju wielbłądów. Sarmacja - Al-Farun 5:0 — do przerwy Sarmaci prowadzili 4:0... i w sumie po co się szerzej rozpisywać? Na zakończenie zmagań grupowych wpadają kolejne 3 punkty, kończymy grupę na 1 miejscu z 21 punktami, stratą tylko 1 bramki (tak samo jak La Palma) i stratą tylko 2 punktów (lepsza była tylko La Palma, która nie straciła ani jednego punktu). O dzisiejszym meczu warto powiedzieć, że Izvor dorzucił dwie kolejne bramki do swojej kolekcji i ma ich juz na tym mundialu 7. Lekkiej kontuzji nabawił się Jimmy MacVey, pomocnik Sarmacji, który został pozyskany tuż przed sezonem. Wcześniej zaliczył asystę i bramkę.

GRUPA D
W przedostatnim meczu fazy grupowej Sclavinia podejmowała drużynę Pięciopolski, która jest liderem grupy D, i nie dała szans na to by Sclavinia sprawiła niespodziankę. Wynik spotkania to 0:4 i koniec marzeń Sclavińczyków o sensacyjnym awansie. W tym spotkaniu nie istniał ani napad ani nawet pomoc Sclavińczyków. Obie formacje dostały w sumie 4 belki, kiedy przeciwnicy w sumie dostali w tych formacjach 26 belek. To mówi samo za siebie. Sclavinia nie stworzyła ani jednej okazji strzeleckiej, nie pograła też w piłkę — ta w większości była rozgrywana przez Pięcipolan. Spuśćmy na to spotkanie zasłonę milczenia.

Dzisiejszy mecz Sclavinii to spotkanie z drugą najmocniejszą drużyną grupy — Parlandią. Sclavinia - Parlandia 0:3 — kiedy spotykasz się z wiceliderami tabeli grupy, którzy przegrali tylko dwa spotkania... szanse na zwycięstwo są iluzoryczne. I tak niestety się stało. Sclavinia zapłaciła bardzo wysoką cenę za postawę z poprzedniego sezonu i początku właśnie się dla niej kończącego. Tylko 9 punktów, przedostatnie miejsce w tabeli... nawet fatalny w tym mundialu Dreamland zdobył 4 punkty więcej. W tym spotkaniu wszystko było nie tak... brak pomocy, ataku... i nawet sędzia nie uznał jedynego gola strzelonego przez Sclavinię ... gola samobójczego. No cóż...